Turgaus šventėje bėgo su bulvių maišu, laikė kalakutą ir mėtė kiaušinius

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-19
Peržiūrėta
517
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Turgaus šventėje bėgo su bulvių maišu, laikė kalakutą ir mėtė kiaušinius

Šeštąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas smagiose šešiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš šešerius metus sumanyta šventė jau turi geras tradicijas.
Nebe pirmus metus šventę vedęs Nerijus Stasiulis kvietė visus dalyvauti rungtyse, skelbė apie savo taikomas nuolaidas, bet ir dosniai dovanojo prizus būsimų rungčių nugalėtojams.
Šventėje norintieji galėjo išbandyti savo jėgas šešiose rungtyse, sutraukusiose įvairaus amžiaus vyrus bei moteris ir, žinoma, vaikus.
Tradiciškai daugiausiai žiūrovų susirinko žiūrėti bėgimo su bulvių maišu, kuris ir tapo rungties prizu, varžytuvių. Jose dalyvavo ne tik palangiškiai.
Greičiausiai tarp vyrų nešęs bulvių maišą buvo 21 metų Paulius Lapas. „Bulvių maišų tikrai darbo dienomis nenešioju, bet sveikai maitinuosi, geriu daug sulčių, valgau daug daržovių ir vaisių“, – pergalės paslaptimi dalijosi vaikinas.
Į pastabą, kad bulvių maišui nešti yra „šiek tiek kūdas“, čempionas atsakė, kad esmė – „ne lašiniuose“. Vaikinas pasiryžęs dalyvauti bulvių nešimo rungtyje ir kitais metais.
Tarp moterų greičiausiai maišą nešusi vilnietė Vilija sakė, kad gyvenime bulvių maišiuko iki šiol neteko nešioti, bet dalyvauti varžybose Palangoje nepabūgusi. „Toks gyvenimas – nereikia bijoti iššūkių“, – sakė labai stilinga čempionė, prisipažinusi, kad nuolat palaiko sportinę formą.
Tiek dideli, tiek maži labai azartiškai varžėsi vinies kalimo rungtyje „Taiklioji rankelė“. Prie kaladės sustoję keturi rungties dalyviai lenktyniavo – kas greičiau po kartą smūgiuodami plaktuku – beje, vyrai „smailiąja“ jo puse – įkals į kaladę vinį. Rungtį laimėjo palangiškė Aniceta Tamošaitienė.
Turgaus gatvėje vyko ir balandžių paroda. Pasak Palangos balandininkų klubo pirmininko Reinoldo Liaudansko, Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos ir Palangos balandininkų klubo tandemas sukvietė visos Lietuvos balandžių aistruolius pademonstruoti gyvuosius eksponatus. Parodoje vyko gražiausio balandžio rinkimai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


Šeštąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas smagiose šešiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Ketvirtąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, – bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas net šešiose smagiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš...


Vaikai margino kiaušinius

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 28 | Rubrika: Jūros vaikai

Atostogaujantys vaikai vakar rinkosi į Palangos moksleivių klubą artėjant šv. Velykoms marginti kiaušinių vašku.


Pernai rekonstruota kurorto vaizdo nepuošusi Senojo turgaus gatvė vis dar tebekursto palangiškių aistras. Nepatenkintieji tuo, kad gatvė praktiškai atiduota pėstiesiems bei tuo, jog pasunkėjo privažiavimas prie nuosavų namų, ofisų ir parduotuvyčių, gyventojai, nesulaukę jiems palankių Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, kreipėsi į teismą....


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Palangos mieste nauja šventė – turgaus šventė, kuri „pabudino“ vietinius gyventojus ir privertė „išlįsti“ iš namų. „Dažniausiai Palangoje vykstančios šventės yra daugiau orientuotos į miesto svečius, o turgaus šventė, manau, suartins vietinius gyventojus. Tai ne tik šventė, bet ir maloni susibūrimo vieta pabendrauti, papramogauti ir įsigyti reikiamų prekių turguje“,- laimingas kalbėjo...


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius