Turgaus prekeiviai: kasos aparatai sužlugdys turgų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-21
Peržiūrėta
1796
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valdžia ir vėl bando taupyti ne ten, kur reikia – šį kartą sąskaita turgaviečių darbuotojų, kuriems bandoma „įpiršti“ kasos aparatus. Vyriausybė šią savaitę ketina priimti principinį sprendimą dėl kasos aparatų įrengimo prekyvietėse ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Tačiau šis sprendimas gali tiesiog negrįžtamai sužlugdyti mažųjų miestų turgelius. „Per dieną užsidirbame iki šimto litų -  tikrai ne daugiau. Žmonės visuomet prašo nuolaidos, tai kaip mes jas pritaikysime turėdami kasos aparatus? Kuo skirsis parduotuvė nuo turgaus?“- piktinosi Palangos turguje Zita Norvilienė, prekiaujanti konditerijos gaminiais.

 

Iškart atsisakytų darbo

Tokiais valdžios svarstymais piktinasi be išimties visi Palangos turgavietės darbuotojai. „Mes mokame už vietą 33 litus per dieną ir net kartais tiek neužsidirbame. Jei įvestų kasos aparatus, iškart atsisakytumėme darbo, nes pelno išvis nebūtų“,- kalbėjo Adelė Lukienė, pardavinėjanti dėvėtus drabužius Palangos turguje.

Moteris sakė, kad net dabar būna dienų, kuomet neatsiperka net darbo vieta. O iš kur gaut pinigų kasos aparatams? „Matyt, kuris nors politikas prisipirko kasos aparatų ir bando juos „prastumti“ tokiems „durniukams“ kaip mes. Bet tegul nemano, kad mes tokie kvaili. Suvokiam, kad tai yra politiniai žaidimai. Ir jei jie taip žais, tiesiog turgus - bent jau mažų miestų turgelius tai tikrai sužlugdys“,- kalbėjo A. Lukienė.

Mėsos ir pieno gaminiais prekiaujanti Danutė Dvarionienė teigė, kad suprekiauti per 200 litų per dieną yra „didelė šventė“. „Mes vargstame prekiaudami, žmonės nori nuolaidų, tai kaip galima kalbėti apie didelį pelną? Jei prieš šventes užsidirbame apie du šimtus litų per dieną, būna didelė šventė. Tačiau po švenčių vėl nebus jokio pelno“,- pasakojo D. Dvarionienė.

 

Po švenčių nedirbs

Konditerijos gaminiais prekiaujanti Danutė Lukoševičienė sakė, kad po švenčių turbūt nedirbsianti bent savaitę, nes nebus darbo. „Prieš šventes žmonės visada yra labiau „sujudę“ -  daugiau perka ir nuotaikos optimistiškesnės, tačiau paprastomis dienomis pelno beveik nebūna. Po švenčių ateis apsipirkti retas žmogus. Kasos aparatai iškart mus sužlugdytų“,- įsitikinusi D. Lukoševičienė.

Palangos turgaus direktorius Eimutis Židanavičius mano, kad kasos aparatų įvedimas būtų bereikalingas vargas turgaus prekiautojams. „Žmonės dirba su verslo liudijimais ir verčiasi, kaip jiems išeina, o kasos aparatai tik sukeltų sumaištį ir pasipiktinimų. Kasos aparatas kainuotų apie tūkstantį litų, o prekybininkai tokių pinigų net neturi. Tai būtų keblu, ypač mažų miestų turguose“,- kalbėjo E. Židanavičius.

Turgaus darbuotoja Z. Norvilienė sakė bijanti net pagalvoti, kas būtų, jei įvestų kasos aparatus. „Manau, kad daugiau nei pusė turgaus darbuotojų išeitų iš darbo ir taptų bedarbiais, kadangi dirbti nuostolingai niekas nenorėtų. Vienas žmogus jau rinko turguje parašus, jog nebūtų pastatyti kasos aparatai“,- kalbėjo moteris.

 

Politiniai žaidimai?

Tarybos nario Šarūno Vaitkaus nuomone, kasos aparatai turguose - tik politiniai žaidimai. „Juk nėra priimta jokių teisės aktų, kuriuose būtų patvirtinta, kad kasos aparatai turguje turėtų būti. Toks sumanymas, spėju, net nebus įgyvendintas tokiuose mažuose turguose. Tai gali būti įgyvendinta nebent tik didmiesčių turguose, ypač tuose, kur prekiaujama naujais drabužiais“,- sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones.


Ligonių kasos sulaukia gyventojų klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus, o šiemet vėl tenka šias priemokas mokėti. 


Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


Per pastaruosius septynerius metus Privalomojo sveikatos draudimo fondo išlaidos priešnavikiniams vaistams kompensuoti Lietuvos gyventojams padidėjo tris kartus, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta analizė.


Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai neturi mokėti už kojų venų operacijas. Kad ir koks operacijos metodas yra pritaikomas, už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientui už jas papildomai mokėti nereikia. 


Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. 


Teritorinės ligonių kasos ir daugiau nei dvi dešimtys šalies gydymo įstaigų pasirašė papildomus paslaugų prieinamumo gerinimo susitarimus.


N uo 2012 metų gegužės 1 dienos Gariūnų ir visų kitų turgaviečių prekybininkai, prekiaujantys dengtose patalpose, Vyriausybės sprendimu, privalės naudoti kasos aparatus. Tokį ryžtingą žingsnį Vyriausybė žengė po kratų Gariūnuose, kuomet buvo išaiškinti milijonai turgaus prekeivių neapskaitytų pajamų. Toks sprendimas sujaudino ir Palangos turgaus „Klevas“...


Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 06 30 | Rubrika: Miestas

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...


Valdžia ir vėl bando taupyti ne ten, kur reikia – šį kartą sąskaita turgaviečių darbuotojų, kuriems bandoma „įpiršti“ kasos aparatus. Vyriausybė šią savaitę ketina priimti principinį sprendimą dėl kasos aparatų įrengimo prekyvietėse ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Tačiau šis sprendimas gali tiesiog negrįžtamai sužlugdyti mažųjų miestų turgelius. „Per dieną užsidirbame iki...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius