Pernai kilo daugiau gaisrų, atlikta daugiau gelbėjimo darbų

Palangos tiltas, 2018-02-11
Peržiūrėta
2231
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai kilo daugiau gaisrų, atlikta daugiau gelbėjimo darbų

2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.
Palangos miesto savivaldybėje per 2017 metus kilo 74 gaisrai, 2016 metais – 48. Palangoje kilo 53 gaisrai (38), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 21 gaisras (10). Palangos m. savivaldybėje 2017 m. gaisre žuvo 1 žmogus.

Kilę gaisrai
2017 m. metais gaisrai kilo: 22 – gyvenamosios paskirties pastatuose, 6 – automobilyje, 3 – pagalbinio ūkio pastatuose, 18 – atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva), visuomeniniuose pastatuose – 4, šiukšlių konteineriuose – 8 ir kituose objektuose (apleistuose pastatuose, laikini sodo nameliai ir kt.) kilo 13 gaisrų.
Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 32, dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi – 3, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 6. Dėl neteisingai įrengtos ar neteisingai eksploatuojamos krosnies ar dūmtraukio kilo 4 gaisrai. Neatsargiai rūkydami asmenys sukėlė 2 gaisrus. Dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų kilo 5 gaisrai, transporto priemonių kuro tiekimo sistemos gedimo – 2 gaisrai, transporto priemonių dujų įrangos gedimo – 1 gaisras. Dėl tyčinės žmonių veikos – 2 gaisrai, dėl pažeidimų atliekant suvirinimo darbus – 2, šiukšlių deginimo – 1 gaisras, dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų gedimai – 1 gaisras, dėl vaikų išdykavimo – taip pat 1 gaisras, dėl pirotechnikos gaminių naudojimo reikalavimų pažeidimų kilo 1 gaisras, dėl savaiminio medžiagų užsidegimo (suodžiai kamine) kilo 8 gaisrai, krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimai buvo 3 gaisrų priežastys.

Atlikti gelbėjimo darbai
Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 127 gelbėjimo darbus (2016 m. – 125). Tai – didžiausias gelbėjimo darbų kiekis per paskutinius penkerius metus.
Daugiausiai teikta techninė pagalba (nuvirtusių medžių šalinimas, automobilių ištraukimas ir kt.) – 21, pagalba žmonėms buityje – 11, durų atidarymas (esant pavojui, užsitrenkę vaikai, paliktos įjungtos viryklės ir pan.) – 17, darbai transporto avarijos vietoje – 13, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 18, pagalba kitoms spec. tarnyboms: policijai – 9, greitajai med. pagalbai – 12, dujų avarinei – 1, gyvūnų gelbėjimas – 5, naftos produktų surinkimas – 8, demerkurizaciją (išsiliejusio gyvsidabrio nukenksminimas) – 4, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 1, vandens išsiurbimas – 1, skenduolių paieška – 3, dujų nuotėkis – vykta 1 kartą, kiti gelbėjimo darbai – 2.

Gilino žinias
2017 m. ugniagesiai gelbėtojai intensyviai gilino žinias įvairiose pratybose. Sausio mėn. dalyvavo pratybose „Skęstančių žmonių gelbėjimo darbai ant vandens paviršiaus“ (ant ledo), tobulino pirmos medicininės pagalbos teikimo nukentėjusiam praktiniai įgūdžius.
Balandžio mėn. pravestos pratybos tema „Gelbėjimo darbai autoįvykio metu“. Šių pratybų metu buvo vykdomas žinių ir praktinių veiksmų tobulinimas atliekant gelbėjimo darbus autoįvykio metu, išlaisvinant prispaustus žmones. Įvertintas ugniagesių gelbėtojų pasirengimas darbui su hidrauline ir pneumatine gelbėjimo įranga.
Rugsėjį dalyvavo priešgaisrinėse taktinėse pratybose „Žmonių (mokinių) evakavimas iš pastato, kilus gaisrui mokykloje Palangos senojoje gimnazijoje“.
Pratybų metu treniruotasi gesinti gaisrus mokymo įstaigose. Mokintasi operatyviai ir teisingai įvertinti susidariusią situaciją, priimti sprendimus, surinkti informaciją apie galimus nukentėjusiuosius, taip pat atliktas mokinių ir darbuotojų evakavimas iš pastato.
Rugsėjį dalyvavo pratybose „Saugus žmonių (vaikų) evakavimas ir gaisro gesinimas vaikų ugdymo įstaigoje“ lopšelyje-darželyje „Pasaka“, tariamai įvykus gaisrui virtuvėje ir esant patalpų uždūminimui. Pratybų metu įvertinti įstaigos darbuotojų veiksmai įvykus incidentui, pavojaus signalo perdavimas BPC, informacijos surinkimas apie galimus nukentėjusiuosius bei vykdomas saugus vaikų evakavimas iš pastato, sąveika su PGT pajėgomis. Taip pat visi darbuotojai praktiškai supažindinti kaip teisingai naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.
2017 m. iš viso buvo įvykdytos 4 evakavimo pratybos: pratybos ir mokymai vyko rugsėjo 20 d. Palangos senojoje gimnazijoje, rugsėjo 26 d. – lopšelyje-darželyje „Pasaka“; spalio 16 d. – lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“; spalio 24 d. – lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ ir po evakavimo pratybų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės.
Bendradarbiaujant su Palangos m. savivaldybe nupirkta 20 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose, taip pat būstuose, kur įrengtos kietojo kuro krosnys, gyvena neįgalūs ar vyresnio amžiaus gyventojai ir daugiavaikės šeimos. Palangos PGT pareigūnai praėjusiais metais taip pat vykdė akciją „Kūrenkime saugiai“, jos metu aplankyti 95 gyvenamieji būstai Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.
Palangos PGT pareigūnai glaudžiai palaikė ryšius su Palangos miesto savivaldybės darbuotojais, bendradarbiavo su viešosios tvarkos skyriumi, savivaldybės tarnautoja civilinei saugai, socialinės rūpybos skyriaus, švietimo skyriaus, kultūros skyriaus darbuotojais. Palangos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje talpinama informacija gyventojams priešgaisrinės saugos klausimais.

Palangos PGT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.


Padėti susirasti darbą ir kuo sėkmingiau įsitvirtinti visuomenėje – tokiu tikslu Lietuvos miestuose rengiami Ukrainos piliečių susikimai su darbdaviais susilaukia vis didesnio susidomėjimo.   


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Nors "kovidas" - didelis smūgis ekonomikai, o ypač paslaugų ekonomikai, kurią turi Palanga, kurorto pagrindiniai mokestiniai rodikliai - GPM surinkimas ir PVM mokėjimas - per pirmus tris šių metų ketvirčius buvo stebėtinai geri. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas sakė "Palangos tiltui", kad į Palangos...


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Palangos miesto savivaldybėje per 2016 metus kilo 48 gaisrai, 2015 metais – 51. Tai vienas iš mažiausių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų ir mažiausias per paskutinius penkerius metus. Palangoje kilo 38 gaisrai (41), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje žuvusių žmonių gaisruose išvengėme...


Statistika nedžiugina: pernai Palangoje gerokai išaugo užregistruotų pranešimų apie įvykius, padaugėjo nusikalstamų veikų, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Nusikalstamumas auga visoje Lietuvoje. Mūsų miestas gali pasidžiaugti bent tuo, kad praėjusiais metais gerokai padidėjo ištirtų nuskalsitamų veikų procentas.   Įkurtuvės bus Vakar Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius