UAB „Litesko“ milijoninėms investicijoms teks palūkėti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-05
Peržiūrėta
870
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba, apsvarsčiusi  UAB „Litesko“ investicijas į kurorto šilumos ūkį, nesiryžo jų tvirtinti, nusprendusi išsiaiškinti, ar jos, daugiau kaip 13 mln. litų vertės, yra realios.

 

Klausimas politizuotas

Pristatydamas tvirtinti  per 13 mln. litų vertės investicijas, mero pavaduotojas, Investicijų priežiūros komisijos pirmininkas Rimantas Garolis sakė, kad klausimas politizuojamas. Pasak jo, buvo bandyta sukviesti jungtinį miesto savivaldybės Tarybos komitetų posėdį, tačiau kai kas to nenorėjo ir įsivelta į diskusiją, tad išsamiai apsvarstyti investicijų nepavyko. „Pateiktoje medžiagoje yra ir projektai, ir viešųjų pirkimų dokumentai, tačiau nei vienas politikas neatėjo ir nepasidomėjo medžiaga“, - apie miesto savivaldybės Tarybos narių esą atsainų požiūrį kalbėjo komisijos pirmininkas.

 

Klausimas svarbus

Mažumos Taryboje atstovai nesutiko su komisijos pirmininko teiginiais, paaiškinę, kad per tuos svarstymus atsirado daug neatsakytų klausimų. Tėvynės sąjungos frakcijai atstovaujantis Dainius Želvys sakė, kad esminis momentas yra tai, jog pasibaigus metams miesto Taryba turi išklausyti Investicijų priežiūros komisijos ataskaitos, tačiau to nebuvo. Anot jo, R.Garolis yra vienintelis, turintis medžiagą, ir yra šios srities ekspertas, tad kiti nieko nesupranta. „Klausimas svarbus, tačiau nevertintas antikorupciniu požiūriu. Be to, už kokius pinigus pirktas ekonomaizeris? UAB „Litesko“ vadovų teigimu, pradžioje buvo įrodinėjama, kad reikia filtro, kainuojančio 600 tūkst. litų, tačiau dabar jo kaina siekia per 2 mln. litų. Kiek man žinoma, šios investicijos atliktos už ES pinigų, o šios lėšos negali būti užskaitomis kaip įmonės. Taip pat ir  dėl katilinės. Gali būti, kad investuota žymiai mažiau, o „Litesko“ šilumos tinklus renovavo už mūsų pinigus, ir esame apgaudinėjami vidury baltos dienos“, - dėl ES pinigų savo abejones išsakė politikas.

 

Būtinas auditas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus lyderis Šarūnas Vaitkus taip pat sakė abejojąs, ar iš tiesų yra tiek investuota, ar yra visi dokumentai, pagrindžiantys investicijas. „Poliklinikai buvo nusamdytas auditas, tačiau kad išsiaiškinti tikrąją padėtį su investicijomis į kurorto šilumos ūkį, nei audito, nei ekspertų išvados, regis, nereikia“, - sakė Š.Vaitkus.

Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininko Vaido Šimaičio teigimu, kalbama apie dešimtis milijonų, o ne apie 100 litų. UAB „Litesko“ tiek metų nesikreipė dėl atliktų investicijų, o šiandien užsidegė, kad jos būtų užskaitytos. Pasak V.Šimaičio, reikia pasamdyti ekspertų grupę ir juristus, kurie realiai įvertintų investicijų dydį, tuomet ir bus kita kalba.

 

Pasiūlė atidėti

Posėdžio pirmininkas meras Vytautas Stalmokas pripažino, kad jei investuota iš ES lėšų, tai šios investicijos neužskaitomos. Pasiūlymą sprendimą atidėti kurorto vadovas pagrindė tuo, kad  būtina nuodugniai išsiaiškinti ir tik tuomet spręsti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 18 miesto politikų. Dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo konservatoriai Saulius Simė, Tomas Žulkus ir Mindaugas Skritulskas.


Šilumos gamintojai stvėrėsi už galvos – absurdišku sprendimu, įpareigojančiu pirkti niekam nereikalingas dujas, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) užsimojo padidinti šilumos kainas kelių Lietuvos miestų gyventojams. VKEKK įpareigojo šilumą tiekiančią bendrovę „Litesko“ iki 2016 metų gruodžio 31 dienos iš...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Palangos miesto savivaldybės taryba, apsvarsčiusi  UAB „Litesko“ investicijas į kurorto šilumos ūkį, nesiryžo jų tvirtinti, nusprendusi išsiaiškinti, ar jos, daugiau kaip 13 mln. litų vertės, yra realios.


Praėjusį ketvirtadienį  Palangos miesto savivaldybės tarybos komitetų nariai buvo supažindinti su UAB „Litesko“ per dešimtmetį esą padarytomis investicijomis į kurorto šilumos ūkį. Jas planuojama tvirtinti artimiausiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje. Kurorto politikai, išklausę informaciją apie daugiau nei 13 mln. litų vertės vadinamąsias investicijas, suabejojo dėl jų realių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius