Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo antruosius mokslo metus

Simona POCYTĖ, 2013-10-03
Peržiūrėta
2173
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo antruosius mokslo metus

Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.
TAU mokslo metų pradžios šventė prasidėjo vaizdo reportažu, sukurtu prisiminti praėjusias šio universiteto atidarymo šventės akimirkas.
Pirmoji sugrįžusius švęsti antrųjų mokslo metų pasveikino Pagalbos švietimui tarnybos, kuruojančios TAU, direktorė Vilma Želvienė. Po jos sveikinimo žodžių nuskambėjo TAU himnas „Ant marių kranto, Palangos miestely“, atliekamas Palangos TAU moterų ansamblio.
Trečiojo amžiaus universiteto studentus sveikino ir Palangos meras bei TAU garbės rektorius Šarūnas Vaitkus. Jis džiaugėsi matydamas tokį gausų būrį senjorų.
„Man labai smagu, kad jūs susirenkate, bendraujate, pasikeičiate įvairia gyvenimo patirtimi, pasidalijate savo prisiminimais, sužinote vis ko nors naujo“, – kalbėjo Š. Vaitkus. Jis palinkėjo visiems sveikatos, ištvermės bei būti laimingiems.
Palangos meras taip pat įteikė padėkos raštus aktyviems TAU studentams, kurie prisideda prie universiteto veiklos.
Sveikinimo žodžius tarė ir Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė, TAU tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė, metodininkė Vilma Varpiotienė.
Vilma Varpiotienė taip pat TAU studentams išdėstė svarbią ateinančių mokslo metų informaciją bei pranešė naujieną apie steigiamą Palangos TAU vienišų širdžių klubą „Dar pabūkime drauge“. Į klubą kviečiami senjorai, ne tik priklausantys TAU, bet ir visi tie, kuriuos domina bendravimas, draugystė, išvykos ir naujos pažintys su kitų miestų senjorais. Pirmas susitikimas įvyks lapkričio 25 dieną.
Šventės metu savo dainomis studentus džiugino Palangos TAU ansamblis, o po atidarymo šventės TAU studentai buvo pakviesti likti pažiūrėti Mate Matišič spektaklio „Moteris be kūno“, kurį režisavo Virginijus Milinis.
Dar prieš šventę savo mintimis apie TAU pasidalino Pagalbos švietimui tarnybos, direktorė V. Želvienė: „Tai yra antrieji Trečiojo amžiaus universiteto metai. Praėjusiais metais buvo 350 studentų. Studijos tęsiasi 2 metus. Po to bus naujas etapas – naujas priėmimas. Tiesiog nėra nei pirmakursių, nei antrakursių. Senieji studentai gali keisti fakultetą – pereiti iš vieno į kitą. Mes priimame žmones nuo 50 metų. Yra pas mus net 80 metų amžiaus studentų. Didžioji dalis mūsų studentų turi vidurinį profesinį išsilavinimą. Tik trečdalis atėję su aukštuoju išsilavinimu“.
Paklausta apie populiariausius mokslus, V. Želvienė teigė, kad žmonės labiausiai rinkosi Sveikatos fakultetą. Jame net 150 studentų. „Taip pat labai populiarus Kraštotyros ir turizmo fakultetas, nes žmonės dar nori keliauti, pažinti ir pamatyti. Mažiausiai klausytojų turi Menų fakultetas“, – sakė V. Želvienė.
TAU universiteto studentai po dviejų studijų metų gaus diplomus, tačiau V. Želvienė tvirtina, kad senjorams jie labiau yra simbolinis dalykas: „Šio universiteto studijos praktiškai yra prasmingas laiko praleidimas: išėjimas iš namų, bendravimas, buvimas tarp bendraamžių. Žinoma, studentai kažką ir sužino, nes matome, kaip jie konspektuoja paskaitų metu.“
V. Želvienė džiaugėsi, kad TAU studentai yra labai motyvuoti, drausmingai lankantys paskaitas, atviri visoms pasiūlytoms idėjoms.
Pasiteiravus, ar yra tokių studentų, kurie dažnai praleistų paskaitas, V. Želvienė tai paneigė, tačiau pasakė, kad gyvenime pasitaiko visko: „Būna, kad mūsų studentai praleidžia paskaitas, nes, tarkim,  išvažiuoja į užsienį pas vaikus, kitiems gal sveikata neleidžia. Tačiau mes niekada neskubame braukti savo studentų iš sąrašų. Tiesiog išsiaiškiname priežastis, kodėl pastaruoju metu nebematome jų paskaitose, ir jei tai būna kelionė, liga ar dar kokia rimta priežastis, tai studentai tiesiog toliau tęsia mokslus. Tokių atvejų, kad išėjo, nes nebenorėjo toliau mokytis, nebuvo“.
Šventėje dalyvavusi studentė Elena sakė, kad rinktis studijas paskatino amžius. „Vaikai jau užauginti. Anūkai auga su tėvais. Mes dabar turime savo laiką, kurį norime išnaudoti dėl savęs“, – teigė ji. Elena pasirinko studijas Sveikatos fakultete bei tikino, kad įgytas žinias būtinai pritaikys praktiškai savo gyvenime.
Dar viena TAU studentė Sigita sakė, kad Palangoje daug nenuveiksi būdamas vyresnio amžiaus. Dar viena priežastis, paskatinusi ją prisijungti prie Trečiojo amžiaus universiteto – nemokamos studijos. „Nemokamos studijos labai aktualios žmonėms, kurie neturi daug pinigėlių. Turinčių pinigų čia ne tiek jau ir daug“, – tvirtino ji.

Jūsų komentaras:

Blogi studentai ? ar...? 2013-10-06 17:01 (IP: 86.100.60.112)
Iš 350 "studentų"- nedaug tesusirinko....Daugelis nežinojo..

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Duris atvėrė Palangos trečiojo amžiaus universitetas

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Vakar trims šimtams Palangos senjorų buvo džiaugsminga diena – iškilmingai atidarytas Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) ir paskelbta du metus truksiančių studijų pradžia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius