Šventoji kviečia švęsti netradicines Jonines

Palangos tiltas, 2017-06-22
Peržiūrėta
2212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji kviečia švęsti netradicines Jonines

Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.

Veiklų gausa
Jonines pradėti švęsti organizatoriai pakvies jau išvakarėse. Šiandien, penktadienį, rekonstruotoje ir šventojiškių bei poilsiautojų jau pamėgtoje Jūros gatvėje atidaromas kermošius „Jono vaišės“, 16 val. Šventosios kultūros centre bus pristatyta Šventosios gyventojos Agnės Dragūnaitės dailės ir batikos darbų paroda „Vidinė Visata“. 17.30 val. Jūros gatvėje bus atidarytos kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui „Miško stebuklai“, ten pat vėliau pasigirs ir muzikos garsai – Jūros gatvėje, netoli Prieplaukos g. pradžios, sumontuotoje scenoje 18 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai surengs koncertą „Joninių naktis“.
Nepamiršti bus ir svarbiausi šventės dalyviai – Jonai ir Janinos. Jie bus sveikinami 20 valandą, jiems specialiai gros ir Palangos orkestras. Po šventiškos ceremonijos koncertuos grupės „Baltasis kiras“ ir „Biplan“.
Prieš vidurnaktį šventinė Joninių dalyvių eisena Jūros ir Prieplaukos gatvėmis patrauks link Šventosios upės žiočių. Tuo pačiu metu nuo Beždžionių tilto link upės intako į Baltiją, Šventąja ims plaukti žvejų, muzikantų, gyventojų, svečių valtys. Organizatoriai žada, jog šis reginys bus įspūdingas: valtyse degs šventiniai fakelai, o merginos plukdys vakare nusipintus vainikėlius. Vidurnaktį dangų prie jūros nušvies fejerverkai (jie bus leidžiami nuo Šventosios upės intako į jūrą).

Jogos ir sveikatingumo festivalis
Joninės bus švenčiamos ir šeštadienį. Tądien šventėje bus siūloma įsitraukti į kiek kitokias veiklas – prie Šventosios intako į jūrą (Prieplaukos g. pabaigoje) šeštadienio rytą kviečiami jogos ir sveikatingumo festivalio „1000 saulių“ dalyviai. 11.30 val. visi susirinkusieji bus kviečiami į bendrą apšilimo mankštą, o vidurdienį – prisijungti prie masinio saulės pasveikinimo. Nuo 12.30 iki 18 val. vyks įvairios jogos mankštos, parodos, atsipalaidavimo praktikos, meno terapijos, kūrybinės dirbtuvės, muzikiniai pasirodymai, maisto degustacija. Nuo 21 val. visi norintieji galės nusipinti Joninių vainiką, vėliau, 22 val., organizuojamas bendras saulės palydėjimas su bendraminčiais prie laužo.
Esant blogam orui, jogos ir sveikatingumo festivalio „1000 saulių“ renginiai gali persikelti į Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salę.

Tikimasi daugiau dalyvių
„Palyginti su ankstesnėmis, šiemetinė Joninių šventė įgaus daugiau jaunatviško polėkio – siekėme ją sukurti jaunatvišką, modernią. Tęsime tradiciją organizuoti jogos ir sveikatingumo festivalį „1000 saulių“, vėl sveikinsime saulę. Praėjusiais metais festivalyje buvo užsiregistravę 150 dalyvių, bet sveikinusių saulę buvo daugiau. Gal šiemet persversime savo pačių rekordą? Tai, kad festivalis per metus išpopuliarėjo, rodo ir didėjantis sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose. Juk geriausiai garsas sklinda iš lūpų į lūpas, todėl tikimės, kad šiemet žmonių susirinks dar daugiau“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė.
Vakare koncertu susirinkusiuosius pradžiugins Pietų Amerikos stiliumi grojanti grupė „Parranda Polar“.

Kviečiami varduvininkai
Kaip pastebėjo M. Jarulytė, organizuojant kalendorines šventes, kurios rengiamos kone kiekviename mieste, būtina atrasti tai, kuo būsi išskirtinis. „Mes siekiame Jonines susieti su šviesa, energijos pasikrovimu ir tuo pačiu priminti apie tai, kad prasidėjo vasara. Šventojoje kurortinį sezoną pradėjo Baikerių festivalis, tačiau šio renginio specifika kiek kitokia, o Joninės tarsi neša lengvumą, šviesumą, jautrumą“, – kalbėjo M. Jarulytė.
Esminis šiemetinės šventės išskirtinumas, pasak kultūros darbuotojos, yra tai, jog daug veiklos bus vykdoma naujoje alėjoje – atnaujintoje Jūros gatvėje. „Tačiau Joninių neįsivaizduojame ir be jūros, kur taip pat bus renginių, tarp kurių – ir fejerverkas. Labai kviečiame į šventę atvykti visus Jonus ir Janinas, ne tik iš Šventosios ar Palangos, bet ir iš aplinkinių gyvenviečių – jiems ruošiamos dovanos, pinami vainikai, – sakė kultūrinės veiklos vadybininkė. – Džiaugiamės, jog aktyviai prie šventės prisideda Šventosios žvejai, kurie plukdys upe meno kolektyvus. Pramogų netrūks tiek vyresniems, tiek ir vaikams: veiks kūrybinės dirbtuvės, bus piešiama ant veidų, šaržai, bus ir kitokių įdomių veiklų. Į šventę atvyks 15 jogos mokytojų iš visos Lietuvos, kurie dalinsis savo patirtimi, pristatys knygas, žmonės bus kviečiami į konferencijas, vyks sporto renginių.
Palangos m. savivaldybės inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trumpiausią metų naktį – Jonines – pasitikti kviečianti Šventoji žada smagią, įspūdingą šventę. Birželio 21–24 dienomis joje vyks Joninių mugė, į kurią sugužės daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Savaitgalį Palanga kviečia švęsti – kurorte šurmuliuos tarptautinis šokių festivalis „Palangos miestely“, į kūrybines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus bei seminarus kvies „Meistrų kalvė“, o Šventojoje pramogauti kvies Jūros diena bei dainų, šokių ir muzikos festivalis „Nepalikit su negalia vienų“.


Šventoji šį savaitgalį tradiciškai visus kviečia švęsti Jonines. Ne tik Joninių laužais mėgausimės, bet ir „Vikingų“ laivų varžybomis bei Rasos švente ant Žemaičių Alkos, siekiant paminėti Žemaičių Alkos 20-metį. Palangoje taip pat netrūks veiksmo – čia vyks tradicinis Pirties ir SPA festivalis. 


Šventojoje tradiciškai bus švenčiamos Jūros ir Baltų vienybės dienos. Šios šventės idėja – vietinės bendruomenės iniciatyva, kilusi prieš keletą metų. Iki šiol minėjimas išliko kaip simboliškas vasaros uždarymo renginys ir Šventojiškių sueiga.


Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius