Surado atostogų salą, kur kainos vis dar kaip 2019 metais: panašu, kad šią Europos vietą infliacija aplenkė

Palangos tiltas, 2022-10-05
Peržiūrėta
1345
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Netrukus Baltijos šalys vykdys tiesioginius skrydžius į salą, kurioje iki šiol neįvyko didysis kainų augimas. Apartamentų ir automobilių nuoma, maisto produktai parduotuvėse, restoranų patiekalai čia kainuoja daug pigiau, nei bet kuriame kitame Europos kurorte. Mėgautis pigiu poilsiu ten nuvyko DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas.

Reikia manyti, kad latvių aviakompanija atkasė aukso gyslą, naujai jų krypčiai gresia didžiulis populiarumas. Nuo lapkričio mėnesio du kartus per savaitę Vilnius, Palanga, taip pat ir Talinas, su trumpu persėdimu Rygoje, bus sujungti su Ispanijai priklausančia Gran Kanarija – sala, kuri pastaruoju metu visus stebina savo pigumu. Atostogų trokštantys, bet limituotą biudžetą tam turintys Baltijos šalių gyventojai turėtų plūstelėti šia kryptimi, bet dar ne visi apie tai žino.

Ledų porcijos kainos Gran Kanarijos parduotuvėse prasideda nuo 0,30 Eur, butelis balto vyno didžiuosiuose supermarketuose kainuoja 3-4 Eur, litras tradicinio sangrijos gėrimo – nesiekia 2 Eur, pjaustytas kumpis ar sūris pakuotėse parduodami po 1 Eur, šviežiai kepti duonos gaminiai – tiek pat. O labiausiai turistus nustebina tai, kad vietiniuose baruose alaus bokalas kainuoja 1,5 Eur. Taip stipriai nustebina, kad jie net puola fotografuoti kainą. Tuo tarpu Vilniaus ar Kauno baruose alus į bokalus pilstomas už 4,5 – 4,8 Eur.

„Sveiki sugrįžę į praeitį“, – juokauja vokietė Brigitte, kuri Gran Kanarijoje turistams nuomoja apartamentus. Moters nuomone, kainų atžvilgiu čia vis dar 2019-ieji metai ir niekas nieko apie JAV ir visoje Europos Sąjungos vykstančius kainų šuolius, o taip pat ir apie didžiulę infliaciją negirdėjo. Ji jau seniai tas kainas būtų gerokai pakėlusi, bet kad konkurentai nekelia, laiko jas – tarsi spynomis kas surakino.

16-25 eurai už naktį – tai dviem asmenims skirtų nakvynės vietų nuomos kainos Gran Kanarijoje, jeigu užsisakai ne per tarpininkus, o tiesiai iš šeimininkų. 20-40 eurų už naktį – tiek šioje saloje kainuoja geresni dviviečiai apartamentai su privačia vonia, su balkonu ar terasa, vėl gi – užsisakius be tarpininkų. 50-70 eurų – už tiek Gran Kanarijoje jau galima gauti būstą su vaizdu į vandenyną, ar net kambarį tiesiai ant vandenyno kranto. Žinoma, yra ir žymiai aukštesnių kainų, vietų su ypatingais privalumais, prabangos variantų, bet šis rašinys ne apie tai.

Anot mano kalbintų būstų nuomotojų – jų srityje tokios pačios kainos saloje laikosi nuo 2019-2020 metų. Ir tik tie, kurie naujai atsidaro, arba pasidaro generalinį remontą-atsinaujina – kelia kainas kone dvigubai. Įdomiausia, kad klientų randa visi.

„Kai kurie tiesiog nenori nuomotis to, kas per daug pigu, nes atrodo įtartinai. Žmonės bijo, kad bus nesaugi vieta, arba, kad neturės karšto vandens. Ir šitos baimės pagrįstos, pas mus visokių variantų yra, tikrai ne visi būstai tinkamai sutvarkyti. Kai kur negeras kvapas, kai kur drėgmė laikosi“, – atvirai vardija trisdešimt metų saloje gyvenanti vokietė. Ji šiek tiek jaudinasi, kad mažos nuomos kainos į salą privilios prastos reputacijos turistų, kurie kels čia išgertuves, konfliktus ir panašias blogybes.

„Kas keisčiausia, atvykę turistai apsimeta, kad kainos jiems normalios, niekas neklausia kodėl taip pigu, niekas nerodo džiaugsmo, nes nenori išsiduoti. Juk jeigu stebėsis, kad pigu – visi ims kainas kelti. Jūs pirmas, kuris apie tai garsiai paklausė“, – situaciją Gran Kanarijoje aiškina apartamentų nuomotoja. Ji prognozuoja, kad brangimo tendencijos čia turėtų ateiti įžiemojus arba ankstyvą pavasarį. Tačiau paaiškinti su kuo tai bus surišta – negali. „Žmonės atsipeikės ir ims viską branginti, kaip ir visur“, – bando spėti ji.

Vietinė, Gran Kanarijoje gimusi Maria iš šios salos sostinės Las Palmas – taip pat nuomoja kambarius. Tai jos šeimos verslas, kurį ji perėmė iš savo močiutės. Šiame versle sukasi visą gyvenimą, todėl sako žinanti, ką reiškia kainų kėlimas. „Žmonės to bijo, jeigu pamato, kad kyla kainos – pagalvoja, ar tikrai verta skristi čia atostogauti. Visada taip būna, kai tik pakeliam mokestį už nakvynę – daug kas atšaukia rezervacijas. Šiuo metu ir taip sunkus laikas, atostogauja daug mažiau žmonių, nei dvejus metus prieš tai. Kai buvo koronaviruso laikotarpis – Kanarų salos išgyveno klestėjimą, visi pas mus skrido. Dabar tie laikai baigėsi, džiaugiamės kiekvienu nauju atvykėliu“, – sako Maria.

Būtent baimė prarasti turistus gąsdina ir vietinių barų, kavinių, restoranų savininkus. Jie laiko senas kainas, sumuštinius parduoda po 1-2 Eur, vištienos, kiaulienos kepsnius su garnyru už 4-5 Eur. Čia labai populiaru valgyti azijietiško maisto bufetuose, kur susimoki už įėjimą ir valgai kiek nori kartų, kol nepatrūksi. Kaina tokiose vietose žmogui svyruoja nuo 7 iki 10 Eur.

Maitinimo versle dirbantys verslininkai čia seka naujienas, mato, kad Europos šalyse daug kas jau kalba apie krizę ir apie tai, kad reikia pradėti taupyti. Jeigu žmonės staiga nustotų skristi atostogauti į Gran Kanariją – čia būtų labai bloga padėtis. Turizmas gyvybiškai svarbus visoms Kanarų saloms, vietiniai iš to gyvena, todėl darys viską, kad atvykėlių srautai nemažėtų.

Kaip man aiškino vietiniai – Kanarų salose yra tik du brangūs dalykai ir jie abu susiję su turistais. Tai lėktuvų bilietai į vieną septynių salų (ne visose jose yra tarptautiniai oro uostai), o taip pat nakvynės dideliuose, tinkliniuose viešbučiuose su baseinais ir restoranais pagrindiniuose kurortuose. Kadangi didžioji dauguma turistų atvyksta su kelionių agentūrų parduodamais paketai: apsistoja tuose dideliuose, brangiuose viešbučiuose, juose taip pat ir pavalgo – jokio pigumo salose jie nepastebi. „Sutaupo tik tie, kas viską kas organizuojasi savarankiškai“, – sako mano kalbinta vietinė Maria.

Pernai Kanarų salose pasijautė stiprus automobilių nuomos kainų augimas, ypač Tenerifėje, kur mašinų rinkoje buvo gerokai mažiau, nei norinčių jas išsinuomoti. Kodėl taip nutiko pernai rašėme ir DELFI Kelionėse. Žmonės vietoj 20-30 Eur už parą mokėjo iki 50-80 Eur, o kartais ir dar daugiau. Tuo tarpu Gran Kanarijoje automobilių nuomos kainos irgi liko tokios kaip 2019-ais prieš koronaviruso sukeltą krizę. Išsinuomoti mašiną tą pačią dieną šioje saloje galima už 18 Eur, už 20-25 Eur geresnį modelį.

Gran Kanarijoje, kaip ir visose Kanarų salose – turizmo sezonas tęsiasi visus metus. Palyginti su vasara, rudenį žmonių kiek pamažėja, bet žiemos metu jų vėl stipriai padaugėja. Čia ima plūsti nuo šalčių bėgantys europiečiai.

Prie Afrikos krantų esančiose salose visiškai nesijaučia į Europą atkeliaujantys šalčiai ir drėgmė. Tiek spalį, tiek gruodį čia temperatūra laikosi tarp 22-26 laipsnių, kartais pašoka kiek aukščiau. Ne veltui Kanarai vadinami amžinos vasaros salomis.

Orijus Gasanovas

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys 2019-2023 m. kadencijos metu.


Netrukus Baltijos šalys vykdys tiesioginius skrydžius į salą, kurioje iki šiol neįvyko didysis kainų augimas.


Rezervacijos vasarai apgyvendinimo vietose tiek pajūryje, tiek sodybose visoje Lietuvoje pildosi.


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Kas nors pasakys, kad dovanos ir meras – du vienas kitam nederantys dalykai, tačiau miestų vadovai – ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus – jų, oficialių, gauna ir jos yra reprezentacinių išlaidų dalis. „Tačiau pernai oficialių dovanų meras Š. Vaitkus negavo, tik,“ – Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas sakė...


Kur važiuoti švęsti didžiausių metų švenčių atostogų metu? Į Londoną ar Maskvą? Palangos miesto savivaldybės Tarybos narysMindaugas Skritulskas su žmona Ramune pasirinko Rusijos sostinę.


Politikai surado pinigų ir vargstantiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus tvirtinamas šiųmetis miesto biudžetas. Pasak Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Mindaugo Skritulsko, lyginant su praėjusiais metais, šiųmetė kurorto piniginė plonesnė 15 mln. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius