Turizmo atstovai ragina nusiteikti: Lietuvos kurortuose pernykščių kainų nebus

Palangos tiltas, 2022-04-29
Peržiūrėta
1666
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ingrida Valaitienė. Delfi.lt nuotr.
Ingrida Valaitienė. Delfi.lt nuotr.

Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.

Yra jau pilnai rezervuotų viešbučių 

Laidoje „Delfi tema“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė pasakojo, kad šiuo metu gyventojai jau po truputį rezervuojasi nakvynes ir planuojasi vasaros atostogas. 

Visgi, anot jos, šiuo metu tendencijos tokios, kad žmonės atlikti rezervacijų neskuba ir viską daugiau palieka paskutinei minutei. 

„Tendencija tokia, kad rezervacijas matome savaitei dviem į priekį. Dėl to prognozuoti, koks bus šis sezonas – labai sudėtinga.

Kitas dalykas, dabar verslas žiūri, kurioje vietoje šiuo metu esame, nes pasilyginti su praėjusiais metais, kaip mums sekasi – sudėtinga. 

Praėjusiais metais kovo mėnuo buvo mūsų startas po pandemijos, o šiais metais turėjome jau pilną mėnesį. Lyginant balandį, panašu, kad judame koja kojon su praėjusiais metais, turiu omenyje užimtumą. 

Apie vasarą kol kas kalbėti sunku, tačiau tikimės, kad neatsiliksime nuo praėjusių metų, bet rizikų yra, kadangi COVID traukiasi ir užsienis atveria savo duris turistams, jiems keliauti darosi paprasčiau“, – kalbėjo ji.

Paklausta apie užimtumą, atstovė aiškino, kad jis visuose viešbučiuose Palangoje labai skirtingas. Kaip teigė, vienas objektas gali turėti jau ir 40 proc. užimtumą, o kitas didesnio jo tikėtis artėjant vasarai.

„Bendrai drįsčiau įvardyti, kad užimtumas vasarai šiuo metu siekia ne daugiau nei 30 proc.“, – patikslino I. Valaitienė.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė taip pat teigė, kad šiuo metu Nidoje laisvų vietų poilsiui dar galima rasti, tačiau jau galimai ne visuose viešbučiuose.

„Vasarai laisvų vietų tikrai yra ir kalbantis su viešbučių atstovais apie rezervacijas vieni mini, kad užimtumas yra 30 proc., kiti sako, kad jau yra pilnai rezervuoti, dar kiti, kad užpildyta 70 proc. vietų. 

Bet tai yra tik viešbučių skaičiai, o didelis yra ir privatus sektorius“, – sakė ji.

Užsieniečiai atšaukia rezervacijas, tačiau ne masiškai 

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad dalį užsakymų užsienio svečiai atšaukia besibaiminant karo Ukrainoje, I. Valaitienė patikslino, kad kelios pavienės situacijos Palangoje išties buvusios. Jos teigimu, tai buvo susiję su grupių rezervacijomis.

„Vienos grupės užsakovai buvo vokiečiai, kita grupė atsisakė, nes teigė, kad baiminasi, nors ta viena kita rezervacija turėjo būti viduryje vasaros. Tai – keletas tokių atvejų ir nėra masinė tendencija“, – teigė ji. 

Kai kurie Palangos viešbučiai buvo ir oficialiai pranešę, kad nepriims poilsiautojų iš Rusijos ir Baltarusijos. 

„Mūsų žiniomis buvo tik vienintelis objektas, kuris tai pareiškė garsiai.

Mūsų asociacijos valdyba yra kategoriškai prieš žmonių ir turistų diferencijavimą. Mūsų durys yra atviros visiems turistams“, – aiškino atstovė. 

E. Lubickaitė pridūrė, kad Nidoje tokie atšaukimai taip pat nėra tendencija, o greičiau išimtys. 

„Viešbučiai, kurie dirba su užsienio grupėmis, yra minėję, kad būtent Vokietijos ir Austrijos grupių turistai atšaukia rezervacijas, bet jos atšauktos iki gegužės 15 dienos.

Tikimasi, kad vasaros ir rudens metu tos grupės vis dar atvyks į Neringą“, – teigė ji. 

Tiesa, su individualiais keliautojais situacija kiek kitokia. 

„Jie ir dabar pas mus vyksta. Tai tiek Vokietijos, tiek Austrijos ar Prancūzijos turistai. Paskutinę savaitę sulaukėme svečių iš JK, Suomijos, Indijos, JAV. Lyginant su pandeminiu laikotarpiu jaučiame atsigavimą, o žmonės iš užsienio vėl pradeda keliauti pas mus“, – džiaugėsi E. Lubeckaitė.

Apie pavienius rezervacijų atšaukimus prasitarė ir nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas bei „Eglės sanatorijos“ direktorius Artūras Salda.

„Jaučiama, kad sumažėjo naujų užsakymų skaičius iš mūsų sektoriui svarbiausių rinkų.

Labiau baimė dabar yra jaučiama ne dėl karo, kuris vyksta Ukrainoje, bet labiau dėl ekonominio neapibrėžtumo ir didelės infliacijos. 

Jaučiama, kad Vokietijoje gyvenantys klientai nerimauja dėl savo perkamosios galios. Matome, kad klientai atideda sprendimą, nebėra užsakymų toli į priekį“, – sakė jis bei pridūrė, kad štai svečiai iš Latvijos ir Izraelio noriai renkasi Lietuvą atostogoms.

Pernykščių kainų nebus

Infliacijai siekiant aukštumas laidoje buvo aptarta, kokių kainų kurortuose bus galima tikėtis šį sezoną. 

„Manyčiau, kad kurorto svečias nepajus staigaus kainų šuolio, kadangi mes jau žinome, kad infliacija yra ir tai matome nuo metų pradžios.

Apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje mūsų paslaugų kainos yra priklausomos tiesiogiai nuo mūsų tiekėjų ir jų keliamų kainų, tai akivaizdu, kad mes matome tą infliaciją ir tvarkomės su paslaugos savikaina atitinkamai jau kurį laikotarpį. Todėl tai nebus didžiulis šuolis sezono metu“, – sakė I. Valaitienė.

Pasak jos, kainos apgyvendinimo sektoriuje Palangoje gali didėti iki 10 Eur nakčiai.

„Žinoma, pernykščių kainų jau nebereikėtų tikėtis, kadangi verslas negali dirbti nuostolingai. 

Kainos kilo pradedant nuo energetinių kaštų, maisto žaliavų kaštų, darbo užmokesčio augimo. Mes matome, kad gauname didesnes sąskaitas, kad ir kokia paslauga tai būtų ir dėl to turėsime didesnes kainas“, – teigė I. Valaitienė.

E. Lubickaitė taip pat tikino, kad nors dramatiško pokyčio kainose ir nebus, jos šį sezoną bus aukštesnės. 

„Atsižvelgiant į esamą situaciją jos bus aukštesnės ir netgi yra įvardijami tam tikri procentai. Kai kurie sako, kad tiek viešbučių, tiek restoranų kainos kils apie 10 proc. 

Kai kurios kavinės įvardija, kad prie kiekvieno patiekalo prideda nuo 0,50 Eur iki 2 Eur, bet dienos patiekalo kaina išliks tokia pati“, – vardijo ji.

A.Salda pridūrė, kad yra sanatorijų, kurios kainas didino jau nuo metų pradžios. Buvo fiksuojamas 5-10 proc. kilimas. 

Pasiteiravus, ko laukti vasarą, jis tikino, viskas priklausys nuo infliacijos rodiklių.

„Dviženklio augimo būti nebeturėtų. Manau, kad kainų augimas bus infliacijos rėmuose“, – patikslino A. Salda.

Raminta Rakauskė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Metas keliauti į vasarą – nuo šaltibarščių festivalio atgarsių ir kodėl jis vos per plauką nebuvo sugadintas, iki netikėtai suskambusios Vytauto Kernagio dainos „Mūsų dienos kaip šventė“ ir pasiekto rekordo.


Nekilnojamo turto kainų šuoliai jau praeityje ir rinkai žadamas stabilių kainų laikotarpis – kai kur net galima pamatyti, kaip ženkliai susitraukė kainos supratus, kad lietuviai neskuba pirkti neadekvačias kainas pasiekusio būsto. 


Lietuvoje vidiniu turizmu užsiimantys verslininkai atviri – dėl lietuvių turistų pralaimi konkurenciją lenkams ir kitiems pigesniems kraštams, o tiek investuoti, kad galėtume su jais varžytis, paprasčiausiai negalime.


Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. 


Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.


Dainininkė Vitalija Katunskytė kiekvieną vasarą jau 25-erius metus praleidžia Palangoje. Tiesa, čia ji ne tik ilsisi, bet ir kiekvieną vakarą lipa į sceną, kur atlieka gerbėjams puikiai žinomas savo dainas. „KK2” reportaže apie šiemet Lietuvos kurortuose gana ženkliai kylančias maisto ir pramogų kainas dainininkė pasidalino ir savo įžvalgomis.


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


Palangos meras verslininkus ragina nekelti kainų

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus kurorto viešbučių ir restoranų atstovus ragina per šventes nedidinti nuomos ir maitinimo kainų, kad kurorte galėtų šventes švęsti kuo daugiau žmonių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius