Turistų olimpinės žaidynės: nugalėjo Palangos ir Svetlogorsko draugystė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-02
Peržiūrėta
1402
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutinė II Turistų olimpinių žaidynių rungtis moterų tinklinio varžybos vyko naujojoje salėje.
Paskutinė II Turistų olimpinių žaidynių rungtis moterų tinklinio varžybos vyko naujojoje salėje.

„Žaidynės buvo nuostabios. O visų nuostabiausia – ne tik laimėtos rungtys, o tai, kad mūsų – Palangos ir Svetlogorsko miestų – draugystė davė tikrąja šio žodžio prasme apčiuopiamų rezultatų. Dauguma sporto renginių vyko jūsų naujojoje universaliojoje sporto salėje, kuri pastatyta įgyvendinant Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programą. Dabar jau mes laukiame, kada pas mus, Svetlogorske, bus pastatytas naujas stadionas“, – sekmadienį pasibaigus antrosioms Turistų olimpinėms žaidynėms spaudos konferencijos metu tvirtino mūsų kurorto miesto-partnerio Svetlogorsko delegacijos vadovai.

 

Tarptautinis projektas

Palangoje savaitgalį surengtose Turistų olimpinėse žaidynėse savo jėgas išmėgino kiekvienas norintis. Šis renginys, tapęs puikia atrakcija sporto mėgėjams, yra viena iš projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ veiklų. Projektas įgyvendinamas iš 2007-2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos.

Tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – Palangoje tarpusavyje varžėsi sportininkai mėgėjai ir profesionalai, bei sveikos gyvensenos propaguotojai. Sporto aikštelėmis virto įvairios kurorto erdvės – varžybos vyko ne tik universaliame sporto komplekse bei šalia esančiame miesto stadione, bet ir J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, paplūdimyje.

Turistų olimpinių žaidynių dalyviai turėjo galimybę susirungti stalo teniso, futbolo, paplūdimio krepšinio, paplūdimio tinklinio bei kitose rungtyse.

Savo jėgas išbandyti savaitgalį į Palangą atvyko ir 29 sportininkų delegacija iš projekto partnerio – Kaliningrado srities Svetlogorsko miesto. Jie ne tik rungėsi su į Turistų olimpines žaidynes atvykusiomis komandomis bei sportininkais iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos ir, žinoma, Palangos, bet ir įsijungė į šventės „Sportas visiems“ rungtis.

 

Trys sporto šventės dienos

Organizatorių dėka savaitgalį Palangoje netrūko ne tik sportinio azarto, bet ir atrakcijų. Viena iš jų – penktadienio pavakare įvykusi šventinė Turistų olimpinių žaidynių eisena nuo Jūratės ir Kastyčio skvero link naujojo Palangos universalaus sporto komplekso. Vakare Jūratės ir Kastyčio skverą sudrebino šventinė diskoteka.

Penktadienį pirmieji susirungė stalo teniso aistruoliai, o šeštadienį miesto stadione jau nuo ryto vyko vyrų futbolo varžybos. Nuobodžiauti neturėjo kada ir Palangos bei Svetlogorsko miestų vadovai – J. Basanavičiaus gatvėje jie susirungė smiginio, baudų mėtymo ir šaudymo rungtyse.

Netrukus po to, kai paaiškėjo sportiškiausias miesto vadovas, Jūratės ir Kastyčio skvere vyko oficialus Turistų olimpinių žaidynių atidarymas. Šio renginio metu visus sporto mėgėjus pasveikino Palangos bei Svetlogorsko savivaldybių atstovai, iškilmingai pakeltos minėtų miestų bei ES vėliavos.

Sekmadienį taip pat netrūko sportinių varžybų, o joms besibaigiant universaliame sporto komplekse vyko baigiamoji spaudos konferencija.

Prieš ją Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas įvardijo žaidynių nugalėtojus. Veteranų vyrų futbolo varžybose laurus nuskynė kauniečiai, sidabras atiteko Svetlogorsko komandai, bronza – vilniečiams. Moterų tinklinio varžybų laimėtojos pasiskirstė taip pat, kaip ir vyrų futbolo: Kaunas, Svetlogorskas, Vilnius. Stalo teniso rungtyje pirmas dvi vietas iškovojo šeimininkai palangiškiai Kastytis Pesys ir Algis Toliušis, įveikę kretingiškius Ričardą Šulčių bei Algį Ciegą. Svečiams iš Svetlogorsko sekėsi kiek prasčiau: Andrejus Jermakas liko šeštas, Igorius Sotničenko – septintas.

 

Vaisingas bendradarbiavimas

Spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo Svetlogorsko miesto tarybos pirmininko pirmasis pavaduotojas Andrejus Kožemiakinas ir projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ koordinatorius iš Rusijos pusės Andrejus Jermakas, vedęs miesto Tarybos narys, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis priminė, jog Palangoje vyksiančios Turistų olimpinės žaidynės – viena iš projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ veiklų. Šio projekto tikslas – inicijuoti ekonominį ir socialinį pasienio regionų vystymąsi, bendradarbiauti bendrų iššūkių ir problemų sprendimo srityje, taip pat – mažinti sezoniškumą organizuojant tarptautines sporto varžybas ir kitus sporto renginius.

Projekto įgyvendinimo metu Palangoje buvo pastatytas sporto ir turizmo reikmėms skirtas universalus sporto kompleksas, nupirkta reikiama salės įranga, parengtos Palangos ir Svetlogorsko turizmo plėtros strategijos, ateityje bus sukurta Palangos universalaus sporto komplekso interneto svetainė, taip pat Palangoje įvyks Svetlogorsko Savivaldybės ir verslo atstovų patirties mainų vizitas. Svetlogorskas, dalyvaudamas projekte, iš minėtos programos lėšų parengė savo miesto stadiono techninį projektą.

Praėjusiais metais panašiu metu pirmosios turistų olimpinės žaidynės vyko Svetlogorske.

 

„Apčiuopiami“ rezultatai

„Visų pirma labai noriu padėkoti visiems žaidynių organizatoriams: viskas labai labai patiko, nors būta nedidelių klaidelių: ne visose rungtyse mums teko pirmosios vietos, – su šypsena prabilo A. Kožemiakinas. – Noriu prisipažinti: man asmeniškai labai patinka Palanga, kurioje lankausi ne pirmą kartą. Tai, kaip pas jus tvarkoma infrastruktūra yra pavyzdys mums. O, ko gero, labiausiai džiugina, kad šis mūsų bendras projektas jau davė apčiuopiamų rezultatų – turiu omeny šią nuostabią universalią sporto salę. Tikimės, kad ir Svetlogorske netrukus turėsime rezultatą – naują stadioną“.

Paklausti, kada gi tikimasi „apčiuopiamo“ rezultato Svetlogorske, tiek A. Kožemiakinas, tiek A. Jermakas sakė, jog viliamasi kartu su Palanga teikti paraišką pagal tą pačią bendradarbiavimo per sieną programą, kad iš jos būtų skirtas finansavimas jau parengtojo techninio stadiono projekto įgyvendinimui. Turint omeny, kad paraiškų svarstymas bei sprendimų dėl lėšų skyrimo procesas gali užtrukti iki poros metų, optimistinėmis prognozėmis, svečius iš Palangos naujajame Svetlogorsko stadione būtų galima priimti po trejeto metų.

 

Projektas – rekordiniais tempais

Pasiteiravus, o kada gi kilusi mintis rengti šį projektą, kurio rezultatais džiaugiasi ne tik Palanga, bet ir į ją atvykstantys sportininkai bei turistai iš Lietuvos ir kitų šalių, idėjų generatoriumi pavadintas A. Jermakas sakė, jog pirmieji žingsniai link universaliojo sporto komplekso Palangoje žengti dar 2008-aisiais, kai kovo mėnesį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų, pasak kalbėjusiojo, panašių turistinių Lietuvos ir Rusijos kurortų.

„Tada svarstėme, kartu įtraukdami ir Lenkijos kurortą Sopotą, kokius bendrus projektus galėtume įgyvendinti. Kalbėta apie gatvių rekonstrukcijas, apie elektroninių gidų paslaugas. Galų gale apsistota prie sporto: visi mes norime turėti puikią šios srities infrastruktūrą, kad galėtume pritraukti kuo daugiau tiek sportą propaguojančių turistų, tiek profesionalių sportininkų bei komandų. Dabar vyko antrosios Turistų olimpinės žaidynės, pirmąkart surengtos projekto dėka pastatytame naujame taip Palangai reikalingame objekte“, – sakė A. Jermakas.

Jis prisiminė ir tai, kaip gimusi ne vien žaidynių, bet ir naujų sporto objektų idėja, kuri įgavo aiškius kontūrus, kai prie jo prisijungė Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Inga Juozapaitienė, padėjusi rengti visą paraiškai reikalingą dokumentaciją.

„Niekad nepamiršiu, kaip likus vos kelioms dienoms iki paraiškų teikimo mes su jūsų Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoju susitikinėjome, galima sakyti, ant karalienės Luizės tilto per Nemuną: vienas iš vienos pusės dokumentus su parašais nešė, kitas – iš kitos. Jau net pasieniečiai mus atpažindavo ir sveikindavosi“, – pritariamai linkčiojant R. Trautmanui ir skambant susirinkusiųjų į spaudos konferenciją juokui dalijosi prisiminimais A. Jermakas.

Pasak jo, atsakymo buvo laukta su nerimu: nei viena pusė nebuvo įsitikinusi, kad finansavimas bus skirtas. Tačiau ir lėšos gautos, ir jau galima nuoširdžiai džiaugtis, pasak svečių iš Svetlogorsko, itin kokybiškai įrengta puikia universalia sporto arena.

 

Vertė – beveik 10 mln. litų

I. Juozapaitienė savo ruožtu priminė, kokios lėšos atėjo į Palangą dviejų miestų draugystės dėka ir kas apskritai buvo padaryta šio projekto rėmuose.

Kaip žinia, 2012 m. rugpjūčio 27 d. Palangos miesto savivaldybės administracija pasirašė finansavimo sutartį ir kartu su Svetlogorsko miesto savivaldybe pradėjo įgyvendinti projektą „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“, kuris iš dalies finansuojamas pagal 2007-2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programą.

„Įgyvendinant projektą buvo parengtos Palangos miesto bei Svetlogorsko turizmo plėtros strategijos, taip pat – techninė dokumentacija atviram stadionui Svetlogorsko savivaldybėje įrengti. Vienas iš projekto rezultatų yra universalios sporto salės statybos Palangoje. Viešųjų pirkimų konkursą salės statybai laimėjusi UAB „Rūdupis“ statybas pradėjo 2012-ųjų spalį, o šių metų balandžio 12 dieną salė buvo iškilmingai atidaryta“, – priminė I. Juozapaitienė.

Palangos sporto salės statybai iš projekto skirti 2.556.133,00 eurai (8.825.816 Lt). Projektui, pagerinsiančiam Palangos ir Svetlogorsko kurortų patrauklumą bei priviliosiančiam daugiau turistų, iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos skirta 2.568.150,00 eurų (8.867.308,00 Lt), tai sudaro 90 proc. projekto biudžeto, likusius 10 proc. projektui įgyvendinti skiria Palangos miesto ir Svetlogorsko savivaldybės.

Bendra projekto vertė – 2 mln. 853 tūkst. 500 eurų (9 852 564,80 Lt), jo įgyvendinimo trukmė – 2 metai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad smarkiai išaugusias sektoriaus išlaidas pajūryje praėjusią vasarą kompensavo didelis turistų srautas, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.


Pasaulio lietuvių sporto žaidynės 2025 metais vyks Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 06 22 | Rubrika: Miestas

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, ir ši sporto fiesta 2025 metais vyks Palangoje.


Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis” jau daugelį metų įsijungia į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės”. 


Pekine vykstant sporto gerbėjų ilgai lauktoms žiemos olimpinėms žaidynėms, telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ parengė ypatingų pasiūlymų. Šiuo metu įsigyjant televizorių kartu su „Laisvu  internetu“ galima ne tik sutaupyti, bet ir stebėti visas olimpinių žaidynių rungtynes. 


Ką įdomaus Palangoje dar galime pamatyti, be iki skausmo pažįstamo jūros tilto, Birutės parko ar Gintaro muziejaus? Apie turistų dar neišmintas, bet istoriškai įdomias didžiausio Lietuvos kurorto vietas pasakoja savamokslis archeologas, istorikas, kraštotyrininkas, kolekcininkas šventojiškis Mikelis Balčius, oficialiai – latvis, pagal etninę grupę...


Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse praėjusį penktadienį Palangoje „Palanga“ nugalėjo Telšių „Telšius“ 74:67. Galingą spurtą trečiajame kėlinyje surengusi „Palangos“ (6-7) komanda ant bangos baigė pirmąjį Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) ratą. Povilo Šakinio auklėtiniai iškovojo penktą pergalę...


Dėl geopolitinių, ir ne tik, priežasčių, jau kelintą sezoną Palanga sulaukia vis mažiau turistų iš Rusijos, tačiau didžiausią šalies kurortą atranda kiti rusakalbiai, baltarusiai ir ukrainiečiai. Apie rusus Palangoje seniai sklando legendos, bet kiek jos yra išlaužtos iš piršto, o kiek tikros, pasidomėjo „Palangos tiltas“? Kaip pasakojo...


„Žaidynės buvo nuostabios. O visų nuostabiausia – ne tik laimėtos rungtys, o tai, kad mūsų – Palangos ir Svetlogorsko miestų – draugystė davė tikrąja šio žodžio prasme apčiuopiamų rezultatų. Dauguma sporto renginių vyko jūsų naujojoje universaliojoje sporto salėje, kuri pastatyta įgyvendinant Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną...


Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ iniciatyva, parengtas 14-os priemonių rinkodaros idėjų planas, padėsiantis pritraukti turistų srautus į pajūrio regioną. Plane siūlomos rinkodaros priemonės vasario 11 d. pristatytos Klaipėdos regiono savivaldybių merams.


Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 16 | Rubrika: Kultūra

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius