Sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ dalyvavo ir Palangos tremtiniai

Palangos tiltas, 2021-08-10
Peržiūrėta
1905
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ dalyvavo ir Palangos tremtiniai

Šiais metais jau 31 kartą į Maironio apdainuotą Dubysos slėnį į savo didžiausią ir laukiamiausią šventę susirinko buvę politiniai kaliniai, tremtiniai, jų šeimų nariai.

Tai – unikaliausias renginys, suburiantis LPKTS filialų, skyrių narius iš visos Lietuvos. Į šį sąskrydį atvykstame pabūti kartu su savo likimo broliais, pasidalyti savo džiaugsmais ir rūpesčiais, aptarti mums rūpimus svarbius buvusių tremtinių, politinių kalinių klausimus. Nors mūsų gretos nepaliaujamai mažėja, nors mūsų tėvų jau nėra su mumis, didžiąją dalį tremtinių sudaro vaikai ištremti su tėvais, gimę gyvuliniuose vagonuose ar tremtyje.

Svarbiausia, kad džiaugiamės būdami kartu, kad mes ir dabar dar stiprūs, darbštūs, jaučiamės reikalingi ne tik vieni kitiems, bet savo karčia gyvenimo patirtimi ir žiniomis, įgytomis per tuos ilgus tremtyje praleistus metus, kad galime pasidalyti ir su jaunimu ir su tais, kurie nėra patyrę tremties košmarų.

 Rugpjūčio 7 d. anksti ryte LPKTS Palangos filialo  nariai kartu su ištikimais mūsų bičiuliais jūros šauliais išvykome į Ariogalą į sąskrydį ,,Su Lietuva širdy.“

Nors oras  mūsų nelepino – dangus buvo apsiniaukęs ir visą kelią lijo, bet tai žvalios nuotaikos nesugadino.

Suradę autobusui palikti vietą, išskubėjome rikiuotis į eiseną. Centrinėje gatvėje jau buvo išsirikiavusi ilgiausia kolona ir mums būtų tekę dar toli eiti, bet mus priglaudė Ukmergės tremtiniai, įsiterpėme tarp jų ir Plungės tremtinių.

Užgrojus orkestrui, dalyvių kolona Ariogalos gatvėmis pajudėjo į slėnį. Stebėjome vėliavų pakėlimą, nuo 11 val. prasidėjo mišios, po mišių vyko šventės atidarymas.

Išklausėme prezidento Gitano Nausėdos, premjerės Ingridos Šimonytės, Vytauto Landsbergio sveikinimus .Po iškilmingos dalies prasidėjo jungtinio tremtinių choro, ,,Lietuvos“ ansamblio pasirodymas.

Nors visą laiką su nedidelėmis pertraukomis krapnojo lietus, iš aikštės niekas neskubėjo, kiekvienas susirado sau įdomią veiklą, aplankė diskusijų, partizanų palapines, kas norėjo ,įsigijo suvenyrų, knygų.

Laikas prabėgo labai greitai. Grįždami namo aplankėme Kryžkalnyje partizanų memorialą. Kadangi su mumis važiavo Palangos  šauliai, visi su gera nuotaika, su dainomis laimingai grįžome namo.

Palangos tremtiniai dėkoja Palangos miesto savivaldybei už suteiktą transportą ,už galimybę pabendrauti su bendro likimo sesėmis ir broliais iš visos Lietuvos.

 Genovaitė Vėlavičienė

LPKTS Palangos filialo valdybos pirmininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai.


Antradienį visoje šalyje minint 81-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, septintąjį kartą rengiama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.


Šiais metais jau 31 kartą į Maironio apdainuotą Dubysos slėnį į savo didžiausią ir laukiamiausią šventę susirinko buvę politiniai kaliniai, tremtiniai, jų šeimų nariai.


Vasario 3-4 dienomis Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitais Lietuvos Savivaldybių Asociacijos (LSA) atstovais dalyvavo Europos Komisijos (EK) renginyje. "Iš viso 23 Lietuvos merai, LSA nariai, dalyvavo Europos Komisijos renginyje, kuriame buvo diskutuojamos ES 2021-2027 finansavimo perspektyvos. Klausėmės pranešimų ES temomis naujos EK komandos, vakare įvyko...


Praėjusį savaitgalį Šilų-Girėnų miške Rietavo rajone buvo pagerbti žuvę partizanai ir pašventintas bunkeris, šiame minėjime dalyvavo ir Palangos atstovai – keletas Palangos 6-osios kuopos jūros šaulių ir tremtinių.


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


„Kultūros vertybės amžinos“ – tokiu šūkiu vakar Palanga – Kultūros sostinė 2013 pasitiko balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. „Tegul kiekvieno mūsų širdyse Kultūros diena bus visą gyvenimą“, - po iškilmingos šventės atidarymo ceremonijos, išlydėdama centrinėn miesto aikštėn susirinkusiuosius palangiškius...


Bibliotekininkų sąskrydyje linksmybių netrūko

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai surengė tradicinį, jau devintąjį „Žemaitijos bibliotekininkų sporto sąskrydį“. Susirinkusios bibliotekininkų komandos iš visų Žemaitijos miestų paruošė itin originalius prisistatymus, aktyviai demonstravo sportinius sugebėjimus bei žinoma, puikiai leido laiką šėliodami.


„Bočiai“ dalyvavo atrankoje į Dainų šventę

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį pagyvenusių žmonių tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ bei vyresniųjų žmonių tautinių šokių grupė „Banguolis“, vadovaujami Janinos Serapinienės, dalyvavo atrankoje dėl teisės dalyvauti šiemet vyksiančioje Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje „Amžių sutartinė“. Kolektyvams pritarė neatsiejama šių ansamblių dalis – kapela, kurios meno vadovas Rimas Tranauskas. Beje, ansamblis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius