Palangos filialo tremtiniai – sąskrydyje

Palangos tiltas, 2022-08-10
Peržiūrėta
1695
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos tremtiniai sąskrydyje Ariogaloje
Palangos tremtiniai sąskrydyje Ariogaloje

Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai. Sąskrydis, kaip ir kasmet, prasidėjo eitynėmis iš miesto į Dubysos slėnį. Čia susirinkusieji dalyvavo Šv. Mišiose, kurias aukojo buvęs politinis kalinys kardinolas Sigitas Tamkevičius. Po Šv. Mišių sąskrydžio dalyvius pagerbė ir pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, valstybės vadovas profesorius Vytautas Landsbergis, tremtiniai iš Latvijos. Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimą tremtiniams perskaitė jo patarėjas Povilas Mačiulis. LPKTS pirmininkas Gvidas Rutkauskas I laipsnio žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai“ ir padėkos raštu apdovanojo Raseinių rajono merą Andrių Bautronį. Renginio metu susirinkusiems koncertinę programą atliko jungtinis tremtinių organizacijų choras. Sąskrydžio dalyviai Dubysos slėnyje galėjo susipažinti su įrengta partizanų stovykla, kurioje vyko partizanų gyvenimo rekonstrukcija, demonstruojamos partizanų uniformos ir ginklai. Diskusijų palapinėje įvyko knygos „Birželis kvietė į Kovą“ II dalies pristatymas, kuriame savo įžvalgomis dalinosi profesorius Vytautas Landsbergis, Seimo narys Valdas Rakutis. Sąskrydyje dalyvavę Palangos filialo tremtiniai džiaugėsi prasminga renginio programa, gausiai dalyvavusiomis jaunimo organizacijomis ir maloniais likimo draugų susitikimais.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Permainų vėjų pagauta, reorganizuojant Klaipėdos krašto medicinos įstaigas, Palangos reabilitacijos ligoninė (PRL) kartu su Klaipėdos universitetine ligonine ir Jūrininkų ligonine buvo sujungtos į vieną Klaipėdos universiteto ligoninę. 


Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai.


Antradienį visoje šalyje minint 81-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, septintąjį kartą rengiama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.


Šiais metais jau 31 kartą į Maironio apdainuotą Dubysos slėnį į savo didžiausią ir laukiamiausią šventę susirinko buvę politiniai kaliniai, tremtiniai, jų šeimų nariai.


Praėjusį savaitgalį Šilų-Girėnų miške Rietavo rajone buvo pagerbti žuvę partizanai ir pašventintas bunkeris, šiame minėjime dalyvavo ir Palangos atstovai – keletas Palangos 6-osios kuopos jūros šaulių ir tremtinių.


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Trečiadienio vakare Palangos tremtiniai, politiniai kaliniai kartu su kitais visuomenės nariais minėjo Gedulo ir vilties dieną. Prisiminti skaudūs tremties pradžios Lietuvoje įvykiai. Net ir praėjus 76 metams, tremtiniai su giliu skausmu pamena kiekvieną akimirką, kai buvo prievarta išvežti iš savo gimtųjų namų. „Dabar daug žmonių emigruoja, gyvena ir dirba užsienio...


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


Bibliotekininkų sąskrydyje linksmybių netrūko

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai surengė tradicinį, jau devintąjį „Žemaitijos bibliotekininkų sporto sąskrydį“. Susirinkusios bibliotekininkų komandos iš visų Žemaitijos miestų paruošė itin originalius prisistatymus, aktyviai demonstravo sportinius sugebėjimus bei žinoma, puikiai leido laiką šėliodami.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius