Šventė „Palangos stalas“

Palangos tiltas, 2015-09-26
Peržiūrėta
2100
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stalo šventė Palangoje nustebins rekordų gausa

Rugsėjo 26 d. Palangoje vyksianti tradicinė šventė „Palangos stalas“, daugelio vadinama tiesiog Stalo švente, šiemet nustebins rekordų lietumi. Jų, atskleisiančių įvairialypį kurorto gyvenimą, bus pačių įvairiausių, atspindėsiančių tiek kulinarinę, tiek meninę, tiek sportinę ar kitas gyvenimo sritis, ir visi jie stebins savo drąsa bei išmone.

Parodys išskirtinumą
„Jau tapo tradicija, kad šventės „Palangos stalas“ metu palangiškiai savo miesto gyventojams ir svečiams parodo viską, ką turi geriausia. Šiemet pristatydami kuo daugiau senų bei naujų Palangoje pasiektų rekordų, mes kartu parodysime kurorto ir jo gyventojų išskirtinumą. Juk kiekvienas rekordas yra susietas su konkrečia tema, amatu, vienaip ar kitaip atspindi kasdienį Palangos gyvenimą“, – sakė Nerijus Stasiulis, Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas. Kartu, anot N. Stasiulio, tai bus galimybė pristatyti įdomius palangiškius – žmones, sumaniusius, pasiryžusius bei pasiekusius šalies ar net pasaulio rekordus.

Gintaro karalystė
Pirmieji rekordai palangiškius ir kurorto svečius šeštadienį, rugsėjo 26 d., pasitiks jau pačioje J. Basanavičiaus gatvės, kurioje ir vyks Stalo šventė, pradžioje – čia bus eksponuojamas aukščiausias Lietuvoje stalas, kurio aukštis siekia 3,68 metro. Pasigrožėję aukščiausiu stalu, šventės dalyviai pateks į savotišką gintaro karalystę – antruoju Lietuvos auksu vadinamu gintaru besididžiuojantys palangiškiai pristatys ne vieną su juo susijusį rekordą. J. Basanavičiaus gatvės pradžioje bus eksponuojami ilgiausi šalyje gintariniai karoliai, kurių ilgis siekia 282 metrus. Greta puikuosis tautodailininko Alberto Bukausko sukurtas didžiausias šalyje, dviejų metrų aukščio gintarinis margutis bei to paties autoriaus žvejų pavydą kelianti didžiausia Lietuvoje, dvejų metrų ilgio gintarinė stinta, mažiausias, vos 10 milimetrų aukščio gintarinis staliukas, sukurtas menininko Lino Žulkaus. Gintarines Palangos Kalėdas primins tautodailininkė Jolantos Liutikienės vadovaujamų mažųjų palangiškių ir šventojiškių, pradinukų suverta ilgiausia šalyje 20,5 metro ilgio gintarinė Kalėdų eglutės girlianda.

Galerija danguje
Netikėtumų šventės „Palangos stalas“ metu bus ir daugiau. „Pirmą kartą, pasinaudodami jėgos aitvarais, pakelsime į dangų paveikslus. Šie bus sukurti palangiškių, kūrybinės grupės „Mostas“ narių, likus keletui dienų iki Stalo šventės – plenero metu menininkai tapys ant parašiutinės medžiagos, kad vėliau šiuos kūrinius galėtume eksponuoti danguje. Šią neįprastą meno galeriją Stalo šventės metu nuo vidurdienio bus galima matyti lankantis pajūryje, vaikštant jūros tiltu“, – kalbėjo N. Stasiulis. Tikimasi pasiekti ir naują šalies rekordą – aitvarą-vėliavą iškelti į daugiau nei 500 metrų aukštį. Planuojama Stalo šventės dalyviams suteikti galimybę apžiūrėti ir palangiškio menininko Vytauto Kuso rekordus – mažiausią Lietuvoje poezijos knygą (8 x 9 milimetrų), vos prieš savaitę užregistruotą naują šalies rekordą – mažiausią baldų komplektą (staliuko aukštis siekia 9 milimetrus, kėdės – 7 milimetrus), ilgiausią Lietuvoje miniatiūrą, kurios ilgis siekia 10 metrų. Sporto mėgėjams bus primintas ir linijinių šokių Gineso rekordas, pasiektas praėjusiais metais festivalio „Sportas visiems“ metu, kuomet vienu metu Palangoje linijinius šokius vienoje linijoje šoko per 2700 žmonių.

Kulinariniai rekordai
Koks „Palangos stalas“ kulinarinių rekordų? Jų šventės organizatoriai taip pat žada – palangiškiams ir kurorto svečiams ketinama priminti apie 2012 metais šventės „Palangos stalas“ metu ant vientiso iešmo tuomet iškeptą ilgiausią Lietuvoje 12 metrų ilgio šašlyką, kuriam prireikė 14 kilogramų kiaulienos sprandinės. Taip pat bus prisiminta dar 2009 m. iškeptą didžiausią šalyje picą, kurios skersmuo siekė 2,04 metro, o svoris – 34,5 kilogramo.

Sunkiausias dviratis
„Į šventę kviečiame ir 12 kartų pasaulio Gineso rekordininką Antaną Kontrimą bei prašome jį atsivežti sunkiausią pasaulio dviratį, sveriantį 1,385 tonos. Šis dviratis bus minamas J. Basanavičiaus gatve siekiant naujo Gineso rekordo“, – kalbėjo N. Stasiulis. Pats A. Kontrimas nusiteikęs rekordo siekti ne vienas, o drauge su visais to pageidaujančiais Stalo šventės dalyviais. „Sunkiausią dviratį suvirinti gali daug kas, bet tai nebus dviratis, jei jis nevažiuos. Šiuo metu sunkiausias pasaulyje dviratis buvo mintas Islandijoje, jo svoris – 750 kilogramų, tad mes, siekdami naujo rekordo, sukonstravome dvigubai sunkesnį. Manau, su visais palangiškiais jį pavyks paminti J. Basanavičiaus gatve. Aš pats jau bandžiau tai daryti – 20 metrų įveikiau per dvi minutes“, – kalbėjo A. Kontrimas. Pasaulio rekordininkas turi ir kitą sumanymą – Stalo šventės metu pademonstruoti visus savo turimus Gineso rekordų diplomus.

Rekordų knyga
Šventės „Palangos stalas“ organizatoriai norėtų šeštadienį, rugsėjo 26 d., pristatyti kuo daugiau kurorte pasiektų rekordų, tad visi, žinantys dar nepaminėtų rekordų, kviečiami kreiptis į Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininką Nerijų Stasiulį. „Norime suinventorizuoti visus Palangos rekordus ir kitąmet išleisti Palangos rekordų knygą“, – sakė N. Stasiulis.

Vieta: J. Basanavičiaus gatvė, Palanga

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus vos dviem savaitėms, geriausi virtuvių meistrai jau žino, kuo vaišins į Palangą atvykusius svečius.


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ praėjusį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikino su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė – šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Šventė „Palangos stalas“


Pasibaigus vasarai palangiškiai bei miesto svečiai tradiciškai kviečiami užbaigti vasaros sezoną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, smagiai praleisti laiką. Rugsėjo 25-26 dienomis Palangos J. Basanavičiaus gatvė bus sklidina šurmulio, geros nuotaikos ir šventiškos atmosferos – vyks jau tradicija tapęs renginys „Palangos stalas 2015”....


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Dar vienas rekordinis stalas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Penktadienį šovusi Kultūros centro direktoriui Nerijui Stasiuliui galvon staigi mintis netrukus buvo įgyvendinta. Rengiama didžiulė šventė „Palangos stalas“ iššaukė idėją sukurti ir mažiausią stalą. Šios užduoties ėmėsi tautodailininkas Linas Žulkus ir jam pavyko.


Šventė visoms Birutėms

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos botanikos parkas į savo glėbį pakvietė palangiškius, kurorto svečius, visus, vis dar besimėgaujančius rudenėjančiu pajūriu. Čia vyko tradicinis renginys – Palangos Birutės parko diena.


Palangos stalas 2009

Tūkstančio stalų šventė visai šeimai!, 2009 09 14 | Rubrika: Kultūra


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius