Tremties tragedijai atminti

„Palangos tilto“ informacija, 2009-06-18
Peržiūrėta
342
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį sekmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai paminėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir Vilties dieną.

 

Nors ir pliaupė nemalonus šaltas lietus, gausus būrys Palangos miestelėnų, patyrusių Sibiro platybių kančias, susirinko prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, gėlių puokštėmis bei nuoširdžiomis eilėmis, žodžiais pagerbė partizanų Prezidento atminimą. Vėliau Palangos bažnyčioje klebonas Algis Genutis aukojo šv. Mišias už žuvusiuosius tremtyje bei kovose dėl Lietuvos nepriklausomybės.

Tremtiniai ir politiniai kaliniai nepabūgo žvarbaus lietaus ir nešini vėliavomis, gėlių puokštėmis, miesto gatvėmis nuėjo prie Tremtinių kryžiaus. Senosios gimnazijos bei V.Jurgučio vidurinės mokyklos moksleivės skaitė tremtinių ir kovotojų už laisvę atminimui skirtas eiles, pasakojimus, visus nukėlusius į anuos, tragedijų kupinus laikus. Gėlėmis bei degančiomis žvakutėmis pasipuošė visų žuvusiųjų atminimui skirtas kryžius bei aplink jį sudėti akmenys su tremties vietų pavadinimais.

Niekada neužmiršti tautos praeities tragedijų, tremtinių iškentėtų kančių ragino Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas Petras Gbrėnas, renginį vedusi Irena Galdikaitė, vicemeras Edmundas Krasauskas.

Pagerbdamas žuvusių tremtinių, kovotojų už laisvę atminimą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus sakė: „Tegu ši diena stiprina mūsų viltį: galime ir turime galutinai įveikti praeities palikimą, įveikti melą ir prievartą, nuolankumą ir neveiklumą. Pasirinkome savo kelią – laisvą, žmogišką ir teisingą, grįstą laisvės kankinių išsaugotomis ir apgintomis vertybėmis. Grįstą tikėjimu, kad tiesa ir teisingumas nugali. Tai mūsų ateities kelias. Turėkime drąsos ir ryžto juo eiti tiesiai ir nuosekliai. Šiandien žemai lenkiuosi visiems Lietuvos laisvės gynėjams – telydi pagarba jų atminimą, tesaugo ir tebrandina jų gintos vertybės mūsų tautos dvasią“.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sekmadienį, sausio 24-ąją, Palangoje sekmadienį „kovido“ atvejų neregistruota, serga 358, 409 jau pasveiko, 7 palangiškiai mirė. Per praėjusią parą šalyje izoliuoti 892 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 73 294 asmenys.  


Palangos baseinas savo socialiniame tinkle pranešė, džiugią žinią skaičiuojant paskutines dienas iki vasaros – Palangos baseinas vėl atvers duris jau birželio 12 dieną.


Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 26 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė...


Birželio 14-ąją buvo minima Gedulo ir vilties diena, primenanti skaudžią tautos istorijos dalį, kai žmonės buvo pradėti tremti 1941 metais į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Toji diena visada paminima buvusių tremtinių ir jų šeimų. Šiemet paminėtas ir tremties 70-metis, kai 1949 m. buvo vykdomi patys masiškiausi trėmimai. Dar kiek anksčiau nei dauguma buvo ištremta...


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Trečiadienio vakare Palangos tremtiniai, politiniai kaliniai kartu su kitais visuomenės nariais minėjo Gedulo ir vilties dieną. Prisiminti skaudūs tremties pradžios Lietuvoje įvykiai. Net ir praėjus 76 metams, tremtiniai su giliu skausmu pamena kiekvieną akimirką, kai buvo prievarta išvežti iš savo gimtųjų namų. „Dabar daug žmonių emigruoja, gyvena ir dirba užsienio...


Save įvardindamas „Sibiro tremtiniu“ „Palangos tilto“ skaitytojas rašo, kad kovo 20 dieną kviečiamas Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus ataskaitinis susirinkimas. „Neaišku, kodėl susirinkimas numatytas šventą Verbų sekmadienį ir dar šv. Mišių metu. Kiekvienas doras krikščionis šią dieną eina į...


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


Paminėta Gedulo ir vilties diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai minėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Tądien jie nostalgiškai nusikėlė į sunkių išgyvenimų laikus ir nuoširdžiai pagerbė visus tai patyrusius.


Tremties tragedijai atminti

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį palangiškiai tremtiniai ir politiniai kaliniai paminėjo Birželio 14-ąją – Gedulo ir Vilties dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius