Užmojams sunaikinti Pradinę mokyklą bus pasipriešinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-12
Peržiūrėta
447
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.

 

Ignoruojami tėvai

Užsukęs į „Palangos tilto“ redakciją Tomas Žulkus, kurio atžala lanko Pradinę mokyklą, sakė nesuprantąs, kaip galima, nepasitarus ir ignoruojant tėvus, imtis reorganizacijos.

 „Keista pozicija, jog reikia pakeisti ugdymo įstaigos statusą, įkuriant skyrių, jį paverčiant bendrojo lavinimo mokyklų ugdymo skyriais. Konkrečiai - visos Pradinės mokyklos mokinius ir mokytojus perkelti į V.Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindines mokyklas. Pradinėje mokykloje  sukurtos pačios geriausios sąlygos ugdytiniams, dirba geri specialistai. Be to, vaikai mokosi saugioje aplinkoje. Kodėl turi būti sunaikinta tai, kas dar gali gyvuoti“, - dėl Pradinės mokyklos numatomo laipsniško naikinimo savo nuomonę  išsakė T.Žulkus. 

Palangiškis pripažino, jog problemų švietime yra. Procesas skausmingas ir manąs, jog turi būti kalbamasi ir diskutuojama, o ne einama negražių metodų keliu. Anot jo, ugdymo įstaigų mokinių tėvai nesitaikstys su tuo. Ateinantį pirmadienį dėl planuojamos reorganizacijos ketinama miesto merui įteikti mokyklos tėvų komiteto peticiją.

 

Padėtis sudėtinga

Miesto savivaldybės mero pavaduotoja Marytė Vačerskienė, kuruojanti švietimą, sakė, kad yra parengtas sprendimo projektas dėl 2010-2011 mokslo metų klasių komplektų skaičiaus.

Pradinėje mokykloje yra numatyti trys pirmų klasių komplektai, V.Jurgučio ir Baltijos pagrindinėse mokyklose po du komplektus.

Pasak vicemerės, be abejo, situacija sudėtinga ir jai, kaip buvusiai švietimietei skauda širdį, kuomet reikia imtis permainų, kurios neišvengiamos.

 „Jei per penkerius metus kurorte mokinių skaičius sumažėjo virš aštuonių šimtų. O tai galima sakyti, kad dingo viena mokykla, padėtis neguodžianti. To priežastys ne tik mažėjantys pirmokų skaičius, bet ir tai, kad dvi ugdymo įstaigos tapo pagrindinėmis mokyklomis. Įtakos turėjo ir gimnazijos gryninimas. Be to, didžiulę įtaką padarė ir emigracija.

Pasak M.Vačerskienės, optimaliausias variantas būtų, jei pradinio ugdymo programa būtų vykdoma   V.Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinėse mokyklose, kuriose ugdymui sudarytos puikiausios sąlygos.

 

Būtinas kompromisas

Anot vicemerės, Pradinėje mokykloje yra gauti 67 tėvų prašymai. Mokytojai turi pirmokų sąrašus ir pagal ugdymo metodiką jau buvo organizuota „Vasaros mokyklėlė“, kurioje vaikučiai susipažįsta su mokytojomis bei su ugdymo įstaigos aplinka .

„Aš neketinu atplėšti vaikų nuo mokytojų. Tačiau išlaikyti mokyklą, kai kitos pustuštės, taipogi neracionalu“, - sakė politikė, pridūrusi, kad yra variantų kaip spręsti šią itin jautrią problemą.

Jos nuomone, būtina ieškoti kompromiso.  Reikia susitelkti bendruomenei ir galvoti ką daryti“, - pripažino, kad su bendruomene reikia kalbėti ir diskutuoti M.Vačerskienė.

 

Priežastis – prekybos centras „Iki“

Paklausta, ar Pradinė mokykla palaipsniui „marinama“ dėl šalia jos numatomo prekybos centro „Iki“ statybos, mero pavaduotoja tikino, kad centrui vietos pakanka ir šios kalbos neturi jokio pagrindo.

Pasak atstovaujančio opozicijai miesto Tarybos narys Šarūno Vaitkaus, mokykla turi išlikti, nes  tėvai patenkinti pedagogų ir specialistų darbu, o juolab vaikai jaučiasi saugūs.

„Dabar dėl kažkokios prekybinės „skardinės“, norima uždaryti ugdymo įstaigą. Noriu priminti tiek Savivaldybės politikams, tiek verslininkams, kad svarbiausia paisyti vaikų interesų“, - kalbėjo politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viena ilgiausiai šalyje gyvuojančių socialinės atsakomybės akcijų – saugaus eismo iniciatyva „Apsaugok mane“ šiemet bus surengta jau 21-ą kartą. Šios akcijos metu, kaip ir kasmet, didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe rugsėjį kviečia pasirūpinti moksleivių saugumu keliuose: visi...


Moksleivių klubas persikėlė į pradinę mokyklą

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 02 | Rubrika: Miestas

Palangos moksleivių klubas naujuosius mokslo metus pasitinka su naujove – nuo rugsėjo šį įstaiga savo veiklą tęs ir neformaliojo švietimo veiklas vykdys kitose patalpose – įsikurs Pradinėje mokykloje (Virbališkės takas 4).Posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė Moksleivių klubui panaudos pagrindais laikinai perduoti dalį atsilaisvinusių...


Birželio viduryje baigtas dar vienas Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno įrengimo darbų etapas – greta mokyklos įrengti šiuolaikiški bėgimo takai, padengti gumine, pralaidžia vandeniui danga su integruota 100 metrų bėgimo tiesiąja ir šuolio į tolį sekcija. Šie įrenginiai papildė daugiafunkcinį sporto ir laisvalaikio kompleksą...


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Šiuose iškilaus šviesaus atminimo Palangos architekto Gintauto Likšos (šį rudenį jam būtų sukakę 70 metų) suprojektuotuose rūmuose beveik 22 metus pavasariškai verda nemeluotai tikras, nuoširdus ir kūrybinių ieškojimų kasdien sklidinas Palangos pradinės mokyklos gyvenimas. Tokia šio „susigrojusio” kolektyvo misija:...


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius