Šventinės Maskvos kainos palangiškiui pasirodė kaip vasarą Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-12-29
Peržiūrėta
2057
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos narys Mindaugas Skritulskas su žmona Ramune vyko atostogų į Rusijos sostinę Maskvą.
Tarybos narys Mindaugas Skritulskas su žmona Ramune vyko atostogų į Rusijos sostinę Maskvą.

Kur važiuoti švęsti didžiausių metų švenčių atostogų metu? Į Londoną ar Maskvą? Palangos miesto savivaldybės Tarybos narysMindaugas Skritulskas su žmona Ramune pasirinko Rusijos sostinę.
„Prieš dvidešimt metų teko dirbti Palangos oro uoste, tačiau vėliau, po jo renovacijos, taip ir neteko jo išbandyti keleivio „kailyje”. Kaip yra pasakęs vienas Suomijos sostinės meras, Helsinkis – ne užkampis, bet pasaulio miestas, nes jį ir Niujorką skiria tik devynios valandos, taip mums knietėjo ne tik išbandyti mūsų oro uostą, bet ir sykiu patirti, kiek toli mūsų kurortas yra nuo kurio nors Europos megapolio. Tam tikslui turėjome tik keturis laisvadienius. Nors pirma galvojome apie Londoną, tačiau siūlomų skrydžių laikas „stumtelėjo” pasirinkti priešingą kryptį – Maskvą“, – pasakojo M. Skritulskas.
„Abu labai norėjome pamatyti vaidinimą Maskvos Didžiajame teatre. Be to, Maskvoje paskutinį kartą buvau kartu su savivaldybės delegacija prieš 12 metų, tad buvo smalsu savo akimis įsitikinti, kaip didmiestis pasikeitė, o žmonai tai buvo pirma kelionė į Rusijos sostinę, – paaiškino M. Skritulskas. – Dar viena svari priežastis – patogus susisiekimas su Maskva. Rygoje persėdimo teko laukti vos pusvalandį, o visa kelionė truko mažiau nei tris valandas“.
Už Rusijos vizą politikas sumokėjo apie 70 eurų. Savarankiškai per populiarią viešbučių rezervacijos sistemą užsisakę viešbutį trims naktims Maskvoje, Skritulskai nustebo dėl kainos ir kokybės santykio.
„Gyvenome beveik pačiame didmiesčio centre, iki žymiausių Maskvos vietų buvo galima pėstute nueiti. Dingtelėjo, kad už viešbutį dar prieš kelis metus būtų tekę suploti gerokai daugiau. Dabartinės Maskvos kainos – turiu omeny ir kavines, ir viešbučius – man priminė Palangos kainas vasaros sezono metu. Tikrai nebuvo nė iš tolo panašios į tas, kurias mačiau prieš 12 metų. Tuomet jos mane apstulbino savo dydžiu. Akivaizdu, kad ekonominės sankcijos Rusijai gerokai pakoregavo jos gyvenimą ir, žinoma, kainas“, – pastebėjo M. Skritulskas.
Anot jo, daugelyje kavinių netoli Raudonosios aikštės galima papietauti nuo 8 iki 15 eurų.
Dabar Rusijos sostinė palangiškiui pasirodė gerokai labiau vakarietiška nei per paskutinįjį vizitą – iš Šeremetjevo oro uosto (jame muitinės pareigūnai, iš lietuvio išgirdę, kad šis atvyko iš Rygos, paprašė jį su žmona paėjėti atokiau ir parodyti kelionkrepšių turinį. „Nepaaiškino, kodėl reikėjo taip padaryti, bet tikrai „nesikabinėjo“, – šyptelėjo M. Skritulskas) į miesto centrą kas pusvalandį skrieja greitaeigiai traukiniai, centre iškilo daugybė stiklo dangoraižių.
„Pavyzdžiui, vietoje viešbučio „Maskva“ iškilo prašmatnus „Four Seasons“ viešbutis. O kitas Maskvos viešbutis – įžymybė „Rosija“, kaip buvo nugriautas prieš 10 metų, taip ir šiandien yra virtęs į didelę statybinę aikštelę“, – pasakojo M. Skritulskas.
Tad, transporto prasme, Maskva tapo akivaizdžiai patogesnė, nors, saugumo prasme, atsirado daug suvaržymų.
„Prieš pakliūdami į metro, visi turi, panašiai kaip oro uoste, praeiti saugumo patikrą. Ji laukia ir prieš patenkant į didžiausius Rusijos sostinės prekybos centrus, pavyzdžiui, CUM-ą ir GUM-ą, taip pat į sporto, kultūros objektus. Metro nuolat skambėjo garsūs priminimai visiems būti budriems ir, pastebėjus įtartinus daiktus ar žmones, apie juos tučtuojau informuoti pareigūnus. Man nepasirodė, kad toks didelis dėmesys saugumui maskviečius erzina ar trikdo. Žmonės jau įprato prie naujų saugumo reikalavimų“, – pastebėjimais dalijosi M. Skritulskas, kuris yra Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius.
Metro traukiniuose jam šypseną išspaudė sovietmetį primenantys užrašai, garso įrašai, raginantys būti mandagiems ir užleisti vietą nėščiosioms ir senjorams, neįgaliesiems. Veikiausiai toks raginimas keistokai skambėtų Vakarų Europoje, nes tai ir be priminimo yra savaime suprantamas dalykas.
Kelias dienas stebėjęs Maskvos gyvenimą, M. Skritulskas padarė išvadą, kad joje yra itin didelė takoskyra tarp turtingųjų, pasiturinčiųjų ir sunkiau galą su galu suduriančių maskviečių.
„Metro krito į akis tai, kad didžioji dalis keleivių yra prislėgti ar nervingi. Tikrai nešventiški, – tvirtino palangiškis. – Nors, bendrai kalbant, kaip minėjau, kainos Maskvos centre yra nepalyginamos su tomis, kurios stulbino prieš dešimt metų, bet man susidarė įspūdis, kad, kitaip nei mūsų „Akropolyje“, ten į CUM-ą ar GUM-ą, didžiausias Maskvos universalines parduotuves, vaikšto tik pasiturintys žmonės. Man pasirodė, kad viduriniosios Rusijos klasės finansinės galimybės per dešimt metų gerokai sumenko“.
Kitaip nei kitose Vakarų Europos sostinėse, Maskvos centrinės dalies gatvėse M. Skritulskas pastebėjo daugybę prabangių automobilių.
„Tokios koncentracijos, regis, tik ką nuo konvejerio nuvažiavusių itin brangių automobilių man tikrai neteko niekur matyti“, – neabejojo pašnekovas.
Abu Skritulskai atkreipė dėmesį į itin didelį kinų kalbos vartojimą Rusijos sostinėje.
„Pavyzdžiui, dauguma užrašų apie prekes ir jų kainas prabangiose parduotuvėse yra parašyti hieroglifais. Akivaizdu, kad orientuojamasi į pirkėjus iš Kinijos“, – sakė redakcijos svečias.
Lietuviai neturėjo galimybės įsitikinti, koks yra kasdieninių vartojimo prekių asortimentas Rusijos sostinės maisto supermarketuose, bet girdėjo kalbas, kad juose galima įsigyti visko, net ir prekių iš Europos Sąjungos šalių, tik už gerokai brangesnę kainą.
Anot jo, „dėl suprantamų priežasčių“, į pokalbius su sutiktais rusais su žmona „nesileidę“. Kita vertus, tokiame megapolyje kaip Maskva, redakcijos svečias svarstė, žmonėms svarbiau ne politika, o ekonomika: kaip išgyventi, kaip išmaitinti šeimą.
„Man pasirodė, kad ne geriausius savo laikus išgyvenanti Rusijos ekonomika labai atsispindi maskviečių veiduose. Kaip sakiau, juose pasigedau šventiniam laikotarpiui būdingo pakylėjimo, geros nuotaikos“, – pasikartojo miesto Tarybos narys.
Nors Maskva daugeliui įprasmina Kremliaus propagandą, tačiau M. Skritulskas tikino nepastebėjęs nei daugybės Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretų ar kitų Rusijos karinės galios simbolių.
„Gal dėl to, kad vykome į Maskvą šventiniu laikotarpiu. Didmiestis per jį tviskėte tviska. O televizoriaus nebuvo kada ir žiūrėti“, – šyptelėjo M. Skritulskas.
Daugiausiai sovietinės simbolikos lietuvis, kaip ir anksčiau, pastebėjęs metro: „Kiekviena Maskvos metro stotelė – tarsi komunizmo laikmečio stotelė“.
Palyginti su Tiananmenio aikšte Pekine, kuriame palangiškiui teko pabuvoti prieš dvejus metus, Raudonoji aikštė, M. Skritulskas teigė, yra bemaž dešimt kartų mažesnė. O ir įspūdis, joje apsilankius ne pirmą kartą, jau kitoks.
„Žinoma, ji šviečia girliandomis, dalis jos žiemą tapo čiuožykla. Lenino mauzoliejus yra atidarytas tik kelias valandas per dieną, bet mums lankantis aikštėje, prie jo nepastebėjau jokių eilių“, – prisiminė miesto Tarybos narys.
Didelį įspūdį M. Skritulskui paliko apsilankymas Maskvos Didžiajame teatre.
Salėje jis pastebėjęs nemažai užsieniečių, panorusių įvertinti vieno geriausio Rusijos teatro meistriškumą. O link teatro prieš operą suko ne vienas automobilis su diplomatiniais numeriais...

Jūsų komentaras:

Juokingi 2017-01-04 20:19 (IP: 78.60.62.146)
Vytautai, jei tokiam, kaip jums Maskva- labiausiai lankomu miestu pasauly- tai jus esate juokingas "zinovas". Nesistebiu kodel tokie "zinovai" balsuoja uz tokius skritulskius. Turbut skritulskiams pasiseke su tokiais rinkejais. PAGARBIAI. P.S. o apie "ziviles" sunku ka ir pakomentuoti

JIEEEEEEEEEE 2017-01-03 15:13 (IP: 86.100.102.100)
MASKVA JIEGA. AMEN

neuzhkonservuotas 2017-01-01 12:31 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Po kiek kramtoškė Maskvoje?

Vytautas 2016-12-30 06:19 (IP: 193.219.12.71)
Ava nusisnekejai per visa bamba, kuku jau visiskas:). Maskva vienas didziausiu ir labiausiai lankomu miestu pasaulyje. Noreciau ir as ta didybe aplankyti

Zivilux 2016-12-29 23:20 (jonis / IP: 78.57.230.163)
Politikieriai nejaugi Jums nenusibodo čia komentuoti nesąmones ? , nebekomentuokit visuose straipsniuose tie patys žmones :) eikit gulti, neberašynėkit per pilnatį atrodo labai vaikiškai, juokingai ir paranojiskai ! Kaip ten ziabkus pavadino piktieji Skalikai :):):) kas rašo? Eimux ar Simutuxs pasikeisdami ar dar kas nuskriausti ? O dar kaip pakala Luizoj lankytojai pastovus tai rastas liejasi be stopo ? ??

Ava 2016-12-29 21:32 (IP: 77.119.128.166)
Kur gi daugiau tokie kaip Skrutulskas ar panasus is Palangos "grierineles" gali vaziuoti? I Maskva! Nesu tijras, net speju, kad tokiems "politikams" kai kurie Rusijos politiniai mentaliteto bruozai labai prie sirdies. Ar ne tiesa p. Skritulski, p. Vaiktau ir pan..?

Taip pat skaitykite

Netrukus Baltijos šalys vykdys tiesioginius skrydžius į salą, kurioje iki šiol neįvyko didysis kainų augimas.


Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. 


Rezervacijos vasarai apgyvendinimo vietose tiek pajūryje, tiek sodybose visoje Lietuvoje pildosi.


Vasarą gerti daugiau vandens būtina dėl vienos esminės priežasties: termometro stulpeliui šoktelėjus aukštyn greičiau sušylame, gausiau prakaituojame, todėl netenkame skysčių. Jų stingant jaučiamės pavargę, būname suirzę, gali pradėti svaigti galva, netenkame svarbių mineralų – vadinamųjų elektrolitų.


Per Kalėdas draugus ir artimuosius nustebinkite išmaniomis dovanomis. Išskirtiniais šventiniais „Tele2“ pasiūlymais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kur važiuoti švęsti didžiausių metų švenčių atostogų metu? Į Londoną ar Maskvą? Palangos miesto savivaldybės Tarybos narysMindaugas Skritulskas su žmona Ramune pasirinko Rusijos sostinę.


Jaunieji kurorto lengvaatlečiai Panevėžy pasirodė puikiai

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 01 28 | Rubrika: Sportas

Sausio mėn. 18-19 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės, kuriose puikiai pasirodė Palangos sporto centro ugdytiniai.


„Kaitri vasaros saulė, tvankus 30-35 laipsnių karštis, o miesto komunalinio ūkio darbuotojų darbotvarkė pilna: reikia išvežti šiukšles, dar vienai vasaros dienai būtina paruošti paplūdimį, sutvarkyti miesto viešuosius tualetus, nušluoti šaligatvius bei gatves, prižiūrėti miesto puošmenas – gėlynus“, - tokiais...


Palanga klegėjo ir šurmuliavo kaip vasarą...

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 02 14 | Rubrika: Miestas

Kas pasakė, kad žiemą Palanga niekam neįdomi? Praėjusį šeštadienį braunantis prie žuvienės katilų ar stintų keptuvės į galvą lindo visai kita mintis – tereikia idėją paversti įdomiu renginiu, ir į kurortą plūs ne tik lietuviai, bet ir rusai, baltarusiai, ir net labiau egzotiški užsieniečiai. Būtent Stintų šventė, sumanyta prieš aštuonerius metus, praėjusį šeštadienį visus viliojo į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius