Už valdininkės įžeidimą teismas pensininkei skyrė 100 Lt baudą

„Palangos tilto” informacija, 2013-07-15
Peržiūrėta
1930
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Už valdininkės įžeidimą teismas pensininkei skyrė 100 Lt baudą

Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei, įžeidusiai Nacionalinės žemės tarnybos Palangos skyriui vadovaujančią Nijolę Jonikienę, skyrė 100 Lt baudą.
I. Bimbienė, dar 1992-aisiais metais išsipirkusi prie namo Palangoje priklausančią sklypo dalį, prieš kelerius metus teismo sprendimu privatizuoto žemės sklypo neteko. Žemę valstybė iš jos atėmė todėl, kad matininkas neteisingai buvo pamatavęs sklypą. Po teismų paaiškėjo, jog užduotis nustatyti tikslų namo valdos žemės plotą ir namo bendraturčiams priklausančio sklypo dalis Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) yra neįveikiama. Žemės sklypas prie I. Bimbienės namo buvo matuojamas net keletą kartų, tačiau vis kiti matininkai visą laiką gaudavo skirtingą sklypo dydį.
Kelerius metus pačius įvairiausius valdiškų įstaigų slenksčius – o bene dažniausiai – NŽT Palangos skyriaus – minanti inžinieriaus išsilavinimą turinti pensininkė, kuri pati 16 metų yra dirbusi pastatų ir žemės sklypų projektuotoja, prarado ir sveikatą, ir kantrybę besiaiškindama, kokia žemės sklypo dalis jai priklauso. Gal todėl balandžio devintąją dieną ji nebeišlaikė ir, švelniai tariant, ne pačiais gražiausiais žodžiais rūbų salone „Šeši dvylika“ savo nuomonę apie Nacionalinę žemės tarnybą, jos Palangos skyrių bei jam vadovaujančią Nijolę Jonikienę išsakė pačiai valdininkei.
Kaip teigė balandžio 9 dieną pareiškimą policijos pareigūnams surašiusi N. Jonikienė, tądien, 12 val. 40 min., pietų pertraukos metu. į rūbų saloną „Šeši dvylika“ Vytauto g., kuriame ji tuo metu buvo, įbėgo I. Bimbienė, kuri esą ją apšaukė, pasakė, kad tiek jai – N. Jonikienei, - tiek jos kaimynui bei notarei bus galas, padarys „harakiri“. Moteris esą elgėsi neadekvačiai, kalbėjo necenzūriškai, tai esą girdėjo salono darbuotoja bei pirkėja. N. Jonikienė policijos pareigūnų prašė imtis priemonių, nes I. Bimbienės elgesys neva kelia pavojų, dėl jos grasinimų ir neadekvataus elgesio į NŽT Palangos skyrių policija jau yra buvusi kviesta 2 kartus.
Teisme N. Jonikienė teigė, jog I. Bimbienė taip elgiasi dėl jos atliekamų pareigų bei dėl 2006-aisiais priimto teismo sprendimo. Būtent minėtuoju Palangos miesto apylinkės teismo sprendimu buvo panaikintas namo valdos sklypo dalių dydį nustatęs Klaipėdos apskrities viršininko įsakymas ir 2005 metų valstybinės žemės 3,55 aro sklypo pardavimo I. Bimbienei sutartis.
Salone dirbusi ir konfliktą mačiusi pardavėja teigė, jog minėtą dieną į saloną užėjo klientė, jai iš paskos – I. Bimbienė, kurios iki konflikto pardavėja mačiusi nebuvo. Užėjusi moteris garsiai kreipėsi į klientę, garsiai kalbėjo, teiravosi kažko apie žemę. Įžeidžiamų necenzūrinių žodžių pardavėja negirdėjo. Klientė gi tylėjusi ir nieko garsiai kalbėjusiai moteriai nesakiusi.
Pati I. Bimbienė tiek paaaiškinime pareigūnams, tiek teisme teigė, jog necenzūriniais žodžiais nesikeikė, tačiau apšaukė N. Jonikienę, kadangi, jos manymu, ši blogai atliekanti savo pareigas priimdama sprendimus dėl jos nuosavybės, nereaguoja į teismų sprendimus. Teismo posėdyje moteris sakė esanti šmeižiama, N. Jonikienės ji esą paklaususi: „Kada baigsi vogti?“. O valdininkė nuolat kviečianti policiją, kai moteris užeinanti į NŽT, be to, negerbianti teismo sprendimų bei neva pardavusi pusę jos namo.
Beje, šių metų balandžio 16-osios nutarimu atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal N. Jonikienės pareiškimą nenustačius nusikalstamos veikos, tačiau nutarta pradėti administracinio teisės pažeidimo bylą pagal ATPK 174 straipsnį, pagal kurį atsakomybę užtraukia nedidelis chuliganizmas, tai yra, necenzūriniai žodžiai ar gestai viešose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašaus pobūdžio veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ar žmonių rimtį.
Nors įrodymų, kad I. Bimbienė būtų vartojusi necenzūrinius žodžius, nebuvo, teismas iš apklaustų liudytojų parodymų bei rašytinių paaiškinimų nustatė, jog įrodyta, kad I. Bimbienė viešoje vietoje įžeidžiamai kibo prie N. Jonikienės, tokiais savo veiksmais pažeidė viešąją tvarką ir jos veiksmai atitinka ATPK 174 straipsnio sudėtį. Jai skirta 100 Lt dydžio bauda.

 

Jūsų komentaras:

2013-10-11 18:42 (IP: 78.61.86.212)
nera kakomntouti visus valdininkus tik i silta vieta

visi 2013-07-30 13:12 (IP: 151.231.108.122)
Nei vienam Lietuvos mieste tiek nesitycioja is zmoniu kiek Palangoi ! Reiketu pakeisti visas darbuotojas pradedant nuo darbo birzos ir uzbaigiant iki paciu teismo darbuotoju !!!

ir dar 2013-07-17 07:46 (IP: 78.61.104.50)
o kas nubaus valdininkus uz ju nesiskaityma su zmonemis, istatymu nepaisyma, zmoniu mulkinima, sveikatos gadinima pinigu svaistyma teismams, kurie buna akli pries istatyma ??? Ir kokia tai turetu buti bausme ???

Oi ,kaip šis reikalas dvokia... 2013-07-17 05:21 (. / IP: 86.100.60.112)
Kas dedasi vad. Žemėtvarkos ( betvarkės) sk., komentarai tiesiog nebereikalingi, nes visi choru pasakytų, kad tai žiauri betvarkė, žmonių sveikatos ir išgerto kraujo liūnas..ašaros, skausmas, patirtas sąmoningas!tyčiojimąsis... -Kas per teisėja?, kad "neįžiūrėjo"? - kas yra kas? Beje, Palangos teisme tai labai budinga!...Žmogaus negirdi, nemato, - tik reikalingi žmonių pinigai -tiems patiems išlaikyti!.. -Kuo tai kvepia?-tiksliau dvokia...

vaje vaje 2013-07-16 20:06 (IP: 78.61.104.50)
kad prabiltu visi, kas susidure su ta zemetvarka !!! Ne viena ir i kapus nunese, o nuo valdininku viskas kaip nuo zasies vanduo...Jie karaliauja sau, premijikes zarstosi uz gera darba...

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.Palangoje pastarąjį savaitgalį leidęs vienos iš didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų atstovas prieš kelias dienas viešai pasidalijo savo įspūdžiais. Anot jo, praėjusio sekmadienio vakaro vaizdas prie vieno itin populiaraus Palangoje restorano priminė 90 – uosius, laikus, kai buvo įprasta puikuotis savo prabangiais automobiliais, o transporto priemonės prekinis ženklas buvo viskas – ir...


Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos Palangos miesto savivaldybės administracijos skundą, nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.


Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


„Buvo ankstus 2013-ųjų metų Kūčių rytas...Mano sūnus Lukas jau gyveno ir studijavo Londone. Aš – Briuselyje ir laukiau Luko atvažiuojant pas mane Kalėdoms. Tačiau jo nesulaukiau...“ – Jūratė Ardour, Luko mama, prisiminė „Palangos tiltui“. Mamą netrukus pribloškė baisi žinia: sūnus pakliuvo į kraupią auto avariją ir jo gyvybė – ant...


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Ne tik aš, bet labai daug „senjoriškosios“ Palangos bendruomenės narių, inteligentija, lieratūriniai, politiniai kaliniai, tremtiniai, tarp galimų „kandidatų“ būti TIKRŲ miesto Garbės piliečių „olimpe“ pirmučiausiai minime ateinančią gegužę neeilinio gimtadienio sulauksiančią, pagarbiausių žodžių vertą Stefą Večerskytę-Daukšienę.


Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius