Palangoje pernai kilo 48 gaisrai, užpernai – 51

Palangos tiltas, 2017-01-30
Peržiūrėta
2054
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje pernai kilo 48 gaisrai, užpernai – 51

Palangos miesto savivaldybėje per 2016 metus kilo 48 gaisrai, 2015 metais – 51. Tai vienas iš mažiausių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų ir mažiausias per paskutinius penkerius metus. Palangoje kilo 38 gaisrai (41), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje žuvusių žmonių gaisruose išvengėme penktus metus iš eilės, tačiau 2016 m. vienas pilietis buvo traumuotas, gaisro metu apdegė rankas, veidą ir krūtinę.
2016 m. metais gaisrai kilo: 11 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 6 gaisrai automobilyje, 2 – pagalbinio ūkio pastatuose, 5 gaisrai atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva), 3 poilsio pastatuose, 3 apleistuose pastatuose, degė 2 sodo nameliai, šiukšlių konteineriuose ir kituose objektuose kilo 16 gaisrų.
Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 17, dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi – 8, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 6. Dėl neteisingai įrengtos ar neteisingai eksploatuojamos krosnies ar dūmtraukio kilo 5 gaisrai. Asmenys, neatsargiai rūkydami, sukėlė 2 gaisrus. Dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų kilo 4 gaisrai, transporto priemonių kuro tiekimo sistemos gedimo – 1 gaisras. Dėl tyčinės žmonių veikos – 1 gaisras, dėl žaibo iškrovos – 1, dėl pažeidimų atliekant suvirinimo darbus – 1, šiukšlių deginimo – 2 gaisrai.
Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 125 gelbėjimo darbus (2015 m. – 114). Išgelbėti 3 gyventojai. Tai – didžiausias gelbėjimo darbų kiekis per paskutinius penkerius metus.
Daugiausiai teikta techninė pagalba (nuvirtusių medžių šalinimas, automobilių ištraukimas ir kt.) – 23, pagalba žmonėms buityje – 20, durų atidarymas (esant pavojui, užsitrenkę vaikai, paliktos įjungtos viryklės ir pan.) – 15, darbai transporto avarijos vietoje – 14, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 14, pagalba kitoms spec. tarnyboms: policijai – 15, greitajai med. pagalbai – 7, dujų avarinei – 1, gyvūnų gelbėjimas – 5, darbai vandenyje – 3, naftos produktų surinkimas – 3, demerkurizacija (išsiliejusio gyvsidabrio nukenksminimas) – 2, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 2.
2016 m. ugniagesiai gelbėtojai intensyviai gilino žinias įvairiose pratybose. Pernai iš viso buvo įvykdytos 3 evakavimo pratybos: Palangos V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje (372 moksleiviai, 26 darbuotojai), Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje (409 moksleiviai, 35 darbuotojai), „Gintarėlis“ (185 vaikai, 28 darbuotojai). Po evakavimo pratybų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės.
2016 metais Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai (Palangos PGT VPPP) atliko 93 objekto priešgaisrinius techninius patikrinimus.
Dėl Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, 18 asmenų buvo skirtos administracinės nuobaudos. Palangos PGT VPPP patikrino 171 naujai statomų ir rekonstruojamų pastatų projektines dokumentacijas, 36 statinius pripažino tinkamais naudoti, išnagrinėjo 4 gyventojų skundus, nuolat konsultavo gyventojus ir įmonės darbuotojus tiek žodžiu, tiek raštu, dalyvavo saugaus eismo komisijoje, teritorijų planavimo komisijoje, ekstremalių situacijų komisijoje, administracinėje komisijoje prie Palangos miesto savivaldybės tarybos.
Palangos PGT VPPP pareigūnai vykdė aktyvų prevencinį darbą su visuomene. Pagal „Palangos miesto gyvenamųjų namų gaisrų prevencijos planą-grafiką 2016 m.“ kartu su Palangos PGT budinčios pamainos pareigūnais kovo-lapkričio mėn. aplankyti 75 gyvenamieji namai, apžiūrėti gyvenamos paskirties statiniai, krosnys, kaminai, kiemai, konsultuota ir bendrauta su gyventojais, teiktos konsultacijos ir patarimai gaisrų prevencijos klausimais. Atliktas gaisrinių hidrantų ir vandens šaltinių patikrinimas.
Balandžio-gegužės mėn. Palangos PGT VPPP pareigūnai kartu su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Palangos miesto agentūra, Palangos ir Šventosios girininkija, Savivaldybės administracija vykdė pavojingų teritorijų stebėjimą pagal Palangos miesto miškų ir laukų gaisrų prevencijos planą-stebėjimą-grafiką 2016 m.
Kovo mėnesį kartu su KRAAD Palangos miesto agentūros darbuotojomis buvo vykdomos akcijos „Atliekų deginimo prevencija“ ir „Kaminukas“, o balandžio mėnesį – akcija „Garažiukas“.
Kartu su Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos darbuotojais vykdyta akcija „Kūrenkime saugiai“ (aplankytos 4 socialinės rizikos šeimos). Vykdyta prevencinė akcija „Kai žinau – namie saugiau“ (aplankyta 19 socialinės rizikos šeimų). Jos metu buvo įvertinta gyvenamųjų patalpų priešgaisrinė būklė, užpildyti gyvenamojo būsto apžiūros aktai, kuriuose įvertinta ir aprašyta gyvenamojo būsto priešgaisrinė būklė. Gyventojams teiktos konsultacijos, patarimai, rekomendacijos, pasiūlyta įsirengti autonominius dūmų detektorius. Išdalinti priešgaisrinės saugos lankstinukai gaisrine tematika, laikraštis „Ugniagesys“.
Bendradarbiaujant su Palangos m. savivaldybe nupirkta 18 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Palangos miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojomis įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose.
Vasaros sezono metu vykdytos prevencinės priemonės dėl saugumo užtikrinimo poilsio nameliuose kartu su Palangos PK pareigūnais (patikrinta 18 poilsiaviečių). Prieš žiemos šventes kontroliuota pirotechnikos prekyba ir jos naudojimas.
Taip pat, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais apžiūrėtos Palangos mieste vietos, kuriose gyvena ar nuolat lankosi benamiai (6 vietos). Sudarytas benamių buvimo vietų sąrašas, pagal kurį vyko į nurodytas vietas ir susipažino Palangos PGT budinčių pamainų darbuotojai.
Su gyvenamų namų administratoriais patikrintos 22 daugiabučių gyvenamųjų namų bendro naudojimo patalpos. Šių daugiabučių gyventojai buvo konsultuojami priešgaisrinės saugos klausimais. Vasaros sezono metu papildomai buvo vykdomi poilsio namelių, poilsiaviečių operatyviniai priešgaisriniai patikrinimai Šventojoje (30 poilsiaviečių), paplūdimio ir J. Basanavičiaus gatvėje esančių kavinių ir klubų patikrinimai (21 objektas).

Palangos PGT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Beveik 28 tonos –  tiek iš gyventojų surinkta pasenusių ar nebereikalingų vaistų pernai. Tai 2 tonomis mažiau farmacinių atliekų nei vaistinės surinko užpernai.


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


Du didieji miestai – Vilnius ir Kaunas – vis dar išlieka pagrindiniais vidinės migracijos centrais šalyje ir traukia norinčiuosius ištrūkti iš provincijos, vis dėlto pasitaiko ir išimčių, praneša Statistikos departamentas. Pavyzdžiui, Palanga. Pernai didžiausią šalies kurortą pasirinko 818 gyventojų, o jį paliko 472. Miestas augo ir...


Šią savaitę, trečiadienį, sukanka lygiai du metai nuo praėjusių savivaldybių Tarybų ir tiesioginių merų rinkimų. Įveikusios pusiaukelę, partijos pradės lenktynes ir grumtynes dėl mandatų vietose Tarybose jų rinkimuose 2023 metų pavasarį. Šiandien Palangos miesto Tarybos stipriausia partija, Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratai (TS-LKD), Taryboje turinti net...


Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai pernai atliko 109 gelbėjimo darbus (2019 m. - 103). Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 41, darbai po transporto avarijos – 11, durų atidarymas ir pagalba policijai po 9, taip pat po 8 kartus teikta pagalba įmonėms ir organizacijoms bei naftos produktų surinkimui, pagalba GMP – 6, darbai...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Palangos miesto savivaldybėje per 2016 metus kilo 48 gaisrai, 2015 metais – 51. Tai vienas iš mažiausių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų ir mažiausias per paskutinius penkerius metus. Palangoje kilo 38 gaisrai (41), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje žuvusių žmonių gaisruose išvengėme...


Gerbkime galutinį rezultatą. 2002-2012 metais Palangos „širdies plotą“ uždengęs ir saulėtus žvilgsnius slopinęs, teisybei ilgai nepasidavęs gėdos ir nevilties debesis darbščių ir geranoriškų, kuriančių žmonių pastangomis nustumtas į istorijos užribį. Restauratoriai nuims aptvarus ir mes iš naujo atrasime daugelio pamėgtąjį Kurhauzo kiemą. Tai –...


Per parą – du gaisrai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienį Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba į iškvietimus vyko net du kartus – abu kartus teko gesinti nuosavą gyventojų turtą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius