UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (Tarybos nariai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010-12-21
Peržiūrėta
1209
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius ir buvusius Palangos miesto savivaldybės tarybos narius.

 

1.Kokiu savo  parengtu miesto Tarybos sprendimo projektu didžiuojatės labiausiai?

 

2. Ko Jums nepavyko padaryti miestui savo kadencijos metu.

 

3. Kaip reikėtų tobulinti Tarybos darbą, kad būtų priimami ir racionalūs opozicijos pasiūlymai?

 

Giedrius ŠATKAUSKAS

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARYS

 

43 metai. 1993 m. baigė Kauno Technologijos Universitetą, Cheminės technologijos fakultetą, įgijo organinių medžiagų technologo specialybę. 2004 m. Jean Moulin Universitete (Lionas, Prancūzija) baigė įmonių valdymą. 2007 m baigė PKN ORLEN verslo akademiją. Šiuo metu dirba AB „ORLEN Lietuva“ Būtingės terminalo operacijų vadovu. Yra Palangos Politinių kalinių ir tremtinių atstovas

1. Man labiausiai įsimintinas, kartu su kolega M.Skritulsku parengtas Tarybos sprendimas, kuriuo buvo numatyta sumažinti rinkliavą didesnei daliai daugiabučių namų gyventojams ir išplėsti rinkliavos mokėtojų ratą. Pavyzdžiui, savininkai, kurių butai iki 40 kv.m,  vietoje 84 Lt mokėtų 60 Lt metinį mokestį, 40-60 kv.m – vietoj 132 Lt  – 80 Lt. Už sodo sklypą su nameliu savininkui siūlau mokėti 40 litų. Nenormalu, kad daugiabutyje gyvenantis palangiškis, mokėdamas rinkliavą kaip daugiabučio gyventojas dar turi mokėt 120 Lt rinkliavos mokestį už sodą, kuriame  negyvena. Siūlau išplėsti mokėtojų bazę ir apmokestinti naudojamus, bet neįregistruotus turtinius vienetus – juos galima išaiškinti pagal elektros, dujų ir vandens suvartojimą. Priėmus šį sprendimą priartėtumėme prie principo jog moka visi. Efektyviai kontroliuojant atliekų išvežimą, ateityje rinkliavų dydis nedidėtų arba net mažėtų. Gaila, kad šis sprendimo projektas net nebuvo svarstomas Taryboje.

2. Nepavyko įtikinti šios kadencijos valdančios daugumos – liberalų – atsisukti į žmogų ir visus sprendimus, susijus su komunalinių paslaugų didinimu, priimti tik ypač atidžiai išnagrinėjus ir įsitikinus mokesčių didinimo būtinumu. Kaip antai, valdančios daugumos balsais patvirtintas butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo tarifas padidėjo net 17 kartų. Man, kaip ir bet kuriam blaiviai mąstančiam palangiškiui visiškai nepriimtini argumentai, kuriais remiantis, be jokio konkurso, buvo drastiškai padidintas mokestis. Galima paminėti ir SP UAB „Palangos šilumos tinklai“ nuomos sutartį – nepavyko valdančios daugumos įtikinti nutraukti arba bent griežčiau kontroliuoti sutarties su „Litesko“ vykdymą. Pasekmėje turime vienas didžiausių karšto vandens bei patalpų šildymo kainas.

3. Pagrindinis asmuo, organizuojantis Tarybos darbą, yra meras. Būtent mero veikloje matau galimybių tobulinti Tarybos darbą. Manau, jog Meras turėtų atsisakyti išankstinio neigiamo, dažnai nepagrįstai įtaraus opozicijos pasiūlymų vertinimo, kuris persiduoda ir visai daugumai, dėl ko racionalūs opozicijos pasiūlymai dažniausiai atmetami. Esu tikras, jog prieš posėdžius išdiskutavus su opozicija visiems palangiškiams aktualius klausimus, didesnė dalis pasiūlymų taptų priimtini. Meras turėtu pakeisti savo vadovavimo stilių ir opozicijos pasiūlymus svarstyti atsiribojus nuo emocijų ir ambicijų, priimti tai, kas naudingiausia mietui ir miestiečiams. 

 

Raimundas LITVINAS

UAB „PALANGOS VANDENYS“ ABONENTINĖS TARNYBOS VIRŠININKO PAVADUOTOJAS

 

55 metai. 1981 metais baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Statybos fakultetą ir įgijo inžinieriaus - statybininko specialybę. Nuo 1997 iki 2005 su pertrauka dirbo Šventosios seniūnu. 2000 metais buvo išrinktas į Palangos miesto savivaldybės tarybą.

1. Palangos miesto Taryboje neteko dirbti ilgai, nes pasirinkau Šventosios seniūno darbą, atsisakydamas Tarybos nario mandato. Tuomet prieš 10 metų Šventojoje trūko asfaltuotų gatvių ir kiemų, apšvietimo, gėlynų. Teko prisidėti ruošiant tarybos sprendimus, kuriais buvo skirti pinigai Mokyklos, Lieknų gatvės daugiabučių namų kiemų asfaltavimui, Topolių , Žemdirbių gatvių asfaltavimui , dalies Jūros, Pušyno, Mokyklos, Prieplaukos gatvių apšvietimui, gėlynų, stendų įrengimui.

2. Apmaudu, kad nepavyko pastatyti degalinės Šventojoje, nors buvo paruoštas jos projektas ir betrūko aplinkosaugininkų suderinimo. Išėjus dirbti kitur, šis sumanymas įstrigo ir  degalinės Šventojoje nėra iki šiol.

3. Tam tereikia paprasto dalyko – kad esantys valdžioje politikai prisimintų duotus pažadus rinkėjams, o ne tik vykdytų savo partijos rėmėjų interesus ir reikalavimus. Šiuo metu Palangos miesto valdžia nesistengia padėti eiliniams Palangos gyventojams, nenori girdėti ir nesiskaito su jų nuomone.

 

Vaidas ŠIMAITIS

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARYS

 

38metų. Nuo 2007 m. Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas.  Dirba UAB “Delavegas” konsultantu. Studijuoja Verslo vadybos akademijoje.

1. Per keturis darbo metus Palangos miesto taryboje, esu paruošęs ne vieną svarbų sprendimo projektą, todėl kažkurį išskirti būtų sunku. Taryboje esu pirmą kadenciją, todėl prireikė pusės metų, kol susipažinau su veikiančia savivaldybės administracijos struktūra, Tarybos nario darbo specifika. Buvau išrinktas Statybų ir miesto ūkio komiteto pirmininku ir pagrindinį dėmesį skyriau šioms sritims.

2. Gaila, kad nepavyko pabaigti ruošti Palangos miesto tvarkymo specialiuosius planus bei koncepcijas. Tai yra svarbūs dokumentai norint, kad statybos Palangoje įgautų architektūrinį vientisumą ir sumažintų chaotišką statinių įvairovę.

3. Trūksta valdančiosios koalicijos geranoriškumo ir supratimo, kad visi Tarybos nariai yra išrinkti tam, kad dirbtų miestui. Daug kas priklauso ir nuo miesto mero, kuris į pasitarimus bendrais miesto klausimais įtrauktų ir opozicijos atstovus. Jei jų pasiūlymai būtų ne automatiškai atmetami, bet geranoriškai svarstomi ir jiems būtų pritariama, Palangoje būtų daugiau gerų sprendimų.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (Tarybos nariai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 21 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius ir buvusius Palangos miesto savivaldybės tarybos narius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius