Už pakinktus žiniasklaidai Lietuvos valdžia gavo Briuselio kirtį

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009-01-13
Peržiūrėta
1454
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis sako, kad diskutuodama dėl paramos žiniasklaidai, kuriai nuo 2009-ųjų išaugo mokestinė našta, Vyriausybė turi paisyti Europos Komisijos (EK) įspėjimų dėl šiuo metu Lietuvos žiniasklaidos rėmime galiojančios diskriminacinės padėties.
Anot R.Vilkaičio, Europos Komisijai nepatiko Vyriausybės sumanymai mokesčiais pažaboti laisvą žodį. 
„Dabartinėje redakcijoje mes pažeidžiame (konkurencijos principus - BNS) ir esame dėl to įspėti - sankcijos tokios, kad negauname 200 tūkst. eurų, kas mums yra visai nemaži pinigai", - antradienį žurnalistams sakė R.Vilkaitis.
Jo teigimu, Europos Komisijai užkliuvo tai, kad remdama kai kurias žiniasklaidos priemonių grupes, Lietuva „skriaudžia" kitas. Pasak ministro, Briuselis reikalauja, kad išimtimis nebūtų pažeidžiami konkurencijos principai.
Valstybė per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą remia kultūros, meno leidinių, šviečiamojo pobūdžio leidinių, regioninės žiniasklaidos, radijo ir televizijos, internetinės žiniasklaidos, vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo projektus. 2008 metais Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas 5,8 mln litų paskirstė 184 projektams. Iš viso paramos prašyta 260-čiai projektų.
„Kitą savaitę mes turėsime visą kompleksą suderintų sprendimų tiek dėl paramos spaudos platinimui, ką numato įstatymas, - laikraščiams, spaudai įstatymas reikalauja suteikti paramą jų platinimui. Taip pat turėtų būti parengti sprendimai realizuojant jau mūsų Vyriausybės nuostatą - atsisakius PVM lengvatų numatyti specialią paramą kultūrinei, regioninei ir vietinei spaudai per Spaudos rėmimo fondą (Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą - BNS)", - sakė premjeras Andrius Kubilius.
Antradienį Vyriausybės pasitarime diskutuota dėl valstybės paramos laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams.
„Mano nuostata buvo remti konkrečiai leidėjus ir jie savo tomis lėšomis galėtų disponuoti ir tai truputi palengvintų naštą pačiai leidybai", - savo poziciją žurnalistams dėstė R.Vilkaitis.
Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad valstybė remia nacionalinių, regioninių ir vietinių laikraščių pristatymo (surinkimo, paskirstymo ir pristatymo) prenumeratoriams paslaugų teikimą. Pagal įstatymą, laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams gali būti kompensuojama iki 30 proc. patirtų išlaidų.
Pasak R.Vilkaičio, laikraščių platinimo rėmimui šiuo metu Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fonde numatyta per 1,2 mln. litų, dar 200 tūkst. eurų (beveik 700 tūkst. litų) paramai tikimasi gauti ir EK.
Nuo sausio spaudai taikomas 19 proc. PVM tarifas, o ne lengvatinis 5 proc. tarifas, kaip iki tol.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ukrainos miestas Buča žodžiais užjaučiamas ir remiamas žymiai daugiau, negu realiais darbais, tačiau pamažu grįžta į gyvenimą. 


Penktadienį Palangoje lankėsi kultūros ministras Simonas Kairys.


Kaip pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ketvirtadienį, spalio  28 dieną, Palangoje buvo užfiksuoti  18 nauji COVID atvejai, kurorte šiuo metu serga 117 žmonės.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 128 žmonės, ketvirtadienį, spalio 7 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 121 žmonės, trečiadienį, spalio 6 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Palangos bendruomenės „Palangos Santarvė“ visuotinis susirinkimas į savivaldybės Tarybos salę suvedė kurorto didžiausius aktyvistus, bet didesnio palangiškių susidomėjimo nesusilaukė. Bendruomenės nariai negailėjo piktokų žodžių vietos valdžiai ir žiniasklaidai. Ir nors buvo pastebėta, kad bendruomenės veikloje padarytas „didelis žingsnis į priekį“, neapleido...


Praeitų metų pabaigoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas skelbė konkursą žiniasklaidai. Jame dalyvavo ir „Palangos tiltas“. Mūsų redakcija laimėjo dalinį finansavimą, pateikusi du projektus: „Jūros mūšos aidai kurorto kūrėjų meninėje raiškoje ir gyvenime“ ir „ Mes-jūros vaikai“.


Už pakinktus žiniasklaidai Lietuvos valdžia gavo Briuselio kirtį

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 13 | Rubrika: Miestas

Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis sako, kad diskutuodama dėl paramos žiniasklaidai, kuriai nuo 2009-ųjų išaugo mokestinė našta, Vyriausybė turi paisyti Europos Komisijos (EK) įspėjimų dėl šiuo metu Lietuvos žiniasklaidos rėmime galiojančios diskriminacinės padėties.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius