Teismas areštavo olandų turtą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-09-01
Peržiūrėta
819
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismas areštavo olandų turtą

Olandai siūlė prieš tris savaites atrakcionų parke valandai žemyn galvomis įstrigusių vaikų tėvams išmokėti 1 tūkstančio litų kompensacijas, bet,  Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas patenkino tėvų interesams atstovaujančios advokatės S. Selelionytės-Drukteinienės prašymą areštuoti UAB „Leander“, kuri valdo atrakcionų parką Palangoje, lėšų 40 000 litų sumai.

 

Advokatė prašė teismo būsimų reikalavimų įvykdymui užtikrinti laikinąsias apsaugos priemones ir ne tik areštuoti lėšų minėtai sumai, bet ir areštuoti bendrovės kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą. Teismas tenkino prašymą iš dalies.

Teismo nutartis dėl laikinųjų priemonių įsigaliojo nuo praėjusio trečiadienio, tačiau UAB „Leander“ turi teisę per savaitę teismo nutartį apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Tačiau UAB „Leander“ interesus atstovaujanti advokatė Jelena Pališaitienė sakė, kad Vilniaus apylinkės teismas nebus skundžiamas, nors teismo sprendimas reiškia, kad olandai negali išgabenti atrakcionų iš Lietuvos.

„O kam skųsti? Teismas areštavo tik 40 000 litų bendrovės lėšų. Kaip teismas ar nukentėjusių vaikų interesams atstovaujanti advokatė nustatė, kad tiek užteks vaikų kompensacijoms išmokėti, jeigu bus priimtas sprendimas tai padaryti? Aš kartoju, kad olandų bedrovės draudiminių įvykių suma yra 2 milijonai litų. Bendrovė nebėga nuo atsakomybės,“ - sakė J. Pališaitienė.

Ji stebisi, kad Palangos miesto savivaldybė, pirmadienį gavusi UAB „Leander“ prašymą leisti didžiagabaričiams vilkikams išvažiuoti iš Palangos J. Basanavičiaus gatvės, iki šiol nėra sulaukusi jokio atsakymo. Savivaldybė teigė, kad tokio prašymo susilaukė ne iš UAB „Leander”, o iš privataus žmogaus.

„Toks įspūdis, kad savivaldybė sąmoningai vilkina sprendimo priėmimą. Juokinga, kad gausios policijos pajėgos dieną naktį saugo parko teritoriją,“ - sakė olandų advokatė.

Anot jos, kai kurie vilkikai jau yra pasiruošę išvažiuoti, bet yra priversti laukdami stovėti.

„Ne, be savivaldybės leidimų jie nevažiuos,“ – sakė J. Pališaitienė.

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus sakė, kad savivaldybės Eismo saugumo komisija rinksis penktadienį, 11 valandą, ir spręs, ar patenkinti olandų bendrovės prašymą.

„Tikrai nebus taip, kad savivaldybė kerštaus ir trukdys jiems išvažiuoti. Bet bus paskaičiuota, kiek olandai turės sumokėti į savivaldybės biudžetą už savivaldybės nustatyto viršsvorio krovinių išgabenimą“, - sakė B. Martinkus.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad savivaldybė  olandams jau išdavė leidimą į atrakcionų parką įvažiuoti 30 tonų krovos kranui, kuris bus naudojamas išmontuojant atrakcionus.

„Nors savivaldybė numato, kad komisija turi nuspręsti, ar patenkinti prašymą dėl leidimo per penkias dienas, manau, kad leidimą išduosime jau penktadienį. Žinoma, jeigu neatsiras kokių nors antstolio, vykdančio Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, reikalavimų,“ - sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Prokuratūros prašymą dėl „Elijos“ teismas atmetė

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

„Pasiekta pirma, tegul ir nedidelė, pergalė tiek metų besitęsiančioje istorijoje“, - šitaip verslininkas Vaidas Šimaitis trumpai pakomentavo gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijos priimtą nutartį.


Palanga turi proga pasidžiaugti: rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo konstatavo, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą adresu J.Basanavičiaus g. 43. Atrakcionų parką čia norėjo įkurdinti liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Leander LTU“.


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Teismas areštavo olandų turtą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 09 01 | Rubrika: Kriminalai

Olandai siūlė prieš tris savaites atrakcionų parke valandai žemyn galvomis įstrigusių vaikų tėvams išmokėti 1 tūkstančio litų kompensacijas, bet,    Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas patenkino tėvų interesams atstovaujančios advokatės S. Selelionytės-Drukteinienės prašymą areštuoti UAB „Leander“, kuri valdo atrakcionų parką Palangoje...


Savaitgalį į UAB „Leander“ valdomą olandų atrakcionų parką, pažeisdami kelių eismo ženklus, Palangoje atriaumojo vilkikai. Pirmadienio popietę išsikraustymo darbai buvo beveik nepajudėję į priekį.


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Teismas patenkino Vyriausybės atstovės prašymą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės prašymą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos šių metų sausio 14 dienos sprendimo „Dėl komitetų sudarymo“ panaikinimo, patenkino prašymą dėl reikalavimo priemonių užtikrinimo taikymo ir sustabdė minėto miesto savivaldybės Tarybos sprendimo galiojimą.


LATGA-A areštavo Kultūros centro turtą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 17 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Lietuvos Autorių Teisių Gynimo Asociacijos Agentūros (LATGA-A) prašymą pritaikyti Kultūros centro turtui laikinąsias apsaugos priemones, nusprendė prašymą tenkinti. Teismo nutartimi, užtikrinant skolos išieškojimą, areštuotas Kultūros centro turtas už 74 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius