Sveiko proto paieškos savivaldybėje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011-12-16
Peržiūrėta
1058
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sveiko proto paieškos savivaldybėje

Per savivaldos rinkimus liberalus, kaip sveiko proto dešiniuosius išskyręs Liberalų sąjūdis, regis, buvo teisus. Panašu, kad jiems giminingos partijos nariams – liberalcentristams sveiko proto iš tiesų ima ir pritrūksta.

Eismą mieste užsimojusio reguliuoti savivaldybės Saugaus eismo komisijos vadovo vicemero Sauliaus Simės, kaip ir jo pavaduotojo komisijoje Eugenijaus Simučio veiksmuose logikos nerasta.

Štai užsibrėžė abu liberalcentristai pakartoti pernykštį šios partijos „išminčiaus“, tuomečio savivaldybės administratoriaus direktoriaus Valerijaus Kuznecovo išradimą: vietoj to, kad gatvėse susikaupęs sniegas būtų išvežamas, susiaurėjusiose gatvėse įvesti vienos krypties eismą.

Taupant skurdžios savivaldybės lėšas išeitis gal ir nebloga. Gal dėl to priversti kitaip važinėti palangiškiai prieš tokį valdžios sprendimą tuomet neburnojo. Tačiau jau tuomet draudžiantys kelio eismo ženklai pavasarį parskridusių paukščių sulaukė, kai gatvėse sniego senių nebuvo likę.

Bent kažkam vadovauti norintys liberalcentristai vairuojančius palangiškius šiemet sumanė pavaikyti jau nuo gruodžio mėnesio. Kas kad praėjusią žiemą toks sprendimas buvo priimtas tik sausio mėnesį, kai gatvėse iš tiesų sniego kalnai buvo sustumti. Dabar nuspręsta, kad veikti reikia vos tik sulaukus žiemos.

Kelio ženklai susukti, penkiose gatvėse važiuojama viena kryptimi, tik sniego dar vis nėra. „Ne veltui sakoma – ruošk roges vasarą“, – televizijos kameroms savo šypseną demonstruoja absurdišką sprendimą paaiškinti prašomas S.Simė. Šią patarlę išmokęs liberalcentristas, matyt, nesuprato, kad roges iš anksto paruošus sniego vis vien reikia sulaukti. Niekas rogėmis žolės ar asfalto nebrūžina. S.Simė su E.Simučiu dabar tikriausiai yra labiausiai pūgų laukiantys žmonės visame pajūryje. Nes tik tuomet jie galėtų išriesti krūtines ir išdidžiai visiems mesti: „Ar nesakėme, ar neįspėjome?“.

Tačiau, jų nelaimei, Palangoje iki šiol termometrai skaičiuoja šilumos laipsnius, o langą barbena ne snaigės, o lietaus lašai. Tuo tarpu Palangos gatvėse – visiškas chaosas. Valdžios įvesto vienos krypties eismo niekas nepaiso, kas nori, tas važiuoja „per plytą“. Tokiam savivaldybės sprendimui nepritarianti kelių policija už kelių eismo taisyklių pažeidimus vairuotojų nebaudžia, nes iki šiol nėra sustatyti visi reikalingi kelio ženklai.

Pavyzdžiui, iš Janonio gatvės išvažiavus į Gintaro gatvę apie čia įvestą vienos krypties eismą nėra jokios nuorodos, o papildomi kelio ženklai kainuoja nemažai. Taisykles pažeidžiantys ir juos kontroliuojantys puikiai supranta, kad eismo tvarkos keitimas be suprantamos priežasties yra kvailas ir jo laikytis nėra būtina. Tai lygiai tas pats, jei S.Simė nurodytų visiems palangiškiams nešioti kepures, nes atėjus žiemai padidėja tikimybė sušalti, o susirgus sumažėja darbingų žmonių.

Tačiau pagal vicemero užgaidas, tokį įsakymą išleidusi savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, regis, nepastebi, kad iki šiol nėra draudžiamas automobilių stovėjimas Vytauto gatvėje ir nenurodyta mašinų stovėjimo aikštelė Jūratės gatvėje. Be krypties eismo įvedimo būtent tokių kelio ženklinimo nuorodų reikalauja jos pasirašytas įsakymas.

Kalbama, kad pėsčiųjų gatvėje numatytam mašinų stovėjimui paprieštaravo meras Šarūnas Vaitkus.  „Koks čia gali būti Jūratės gatvės dangos laužymas, jei mieste net sniego nėra“, – esą pasakęs jis. Tačiau įdomu, kodėl miesto vadovui „raumenų neužteko“ dėl to paties sniego stygiaus atidėti ir visos absurdiškos eismo tvarkos vykdymą? Vėlgi tie patys liežuviai plaka, kad tokį pasiūlymą išgirdęs S.Simė išpūtė žandus, kaip vaikas smėlio dėžėje: „jei taip, aš išeinu iš saugaus eismo komisijos“. Konflikto aštrinti nepanoręs Š.Vaitkus esą nusileido.

Ar taip buvo iš tikro, sunku pasakyti. Bet faktas lieka faktu: mašinų stovėjimo aikštelės Jūratės gatvėje nėra, nors direktorės įsakymas yra nepakeistas, o vienos eismo krypties ženklai kabo.

Kita vertus, Saugaus eismo komisija S.Simei yra kaip žaislas jo užgaidoms tenkinti. Štai sumanė jis, kad nuo gruodžio mėnesio mieste važinėsimės kitaip. Nors šį klausimą svarstydami komisijos nariai buvo nutarę, kad eismo tvarką reikia keisti tik iškilus ekstremaliai situacijai, vicemeras užsispyrė daryti savaip. Šios komisijos posėdį protokolavusiam klerkui buvo liepta kelių policijos specialisto pasiūlymo nefiksuoti, o tam posėdžiui vadovavęs S.Simės parankinis E.Simutis suklastotą protokolą pasirašė.

Kam savivaldybei iš viso reikalinga tokia specialistų komisija, jei viską nusprendžia S.Simė su E.Simučiu?

Kad liberalcentristų sumanyta eismo tvarka yra kvaila, supranta ne vien tik ja besiskundžiantys gyventojai, bet ir tarybos nariai. Šią savaitę savivaldybę pasiekė Albino Stankaus ir Eimučio Židanavičiaus prašymas atšaukti direktorės įsakymą, nes nėra jokių priežasčių keturiems mėnesiams keisti eismo schemą mieste.

Beje, šį prašymą pasirašęs tarybos narys E.Židanavičius pats yra Saugaus eismo komisijos narys ir šio klausimo svarstymą galėtų inicijuoti komisijos posėdyje. Bet kadangi ten viską sprendžia vienas S.Simė, „apšviesti miesto vadovų protą“ politikas bando kaip eilinis Palangos gyventojas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešojoje bibliotekoje prabėgo žiemos-pavasario „Auksinio proto“ sezonas, kuriame dalyvavo 6 komandos.


Palangos viešojoje bibliotekoje prabėgo rudens-žiemos „Auksinio proto“ sezonas, kuriame iš viso dalyvavo 8 komandos


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Sveikas protas kol kas nenugalėjo: šią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangoje ir Šventojoje paplūdimiuose išdygę tualetai turi būti nugriauti. Taip antradienį, gruodžio 12 dieną, teisme išspręstas Palangos savivaldybės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ginčas. Palangos miesto meras Šarūnas...


Tarptautinės moters dienos proga „Palangos tilto“ redakcijoje diskutavome, kokios šiandien yra moterys, kaip jos matomos ne tik visuomeniniame, bet ir politiniame gyvenime. Ar kas nors kurorte pasikeistų, jei Palangos politiniame gyvenime dalyvautų daugiau moterų?


Žinote tą siaubingą jausmą, kai stipriai niežti, tačiau kasymasis nepadeda? Pasirodo, niežėjimas – rimta problema, kuri dar nėra iki galo ištirta. Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos docentė gydytoja dermatovenerologė Vesta Kučinskienė pasakojo, kad sunkiausiai būna naktį, kai nėra kitų dirgiklių ir visas dėmesys sutelktas į vienintelį, iš proto vedantį pojūtį....


Visiems bent kiek mąstantiems žmonėms būdinga tausoti, puoselėti medžius, krūmus, želdinius ir visa kas gyva mūsų nuodėmingoje žemelėje. Man, kaip ir daugeliui palangiškių, malonu, kad miestas yra gražinamas, puoselėjami žalieji plotai. Malonu, kad priešingai nei kai kuriuose netgi greta esančiuose miestuose, mūsų kurorte stengiamasi medžius genėti, menkaverčius šalinti...


Daugeliui mūsų posakis – „Sveikata – brangiausias turtas“ yra ne tik girdėta frazė, bet ir gyvenimo būdas. Tą puikiai įrodė antradienį Pasaulinės sveikatos dienos minėjime dalyvavę palangiškiai, kurie mokėsi šiaurietiškojo ėjimo.


Sveiko proto paieškos savivaldybėje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per savivaldos rinkimus liberalus, kaip sveiko proto dešiniuosius išskyręs Liberalų sąjūdis, regis, buvo teisus. Panašu, kad jiems giminingos partijos nariams – liberalcentristams sveiko proto iš tiesų ima ir pritrūksta.


Jau kitą savaitę vėl visos gėlės žydės moterims, būtent jomis bus apdovanotos dailiosios lyties atstovės, pačios neretai pavadinamos gėlėmis. Kovo 8-ąją švenčiama Tarptautinė moters diena, pagerbiant visas moteris, prisimenant jų kovą dėl laisvės ir lygių teisių. Žinoma, dabar dėl lygių teisių kovoti nebetenka, kaip pačios moterys juokauja, gal jau ir reikėtų nusileisti vyrams. Tačiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius