Vaikus žemyn galvomis užvertę olandai užkliuvo už to paties grėblio

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-09-01
Peržiūrėta
1081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikus žemyn galvomis užvertę olandai užkliuvo už to paties grėblio

Savaitgalį į UAB „Leander“ valdomą olandų atrakcionų parką, pažeisdami kelių eismo ženklus, Palangoje atriaumojo vilkikai. Pirmadienio popietę išsikraustymo darbai buvo beveik nepajudėję į priekį.

 

Greitai Palangos nepaliks

„Norime kuo greičiau išvažiuoti iš Palangos, bet Lietuvos valdžia neleidžia tai mums padaryti – negalime renginių išmontuoti neturėdami elektros energijos. Ketinome iki trečiadienio palikti jūsų kurortą, tačiau matome, kad tai nepavyks. Laukiame, kol jūsų valdžia išduos leidimus išvažiuoti“, - rankomis skėsčiojo prie karuselės atrakciono stoviniuojantys olandų darbininkai.

UAB „Leander“ vienas vadovų Jackie Leander teigė, kad „valdžia trukdo išvykti.“

„Mes negalime atlikti įrengimų išmontavimo darbų be elektros. Visą pirmadienį bergždžiai skambinėju „LESTO“, kitoms jūsų valdžios institucijoms ir nieko nepešu. Vokiečiai, kuriuos mūsų bendrovė pasamdė išmontuoti atrakcionus, vaikštinėja ir nori išvažiuoti, nes neaišku, kiek bus trukdoma pradėti darbus. Negaliu pasakyti, kada paliksime Palangą. Ne nuo mūsų priklauso“, - sakė J. Leander.

Kol kas olandų atrakcionų parką paliko tik prekybininkai – atrakcionų konstrukcijos dar stūkso kaip buvusios iki šiol.

 

Atjungė elektrą

Olandams neteko prasmės toliau būti Palangoje, kai praėjusio šeštadienio naktį, apie 2 valandą, jiems buvo atjungta elektra.

Į UAB „Leander“ smigo visų šalies institucijų dėmesys, kai prieš dvi savaites, dingus elektros energijai, penkių metrų aukštyje viename atrakcione žemyn galvomis įstrigo devyni vaikai.

Po įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo Kodekso 176 straipsnį, kuris numato atsakomybę dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe pažeidimų.

Jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas žmonėms, avarija ar atsirado kitokių sunkių padarinių, baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Vykdant pradėtą ikiteisminį tyrimą, praėjusio penktadienio pavakarę Valstybinei energijos inspekcijai paskelbus išvadas dėl elektros įrenginių olandų parke, „LESTO“ šeštadienio naktį atjungė parkui elektros tiekimą.

„Mes nenurodėme „LESTO“ išjungti olandams elektrą. Gavę mūsų inspekcijos išvadas, tai padarė jie patys. Mes tik bendradarbiaujame su kitomis valstybinėmis institucijomis, vykdančiomis ikiteisminį tyrimą“, - pirmadienį sakė Valstybinės energijos inspekcijos viršininko pavaduotojas Ričardas Žoramskis.

Jis atsisakė detalizuoti inspekcijos išvadas, siūlydamas kalbėti su inspekcijos atstove spaudai M. Levandraityte.

Ji sakė, kad po incidento, inspekcija paprašė UAB „Leander“ pateikti dokumentaciją apie elektros įrengimų eksploataciją, tačiau jos nesulaukė.

„Negavome nei elektros prijungimo schemos, nei varžų matavimo aktų, nei įtampos išbandymų grafiko – nieko. Todėl apie tai informavome „LESTO“, kuri priėmė sprendimą“, - sakė M. Levandraitytė.

 

„LESTO“ paaiškinimas

AB „LESTO“ šiandien paskelbė pranešimą: „Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 26 dieną, gavus Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) atsakymą dėl Palangoje veikiančio atrakcionų parko įrenginių techninės būklės įvertinimo, priėmė sprendimą laikinai sustabdyti elektros tiekimą. Naktį iš penktadienio į šeštadienį energijos tiekimas UAB „Leander LTU“ eksploatuojamiems atrakcionams buvo apribotas, paliekant galimybę naudotis elektra tik šios bendrovės administracijai. Elektros tiekimas atrakcionų parkui galėtų būti atnaujintas tuo atveju, jei įrenginių savininkas pateiktų būtinus dokumentus, įrodančius, jog eksploatuojami įrenginiai yra techniškai tvarkingi ir nekelia pavojaus žmonių gyvybei.“

 

Išvykimas nepakenks ikiteisminiam tyrimui

Palangos policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas teigia, kad olandų išvykimui policijos pareigūnai nedarą jokių kliūčių.

„Vilkikų vairuotojai, įvažiuodami į J. Basanavičiaus gatvę, pažeidė kelio ženklą, draudžiantį eismą stambiagabaritėms transporto priemonėms, todėl keturiems vairuotojams buvo išrašyti pažeidimų protokolai. Jiems išvažiuojant kelio tikrai neužtversime“, - sakė Palangos policijos komisariato viršininkas.

Vairuotojams gresia baudos nuo 50 iki 100 litų.

A.Katkauskas tvirtino, kad „kas priklauso nuo policijos“ ikiteisminiame tyrime buvo viskas padaryta.

„Medžiaga yra surinkta. Manyčiau, kad ji turėtų pasiekti teismą“, - lakoniškai sakė A. Katkauskas.

 

Į savivaldybę leidimo nesikreipė

Palangos meras Š. Vaitkus informavo, kad UAB „Leander“ vadovai dėl vilkikų išvykimo iš atrakcionų į savivaldybę iki pirmadienio popietės nesikreipė.

Tik savivaldybė gali duoti leidimą stambiagabaričių transporto priemonių savininkams įvažiuoti ir išvažiuoti iš Palangos.

„Nesąmonė, kad mes jų (olandų-aut.)  neišleidžiame. Girdėjau, kad jie išsikrausto. Man naujiena, kad darbai yra mažai „pajudėję“”, - sakė Š. Vaitkus.

„Leidimų, įvažiuojant į Basanavičiaus gatvę, olandams neprireikė. Jeigu jie sumanys kreiptis leidimų išvažiuojant iš Palangos, savivaldybės administracija svarstys tokį prašymą“, - sakė meras. Jis negalėjo pasakyti, kiek tai užtruktų. Vis tik popiet olandai kreipėsi leidimo į savivaldybę.

Incidente nukentėjusių vaikų šeimoms atstovaujanti advokatė siekia, kad atrakcionų įrenginiai nebūtų išmontuoti, kol nėra baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį savaitgalį, birželio 3-5 dienomis, Palangoje vyks festivalis „Myliu Palangą 2022“, todėl nuo birželio 2 d. 20 val. iki birželio 6 d. 12 val. laikinai keičiama galiojusi eismo tvarka.


Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos vedėja Andromeda Grauslienė, Palangoje  praėjusį savaitgalį vėl buvo išskirta papildomų pajėgų. Per ilgąjį savaitgalį Palangos kurorte buvo surašyti 143 protokolai už KET pažeidimus, o už administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. pažeidimą dėl karantino nesilaikymo surašytas tik 1...


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Ketvirtadienio rytą nuo septintos iki vienuoliktos valandos Palangos pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai galėjo išvysti keliose miesto vietose stovinčius policijos patrulių ekipažus. Pareigūnai stebėjo, kaip pėstieji bei dviratininkai laikosi kelių eismo taisyklių (KET), be to, stabdė kai kurias transporto priemones bei alkotesteriu tikrino, ar vairuotojai už vairo sėdo blaivūs, bei...


Palanga turi proga pasidžiaugti: rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo konstatavo, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą adresu J.Basanavičiaus g. 43. Atrakcionų parką čia norėjo įkurdinti liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Leander LTU“.


Teismas areštavo olandų turtą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 09 01 | Rubrika: Kriminalai

Olandai siūlė prieš tris savaites atrakcionų parke valandai žemyn galvomis įstrigusių vaikų tėvams išmokėti 1 tūkstančio litų kompensacijas, bet,    Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas patenkino tėvų interesams atstovaujančios advokatės S. Selelionytės-Drukteinienės prašymą areštuoti UAB „Leander“, kuri valdo atrakcionų parką Palangoje...


Savaitgalį į UAB „Leander“ valdomą olandų atrakcionų parką, pažeisdami kelių eismo ženklus, Palangoje atriaumojo vilkikai. Pirmadienio popietę išsikraustymo darbai buvo beveik nepajudėję į priekį.


Trečiadienio vakaro linksmybės olandų atrakcionuose J.Basanavičiaus gatvėje devyniems vaikams baigėsi ašaromis. Dingus elektrai, ore pakibo atrakcionas-centrifuga „Move it“. Vaikai aukštyn kojomis kabojo apie valandą laiko. Kai kurie vaikai buvo kurorto svečiai iš užsienio. Miesto meras Š. Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius