Už sąvartyną miesto centre bauda skirta teisėtai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-01
Peržiūrėta
2088
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook


„Teismo vertinimu, Egidijus Vičius neįvardino konkrečių bei objektyvių priežasčių, dėl kurių jis neturi galimybės sutvarkyti aplinką, kad sklypas nevirstų statybinių atliekų sąvartynu miesto centre“, – tokią išvadą padarė Palangos miesto apylinkės teismas, atmetęs UAB „Entoja“ direktoriaus E. Vičiaus skundą dėl jam skirtos 500 Lt baudos už turimo pastato ir žemės sklypo dalių nepriežiūrą.


Skyrė baudą

Šių metų balandžio 26 dieną Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė priėmė nutarimą, kuriuo UAB „Entoja“ direktorių E. Vičių pripažino kaltu padarius LR Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytą pažeidimą ir skyrė jam 500 Lt baudą.
Nutarime konstatuota, jog UAB „Entoja“ vadovas deramai neprižiūrėjo nuomojamo sklypo ir 1/8 dalies pastato J. Simpsono g. 17. Žemės sklypas apie pastatą apleistas, užterštas statybiniu laužu. Pats pastatas nenaudojamas pagal paskirtį, be durų, išdaužytais langais, įgriuvusiu stogu. Pastato fasade daugybėje vietų nubyrėjęs tinkas, nutrupėjusios plytos.
Visi šie pažeidimai buvo užfiksuoti fotonuotraukomis šių metų kovą.

Nutarimą apskundė

Nutarimą skirti 500 Lt baudą E. Vičius apskundė Palangos miesto apylinkės teismui ir prašė nutarimą panaikinti, o administracinio tesės pažeidimo bylą nutraukti. Verslininko ir jo atstovo teigimu, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai netinkamai kvalifikavo pažeidimą bei netinkamai nustatė administracinio teisės pažeidimo subjektą. UAB „Entoja“ valdo tik 1/8 dalį pastato, be to, yra tinkamai pasirūpinusi jo priežiūra: aptvėrė statinį statybine tvora ir moka mokesčius už jos nuomą.
Tuo tarpu Savivaldybės atstovai teigė, jog verslininko argumentai nepagrįsti. Administracinėn atsakomybėn už pastato ir sklypo nepriežiūrą traukiami ne tik UAB „Entoja“: visi pastato bendraturčiai kviečiami dėl jo nepriežiūros, jų atžvilgiu rašomi administracinio teisės pažeidimo protokolai, neatvykusių į posėdžius bendraturčių atsakomybės administracinės procedūros tęsiamos.
Akcentuota, jog nėra reikalaujama pastatą rekonstruoti – svarbu sutvarkyti aplink esančią teritoriją, išvežti statybinį laužą, kad nebūtų gadinamas Palangos istorinės dalies vaizdas bei nebūtų keliama grėsmė aplinkinių saugumui.
Priminta, jog tiek E. Vičius, įsigijęs pastato dalį 2005-aisiais, tiek kiti bendraturčiai pernai pavasarį jau buvo įspėti dėl pastato nepriežiūros, tačiau į įspėjimus nereagavo.

Šiukšlynui centre
ne vieta

Teismas konstatavo, jog UAB „Entoja“, valdančios bei naudojančios įsigytą sklypą ir pastato J. Simpsono g. 17 dalį bei privalančios atlikti būtinus turto priežiūros darbus, direktorius E. Vičius privalėjo imtis visų priemonių bei veiksmų, kad aplinka Palangos miesto centre nevirstų šiukšlynu. Atitinkamai darytina išvada, kad bendrovės vadovas nebuvo rūpestingas ir nepalaikė tvarkos, tad padarė administracinį teisės pažeidimą.
Teismo vertinimu, E. Vičius neįvardino konkrečių bei objektyvių priežasčių, dėl kurių jis neturi galimybės sutvarkyti aplinką, kad sklypas nevirstų statybinių atliekų sąvartynu miesto centre.
Įvertinusi visas bylos aplinkybes, Palangos miesto apylinkės teismo tesėja Liucija Paulauskaitė birželio 20 d. priėmė nutartį UAB „Entoja“ direktoriaus E. Vičiaus skundo netenkinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Niekas negali paneigti, kad tarp karių, palaidotų kapuose, pažymėtuose tarybine atributika, nebuvo sadistų ar žudikų, kurie 1941 m. birželio 24-osios naktį Telšių rajono Rainių miškelyje nukankino mūsų 76 Lietuvos piliečius. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų, jei vietoj kapų ir tarybinės atributikos miesto centre stovėtų pastatas, kurio viduje būtų kryžius Lietuvos istorijai...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija, išnagrinėjusi pareiškėjų Virginijos Jackienės ir Gedimino Jackos atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2013 m. kovo 22 d. nutarties administracinėje byloje dėl žemės sklypo suderinimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, rugpjūčio 28 d. priėmė neskundžiamą nutartį atmesti...


Už išgriuvusios „Vyturio“ sanatorijos tvoros yra privatus žemės sklypas, kurio žolė jau nepjauta du metus ir vešliai bujoja piktžolės. O greta – 0,45 ha valdiškos žemės plotas, kur žolė nepjauta nuo tarybinių laikų, sklypas apleistas krūmokšniais, želia avietės bei gervuogės.


Už sąvartyną miesto centre bauda skirta teisėtai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

„Teismo vertinimu, Egidijus Vičius neįvardino konkrečių bei objektyvių priežasčių, dėl kurių jis neturi galimybės sutvarkyti aplinką, kad sklypas nevirstų statybinių atliekų sąvartynu miesto centre“, – tokią išvadą padarė Palangos miesto apylinkės teismas, atmetęs UAB „Entoja“ direktoriaus E. Vičiaus skundą dėl jam skirtos 500 Lt baudos už turimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius