Ukrainiečiai Lietuvoje: norinčiųjų dirbti daugiau, nei siūlomų darbų

Palangos tiltas, 2022-03-29
Peržiūrėta
1528
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ukrainiečiai Lietuvoje: norinčiųjų dirbti daugiau, nei siūlomų darbų

Padėti susirasti darbą ir kuo sėkmingiau įsitvirtinti visuomenėje – tokiu tikslu Lietuvos miestuose rengiami Ukrainos piliečių susikimai su darbdaviais susilaukia vis didesnio susidomėjimo.   

Penktadienį daugiau nei 500 norinčių dirbti ukrainiečių Vilniuje bendravo su 30 darbdavių. Užimtumo tarnybos organizuotoje kontaktų mugėje dėmesys buvo skirtas į labiausiai nuo pandemijos nukentėjusį maitinimo ir svetingumo sektoriaus laisvų darbo vietų užpildymą.

„Kvietėme darbdavius pristatyti savo įmones. Susidomėjimas buvo didžiulis, net teko stabdyti registraciją, kai pasiekėme 50 dalyvių ribą. Deja, į šį renginį atvyko tik 30 užsiregistravusių darbdavių. Galbūt dalis nesitikėjo sulaukti tiek ukrainiečių“, – svarstė Jurgita Bražinskienė, Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė. 

Anot jos, šis pavyzdys parodė, kad atvykusių į Lietuvą ukrainiečių susidomėjimas darbu mūsų šalyje kol kas yra didesnis, nei darbdavių, norinčių pritraukti juos į savo įmones: „Jei būtų susirinkę visi užsiregistravę įmonių atstovai, jau dabar būtų užpildyta daug daugiau pasiūlytų darbo vietų“. 

Atvykę Ukrainos gyventojai susitiks su darbdaviais keliais etapais, nes vienu metu tokio srauto nebuvo galima suvaldyti. Visi sulaukė informacijos apie laisvas darbo vietas, užmokestį, darbo pobūdį. „Dalis įmonių jau pranešė, kad po kontaktų mugės rado tinkamų darbuotojų. Toks ir yra mūsų tikslas – pasiūlyti tinkamų darbuotojų, galinčių prisidėti prie darbo jėgos trūkumą patiriančių darbdavių komandų“, – sakė J.Bražinskienė. 

Užimtumo tarnyba ir toliau organizuos tokius renginius. Vilniuje kiekvieną savaitę bus kviečiami darbdaviai, galintys pristatyti savo įmonę ir pasiūlyti darbo vietas Ukrainos karo pabėgėliams. Kontaktų mugės bus orientuotos į darbo rinkos sektorius, taip užtikrinant kokybiškesnius susitikimus tarp potencialių darbuotojų ir darbdavių. 

Vilniaus departamento direktorė pabrėžė, kad nuo šiol bus registruojami visi darbdaviai, norintys įdarbinti ukrainiečius ir su jais susitikti gyvai. „Žinodami poreikį, ieškosime patogiausios vietos, kurioje kontaktų mugės vyktų sklandžiai“, – teigė ji. 

Klaipėdoje balandžio 7 ir 14 dienomis ukrainiečiai bus kviečiami susitikti su įmonių atstovais Kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ patalpose. 

Kaune renginių data dar nėra numatyta, bet tikimasi Ukrainos karo pabėgėlius pakviesti į kontaktų muges iki Velykų. Viena iš jų vyks Kauno rajono savivaldybės patalpose, o kita – prekybos centre „Akropolis“.

Informacija apie renginius bus skelbiama Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Norite dirbti sau? Kad ir kokia veikla Jums arčiausiai širdies – svarbiausia yra nepamiršti, kad veiklos įteisinimas yra pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti. 


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Padėti susirasti darbą ir kuo sėkmingiau įsitvirtinti visuomenėje – tokiu tikslu Lietuvos miestuose rengiami Ukrainos piliečių susikimai su darbdaviais susilaukia vis didesnio susidomėjimo.   


Vaikštinėjant Palangoje visai netoli Basanavičiaus gatvės, ne vienam poilsiautojui į akis krenta iškaba „Parduodama“ ant didžiulio namo. Ne visi žino, kad čia net trisdešimt metų gyveno dainininkas Stasys Povilaitis. Nors scenos legenda turėjo namus ir Vilniuje, čia jis ne tik vasarodavo, bet ir leisdavo žiemas. 


Porcija cepelinų nuo 5 iki 7,50 eurų, dubenėlis šaltibarščių – nuo 2,50 iki 5 eurų – tokiomis kainomis šįmet verslininkai poilsiautojus pasitinka J. Basanavičiaus gatvėje, Palangoje. Tačiau kai kurie poilsiautojai gali gauti ne tik nemokamų ledų, bet ir nemokamų cepelinų, rašo Kristina Pocytė, delfi.lt žurnalistė.


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės merą Šarūną Vaitkų aplankė Ukrainos Zaporožės miesto šiuolaikinės choreografijos teatro „Feniks“ vadovė Snežana Lobodiuk ir VšĮ „Žalioji akademija“ direktorius Gintautas Mieleika, kurie padėkojo miesto vadovui, kad šis tapo Palangoje kovo 26-27 dieną vykusio projekto „Vienu ritmu....


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius