Ugniagesiai ragina gyventojus šildytis saugiai

Palangos tiltas, 2016-10-27
Peržiūrėta
450
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ugniagesiai ragina gyventojus šildytis saugiai

Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai pradeda intensyviai naudoti šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.
Statistika rodo, kad vėstant orams, daugėja gaisrų ir apleistuose, nenaudojamuose pastatuose. Apleistuose, nenaudojamuose pastatuose gaisrų kasmet padaugėja, kai juose įsikuria benamiai, kurie juose šildydamiesi kūrena laužus, girtauja, mėto neužgesintas nuorūkas. Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prašo gyventojų, pastebėjus apleistuose pastatuose ar gyvenamųjų namų sandėliukuose apsistojusius tokius asmenis, apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Ugniagesiai su nerimu laukia netrukus prasidėsiančio intensyvaus šildymo sezono. Todėl Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba prašo gyventojų iš anksto rūpintis savo būsto saugumu.
Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius, palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose išbalinti sienas su dūmų kanalais. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai prakurams naudojami degalai bei kiti degūs skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti šildymo katilų, palikti atvirų pakuros durelių. Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams.
Kūrenant krosnis ypač pavojingos yra smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, nes galima jomis apsinuodyti. Iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų. Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Išsiskiriančios smalkės labai pavojingos, apsinuodijimas jomis gali baigtis mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, suima mieguistumas, netenkama sąmonės. Jos bespalvės ir bekvapės, tai pavojingiausia. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsiant kvieskite pagalbą (tel. 112), o patalpas gerai išvėdinkite.
Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų. Nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite. Nemažėja gaisrų ir dėl savo gamybos elektrinių šildymo prietaisų. Dėl šios priežasties ypač dažnai dega statybininkų vagonėliai, sodo nameliai, garažai.
Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, išeikite jų pasitikti.
Daug materialinės ir moralinės žalos pridaro per vėlai pastebėtas gaisras. Įsigykite bei gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų. Detektorius turi savo lengvai pakeičiamą maitinimo elementą, todėl jam pajungti nereikia jokių kabelių. Jis greitai ir patikimai užfiksuoja vos kilusį gaisrą. Jame esanti sirena informuoja apie kilusią grėsmę, tad galima suspėti lokalizuoti beįsiplieskiančią ugnį, kol ji dar nepasiglemžė turto ar net gyvybės.

Palangos PGT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Iš Olandijos, kurioje į aukcionus vežioja gėles, į Palangą grįžęs palangiškis Saulius Lazdauskas uoliai laikosi saviizoliacijos, nors jaučiasi puikiai ir jokių koronaviruso simptomų nepatyrė. Didelis ilgų ir super-ilgų distancijų bėgimo aistruolis nenustygsta vietoje: taip norisi apsiauti sportinius batelius ir pasileisti kurorto miško takeliais. Tačiau ir karantine vyras...


SAM ragina tėvus skiepyti vaikus nuo tymų

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Sveikata

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į tymų grėsmę ir ragina tėvus skiepyti savo atžalas.


Nuo vasario mėnesio Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėta prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kuri bus vykdoma iki 2018 metų pabaigos. Palangos ugniagesiai siekia aplankyti ne mažiau 800 gyvenamųjų būstų, ypatingą dėmesį skiriant mediniams pastatams.


Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai pradeda intensyviai naudoti šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Įsibėgėjantis pavasaris kviečia visus, kaip numato įstatymas, atlikti mokestinę prievolę: iki gegužės 4 dienos deklaruoti pajamas ir turtą. „Tai – labai svarbus dalykas visai šaliai. Taip surenkamos biudžeto pajamos, deklaruojamos gyventojų pajamos ir turtas. Tai – procesas, kuriam didelį dėmesį skiria valstybė, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir, žinoma, jos...


Visoje šalyje ugniagesiai gelbėtojai nuo spalio mėnesio rengia akciją „Kūrenkime saugiai“. Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams.


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Ugniagesiai ragina gyventojus šildytis saugiai

Palangos PGT inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius