UAB „Palangos vandenys“ investuoja į patikimą ir saugų geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą

Palangos tiltas, 2020-12-04
Peržiūrėta
1219
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos vandenys“ investuoja į patikimą ir saugų geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Palangos vandenys" 2019–2021 metų investicijas, kurių vertė yra beveik 2,6 mln. Eur, bei Palangos miesto savivaldybės bendrovei perduotą ilgalaikį turtą, kurio vertė – daugiau nei 1,4 mln. Eur.

Atsižvelgiant į jau užstatytų sklypų skaičių bei gyventojų prašymus, bendrovė planuoja investuoti į vandens ir nuotekų tinklų plėtrą teritorijose, kuriose sparčiausiai vyksta gyvenamųjų būstų plėtra (daugiausiai vienbučių arba dvibučių namų statyba). Numatoma pakloti 1,045 km vandentiekio tinklų ir 1,120 km buitinių nuotekų tinklų Virbališkės–Medvalakio gyvenamajame kvartale, apie 0,57 km buitinių nuotekų tinklų ir įrengti buitinių nuotekų siurblinę Miško take, pakloti 0,99 km buitinių nuotekų tinklų ir pastatyti buitinių nuotekų siurblinę Būtingės g., numatoma skirstomųjų vandentiekio ir nuotekų tinklų Lazdynų g., Ąžuolų g. ir Uosių g., Palangoje statyba.

Taip pat bendrovė investavo į buitinių nuotekų tinklų Kastyčio g. (Naglio g. iki Ganyklų g.) rekonstrukciją ir naujų nuotekų tinklų atkarpos klojimą 4 vartotojams, kuriems nebuvo centralizuotai surenkamos nuotekos. Įgyvendinus investicijas buvo paklota 0,078 km nuotekų tinklų, įrengti 4 nauji šuliniai ir rekonstruota 0,961 km vandentiekio tinklų.

Bendrovė taip pat investuos į Tylos tak., Malūno g., S. Dariaus ir S. Girėno g., Gintaro g. vandentiekio tinklų rekonstrukciją.

Siekiant užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą vartotojams ir jo kokybę bei užtikrinti nepertraukiamą nuotekų surinkimą, valymo procesą, siurblinių veiklą bendrovė planuoja investuoti į švaraus vandens rezervuarų, vandenviečių, kanalizacijos perpumpavimo stočių elektros tinklų, siurblių atnaujinimą ir kt.

Palangos miesto savivaldybė perdavė bendrovei nekilnojamąjį turtą – 49,23130 km ilgio lietaus nuotekų tinklus, esančius Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.

Investicijos leis užtikrinti saugų ir patikimą vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą UAB „Palangos vandenys" paslaugų vartotojams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 21 d. ir kovo 28 d. laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad kovo 16 d. laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 13 d. ir kovo 14 d. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad v asario 28 d.  nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas


Geriamajame vandenyje yra fluoridų, o jų pajūrio savivaldybėse  – ypač daug. Šventoji – ne išimtis. „Tačiau po visų UAB „Arionex LT“ atliktų darbų gyvenvietės geriamojo vandens ruošykla tampa bene ekologiškiausia Lietuvoje“, – žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, sakė bendrovės direktorius Giedrius Rutkauskas, kuris jai vadovauja nuo pat įmonės...


Netolimoje ateityje visoje Lietuvoje geriamas vanduo vartotojams gali smarkiai pabrangti ne dėl kokių nors vandens išgavimo technologinių pasikeitimų ar, pavyzdžiui, nepagrįsto vandentvarkos įmonės išlaidavimo. Už tiekiamą vandenį gerokai daugiau galime pradėti mokėti vien dėl nepamatuotų bei realiai sunkiai įgyvendinamų Aplinkos ministerijos reikalavimų.


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Palangos vandenys" 2019–2021 metų investicijas, kurių vertė yra beveik 2,6 mln. Eur, bei Palangos miesto savivaldybės bendrovei perduotą ilgalaikį turtą, kurio vertė – daugiau nei 1,4 mln. Eur.


Šių metų gegužės 30 dienos sprendimu Palangos miesto taryba viešu paviršinių nuotekų tvarkytoju nuo 2020 metų sausio 1 d. paskyrė UAB „Palangos vandenys“, kuri veikia vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vandens įstatymu bei Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu.  


Vandens Palangoje – daug ir labai geros kokybės, bet šis natūralus gamtos turtas – anaiptol ne dovana kiekvienam vandens vartotojui. UAB „Palangos vandenys“ galvos skausmas – nesąžiningi ar neišgalintys už vandens tiekimą bei nuotekų šalinimą susimokėti klientai. Nors bendrovė turi įstatymo galias atjungti vandenį ar kanalizaciją...


UAB „Palangos vandenys“, dalinai finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui, 2009 metais pabaigė įgyvendinti investicinį vandentvarkos projektą „Nemuno žemupio baseino I paketas“. Šioje projektų grupėje sutelktos investicijos į geriamo vandens tinklų, vandenruošos, nuotekų tinklų ir nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 10-yje gyvenviečių, kuriose yra daugiau nei 2000...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas