Šventoji savaitgalį kviečia į Jūros bei Baltų vienybės dienų šventę

Palangos tiltas, 2014-09-18
Peržiūrėta
1765
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji savaitgalį kviečia į Jūros bei Baltų vienybės dienų šventę

Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.

Pasak Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės Monikos Jarulytės, Jūros dienos 80-mečio paminėjimas Šventojoje išskirtinis vien jau tuo, kad idėja paminėti šią svarbią datą iškelta ne kultūros darbuotojų, o pačių Šventosios bendruomenės narių. „Žymusis Mikelis Balčius, kuris yra puikiai susipažinęs su Šventosios istorija, surado faktą, kad pirmą kartą Jūros diena prieš 80 metų buvo švęsta ne Klaipėdoje ar kitame šalies mieste, o būtent Šventojoje. Sužinoję tai šventojiškiai nusprendė, kad šią sukaktį vertėtų paminėti“, – pasakojo M. Jarulytė.

Ėmus dėlioti būsimosios šventės scenarijų, nutarta kartu paminėti ir Baltų vienybės dieną, juo labiau, kad Šventojoje gyvena ir nemaža latvių bendruomenė. „Vietos lietuviai ir latviai tarpusavyje puikiai bendrauja, tad stengiamasi šią draugystę palaikyti ir skatinti“, – teigė Kultūros centro atstovė.

Šventojiškiai neapsiribojo tik iškelta šventės idėja – jie ir patys noriai prisijungia, planuojant būsimąją šventę. Vietos gyventojų pageidavimu, šventės kultūrinę programą praturtins iš Kauno atvyksiantis armėnų ansamblis „Hayrenik“, šventojiškės Audronės Bukauskienės iniciatyva jau šiuo metu miestelyje veikia parodos „Šventosios žemės atminties ženklai“ bei „Šventosios giminės“, kuriose atsispindi senoji bei dabartinė Šventoji, istoriniai motyvai, žymūs šiandienos ir praeities šventojiškiai. 

Įžanga į Jūros dienos 80-mečio paminėjimo šventę taps penktadienį, rugsėjo 19 d., Klaipėdoje vyksianti mokslinė konferencija „Mažieji Baltijos jūros uostai“, o šeštadienis, be abejonės, Šventojoje prasidės nekasdieniškai – vidurdienį Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius žvejus bei Lietuvos jūrininkus, taip pat bus šventinami žuvusiesiems pagerbti skirti vainikai. Vėliau, 14.30 val., šiuos vainikus pašventins ir liuteronų parapijos kunigas. Šalies Prezidentės, Palangos miesto savivaldybės bei du Šventosios bendruomenės vainikai vietos žvejų bus išplukdyti į jūrą Šventosios uoste.

Pasak M. Jarulytės, Jūros dienos 80-mečio ir Baltų vienybės dienos paminėjimo šventės metu bus galima sužinoti daug įdomių faktų, susijusių su Šventąja. „Pajūrio regiono gyventojus be abejo sudomins 15.30 val. Šventosios pagrindinėje mokykloje vyksianti konferencija „Šventosios uosto ateities perspektyvos“ bei po jos vyksianti diskusija. Diskusiją ves ir mokslinės konferencijos „Mažieji Baltijos jūros uostai“ rezultatus pristatys šventojiškis Kęstutis Oginskas“, – kalbėjo M. Jarulytė.

Šventę vainikuos 16.30 val. mokyklos salėje vyksiantis jaunųjų Šventosios talentų koncertas bei po valandos aikštėje prie Šventosios kultūros centro prasidėsianti šventojiškių šventinė sueiga, kurios metu vietos gyventojai bus kviečiami pasiklausyti koncerto, susipažinti su Šventosios medžiotojų klubo veikla bei įranga, pasivaišinti medžiotojų vaišėmis – specialiu žvėrienos troškiniu bei pabendrauti neoficialioje aplinkoje. Šios sueigos metu šventojiškiams bus perduotas ir šventės globėjos LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras rytoj, gegužės 13 d. 15.30 val., visas mamas, tėčius, vaikus ir jų senelius kviečia į Šeimos šventę.


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


Šventojoje tradiciškai bus švenčiamos Jūros ir Baltų vienybės dienos. Šios šventės idėja – vietinės bendruomenės iniciatyva, kilusi prieš keletą metų. Iki šiol minėjimas išliko kaip simboliškas vasaros uždarymo renginys ir Šventojiškių sueiga.


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį paskelbė Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Mieste švenčiama ir Baltų vienybės diena.


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.


Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius