Taryba kelis vadovus skalpavo, jų daugumai – tyliai pritarė

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-03
Peržiūrėta
249
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba kelis vadovus skalpavo, jų daugumai – tyliai pritarė

 Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje kurorto biudžetinių įstaigų vadovai vienas po kito lipo į tribūną ir ne vienas pastebimai nerimavo – Taryba tvirtino vadovų 2011-ųjų metų veikos ataskaitas.


 Ar autobusų stotis svetinga?

Pora dešimčių jų iš Tarybos išnešė sveikus kailius, bet trys – autobusų stoties, bibliotekos ir sporto centro direktoriai – spūdino į gatvę susikrimtę – susilaukė kai kurių politikų pastabų, priekaištų ir pabarimų, nors ir jų veiklos ataskaitas Taryba galiausiai patvirtino.

Pirmiausia nuo Tarybos nario Albino Stankaus kliuvo kurorto autobusų stoties direktorei Petronėlei Milienei.

„Autobusų stotyje – nei tablo, nei apšvietimo vakare, nežinai, kur yra keleivių išlaipinimo aikštelė, jokio aiškumo kurorto svečiams. Ar čia yra toks mūsų svetingumas? Ką dešimt žmonių daro stotyje“, – klausė centristas.

Direktorė teisinosi, kad stoties darbuotojai dirba tik iki aštuntos valandos ir sakė, kad bus šiemet pastatytas keleivių išlaipinimo paviljonas.

Opozicionierius Aleksandras Jokūbauskas, pavadinęs stoties klausimą „skaudžiu“, teigė, kad tokia situacija stotyje susiklostė ne dėl jos administracijos aplaidumo, o dėl savivaldybės, ypač Eismo komisijos, kuriai vadovauja vicemeras S. Simė.

 

Prisiminta nuobauda K. Rudžiui

Socialdemokratas D. Paluckas bandė užstoti direktorę nuo kritikos, bet A. Stankus atrėžė: „Dešimt žmonių stotyje dirba, o negali lemputės įsukti“.

D. Paluckas suabejojo, ar galima tvirtinti ir miesto viešosios bibliotekos direktoriaus Kęstučio Rudžio praėjusių metų veiklos ataskaitą – direktoriui yra panaikintas daliai šių metų personalinis priedas prie algos dėl buvusios buhalterės finansinių nusikaltimų.

„Nusikaltimas buvo vykdomas kelis metus, o mes tvirtinsime jo veiklos ataskaitą. Koks pavyzdys kitiems vadovams?“ – stebėjosi politikas

Meras Š. Vaitkus jam paaiškino, kad veiklos ataskaitos tvirtinimas neturi nieko bendra su nuobauda.

A.Stankus bibliotekos vadovui išsakė priekaištą, kad, nors joje dirba ne viena dešimtis darbuotojų, o įstaigos biudžetas padidėjo, niekas nerenka kurorto kultūrinio paveldo informacinės medžiagos.

Vis tik politikai, vienam jų susilaikius, patvirtino K. Rudžio veiklos ataskaitą.


 Mero ataskaita – nuveiktų darbų išvardijimas

Mero Š. Vaitkaus veiklos ataskaita buvo trumpoka, bet detali – be pagyrų, ir savireklamos.

„Išties daug padaryta miesto labui kartu su Taryba“, – meras pabrėžė Tarybos narių indėlį į nuveiktus darbus.

Tarp nuveiktų darbų miesto vadovas minėjo savivaldybės užsakytą „Litesko“ ir savivaldybės sutarties auditą, kurio išvados turėtų netrukus paaiškėti; taip pat europinio finansavimo gavimą biokuro katilinių statybai Palangoje ir Šventojoje.

„Dar šiais metais įvykdysime konkursą statybos darbams atlikti“, – sakė meras.

Didelis Tarybos ir asmeniškai mero pasiekimas – kurhauzo restauracijos pradžia, kuri jau pasiekiama ranka.

Tam tikslui valstybė skyrė šiems metams vieną milijoną litų, o savivaldybė paėmė 400 tūkstančių litų paskolą.

Jeigu teismas nepasiduos kurhauzo bendrasavininko G. Jackos skundų magijai, restauracijos darbai turėtų prasidėti vasarą.

2011 metais buvo pradėta kempingo Nemirsetoje, vaikų pramogų parko darbai. Buvo gautas finansavimas universalios sporto salės statybai, buvo sutvarkyta daug gatvių.

Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės ataskaita už praėjusius metus buvo labai glausta. Ji pažymėjo, kad savivaldybė rekordiškai vykdė biudžeto pajamų surinkimo planą.


 Sumažino tik 20 procentų

Politikai dar kartą grįžo prie aštuntą dešimtmetį įpusėjusios verslininkės Jadvygos Stefanijos Žižienės vadovaujamos įmonės „Varsta 4” reikalų.

Jos įmonė, kurios apyvarta pernai siekė tik virš 20 tūkstančių litų, turėjo sumokėti daugiau kaip 10 tūkstančių litų savivaldybės administruojamų mokesčių.

Kad būtų nuo jų atleista, moteris kreipėsi net į teismą. Jis jai priėmė palankų sprendimą, įpareigojantį svarstyti galimybę atleisti pensininkę nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių.

Tačiau Tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas, numatantis moteriai mokestinę naštą sumažinti tik 20 procentų. Nors Ekonomikos komitetas siūlė sumažinti jai mokesčius 50 procentų, nežymia valdančiosios koalicijos balsų persvara buvo nuspręsta J. S. Žižienei mokesčių „kuprą“ sumažinti 20 procentų.

Pensininkė verslininkė vakar Tarybos posėdyje nedalyvavo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ vasarą rašė, kad Palangoje pernai vasarą buvo paskelbti net devyni konkursai miesto švietimo įstaigų vadovų kėdėms užimti. Tai, ko gero, buvo absoliutus (anti) rekordas šalyje, turint oment, kiek mūsų kurorte yra švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu buvo ieškoma. Kas pasikeitė per pusę metų? SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ...


Kurorte yra paskelbti net 8 konkursai į švietimo įstaigų vadovų postus. Tai, ko gero, absoliutus (anti) rekordas šalyje, imant santykį savivaldybėje esančių švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu yra ieškoma.


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybės įmonė UAB „Palangos renginiai“ turi naują vadovą –Paulių Henriką Sangavičių. Bendrovės stebėtojų taryba prieš tai patenkino buvusio direktoriaus Dovydo Bajoro prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje kurorto biudžetinių įstaigų vadovai vienas po kito lipo į tribūną ir ne vienas pastebimai nerimavo – Taryba tvirtino vadovų 2011-ųjų metų veikos ataskaitas.


Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius