Unikali vieta, kurią būtina aplankyti Palangoje: tai tikras Baltijos aukso gerbėjų rojus

Palangos tiltas, 2022-08-29
Peržiūrėta
1123
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Nors Palangos turgus gerai žinomas kurorto svečiams dėl ten siūlomų sezoninių gėrybių bei drabužių, jame galima rasti ir dar kai ką vertingo. Apie nuo seno čia veikiantį gintaro turgų žino tikrai ne visi, mat informacijos apie jį beveik niekur nerasite, o kai dažnas poilsiautojas pradeda dieną, Baltijos aukso prekeivių ten jau nebebūna.

Įvairovė stebina

Jei norite ateiti į gintaro turgų Palangoje teks keltis labai anksti šeštadienį. Pasirodžius gerokai po 9 valandos ryto jau galima pamatyti prekystalius nusirenkančių pardavėjų. „Reikėjo ateiti anksčiau. Mes pradedam nuo 5 ryto“, – sako gintaro dirbinius parduodanti moteris.

Tiesa, prekystalis – ne vienas, jų suskaičiuoju gal 10. Šių nukraustyti kol kas niekas neketina, tad laiko pasidairyti yra.

Pasiūla ir gintaro panaudojimo galimybės išties palieka įspūdį. Turguje įsigyti galima pačių įvairiausių dirbinių – nuo skirtingų spalvų ir formų gintaro karolių, apyrankių, segių ir kitų papuošalų iki taurių ar atskirai parduodamų gintaro gabalėlių.

„Perka dovanoms, kas supranta, kas myli gintarą. Lietuviai net daugiau perka, pajūrio kraštas. Bet ir vokiečiai domisi, kiti svečiai. Taures vyras daro. Susikūrė aparatą, pasidarė formas, sudeda gintarą, kaitina iki tam tikros temperatūros, nes tai – sakai, turi suminkštėti. Tada skystas gintaras per skylutes subėga į padarytą formą. Tada dar blizgina. Atvėsta. Čia net gintaro rūgštys lieka“, – pasakoja moteris, parduodanti iš gintaro gamintas taures.

Kartais net sunku patikėti, kad dirbinys pagamintas būtent iš sakų. Kai kurie gintarai šlifuoti ir blizgūs, apvalios ar ovalios formos, kvadratiniai, kiti – natūralūs. Gintaro spalvos svyruoja nuo balsvos ir gelsvos iki juodos. Čia galima rasti net dirbinių iš gintaro dulkių. Jie atrodo dar kitaip.

Tiesa, prekeiviai sako, kad gintaras turguje ne tik iš Baltijos jūros. Jis taip pat kasamas karjeruose, atkeliauja iš Ukrainos ir kitur.

Mažiausios kainos

Šis turgus garsėja itin mažomis kainomis ir dažnai dar yra vadinamas supirkėjų turgumi, mat iš čia gintaro dirbiniai keliauja į kitas pardavimo vietas: Basanavičiaus gatvę, suvenyrų parduotuvėles. Vis dėlto jame lankosi ir tiesiog pigiau gintaro dirbinių norintys įsigyti žmonės. Dažnai tai būna turistai ir poilsiautojai.

Kainos įvairios ir priklauso nuo dirbinio. Štai, pavyzdžiui, apyrankė ar karoliai iš nešlifuoto gintaro kainuoja vos 2 eurus. Tikro juodo gintaro apyrankė – 6 eurus. Taip pat yra papuošalų, kurie kainuoja 15-20 eurų.

Paprastai tokius dirbinius perkantys ne turguje, o pagrindinėje Palangos gatvėje stovinčiuose kioskuose ar galerijose, mokės gerokai daugiau. Antkainis gali siekti 100-200, o kartais ir 300 proc., kalba vietiniai prekeiviai.

O štai gintaro gabalėlių kainos priklauso nuo gramų ir paties gintaro. Vienoje vietoje už jo gramą reikės mokėti 50 euro centų, o štai kitoje – jau 2 eurus. Kaip sako pardavėjai, viskas priklauso nuo to, kokios kokybės tai gintaras. Vertinama viskas: spalva, įtrūkimai, ar yra inkliuzų ir t.t.

Viena prekeivių pasveria turbūt didžiausią mano rastą gintaro gabalėlį turguje. „317 eurų bus už jį“, – sako. Tai, ko gero, brangiausia gintaro turgaus prekė.

Gintaro turgaus ištakos siekia 1998 metus. Turgavietė lengvai pasiekiama, nes įsikūrusi miesto centrinėje dalyje – Senojo Turgaus gatvėje Nr. 12. Jei lankysitės Palangoje, būtinai čia užsukite, net jei nieko nepirksite. Tikrai verta savo akimis pamatyti, kokių nepaprastų dalykų galima pagaminti iš fosilinių sakų.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar žinojote, kad vos keli kilometrai už Palangos galite rasti tai, kas yra tikras rojus gėrybių ieškoti mėgstančiam turistui, o kartu ir galimybė tam, kuris nori šį bei tą parduoti.


Nors Palangos turgus gerai žinomas kurorto svečiams dėl ten siūlomų sezoninių gėrybių bei drabužių, jame galima rasti ir dar kai ką vertingo. 


Dirbtinis intelektas dabar yra „ant bangos“, išgyvena aukso amžių – todėl tai didžiulis mūsų tiriamosios veiklos pripažinimas.


„Sveikinu visas  šeimas su Tarptautine šeimos diena. Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną. Mylėkime  ir būkime laimingi,“ – sekmadienį, gegužės 15 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino savo Facebook paskyroje.


Tradiciškai Palangos miesto savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sumainyti aukso žiedus. Kas tie laimingieji? Sąrašu dalijamės ir mes.


Kad valgomojo komplektas yra vienas svarbiausių pirkinių jūsų namams, nėra jokių abejonių. Tinkamiausią komplektą, tikrai rasite, jei tik užsuksite į  https://www.deinavosbaldai.lt/virtuves/valgomojo-komplektai  Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad svarbu ne tik tai, kad komplektas atitiktų visus jūsų poreikius bei lūkesčius, bet ir būtų pastatas tinkamojo vietoje. Taigi, jei...


O koks meras Šarūnas Vaitkus atrodo vyriausiam, bet vienam įžvalgiausių Seimo nariui, Antanui Vinkui, kuris 2016 metų Seimo rinkimuose Palangoje įveikė būtent konservatorių (TS-LKD) atstovą? „Tai – įžvalgus vadovas, gerai žinantis padėtį savo mieste-kurorte, tikras savo „ dvaro“ šeimininkas. Čia jis gimęs, čia užaugęs, ir čia sėkmingai pradėjęs savo...


Vasario 16-tą dieną, antradienį, Signatarų alėjos praeiviai kviečiami trumpam sustoti prie stelos, skirtos signatarams, kurie mokėsi Palangos progimnazijoje. Čia bus eksponuojama unikali patyriminė Lietuvos nepriklausomybės akto garso instaliacija.


Pastarosios dienos pajūryje tikras džiaugsmas meškeriotojams. Iš Atlanto vandenyno prie Lietuvos krantų neršti atkeliavo neįprastos žuvys – vėjažuvės,


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius