Valdžia suvarys močiutes, siūlančias apgyvendinimo paslaugas, į „turgų“?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-05
Peržiūrėta
1887
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valdžia suvarys  močiutes, siūlančias apgyvendinimo paslaugas, į „turgų“?

Nežinia, ar miesto meras Vytautas Stalmokas pats sugromuliavo, ar kur nors nusižiūrėjo idėją visus iki šiol miesto prieigose gyvenamųjų patalpų nuomą siūlančius palangiškius surinkti į vieną vietą – savotišką gyvenamo ploto turgų, - kur kurorto svečiai, ieškantys laikinos nakvynės, galėtų derėtis su tokią paslaugą teikiančiais gyventojais.

 

Kelia pavojų eismui ir saugumui

„Žinoma, ši idėja nėra nauja kitose šalyse, tačiau man kilo idėja rasti tokią atskirą vietą visiems Palangoje stovintiesiems pakelėse. Tokią vietą aš matau išplatintame kelio ruože nuo viaduko iki Rąžės tiltelio - čia būtų galima daryti specialias „kišenes“, kur stovėtų nuomotojai ir galėtų patogiai privažiuoti norintys poilsiauti svečiai“,- sakė Palangos meras V. Stalmokas.

Paprastai tradiciškai prie Rąžės tiltelio vasaros metu išsirikiuoja virtinės močiučių, plakatuose siūlančių nakvynę. Pakelėse stovinčiais nuomininkais labai džiaugiasi atvykėliai, kadangi jiems yra patogu susirasti nakvynę Palangoje - netenka klaidžioti ir ieškoti, kur apsigyventi, po visą miestą. Tačiau tokia saviveikla pirmiausia nėra patenkinti Palangos policijos komisariato pareigūnai. „Stabtelėjusių poilsiautojų automobiliai labai trikdo visą eismą įvažiuojant į kurortą. Todėl kyla daug avarinių situacijų. Nesakau, kad ten įvyksta daug avarijų, tačiau iškyla keblių situacijų vairuojantiems. Staigus sustojimas prie pakelėse stovinčių nuomininkų sukelia daug įtampos keliuose ir vairuotojams, ir policijos pareigūnams“,- kalbėjo laikinai einantis Palangos policijos komisariato viršininko pareigas Andrius Grigaitis.

Svarbi problema yra pačių stovinčiųjų saugumas, nes, anot A. Grigaičio, jie stovi Klaipėdos-Palangos magistralėje, kur automobiliai lekia greitai, arba Palangos Kretingos gatvės pabaigoje, kur automobiliai skrieja dar užmiestyje leidžiamu greičiu, todėl kartais trūksta tik vieno žingsnio iki nelaimės. Ne mažiau pavojų stabdant pakelėje sukeliama ir automobilio keleiviams. „Tokios ar panašios idėjos įgyvendinimas padėtų ir stovintiems pakelėse, ir ieškantiems nakvynės, ir policijos pareigūnams, ir miesto įvaizdžiui“, - įsitikinęs A. Grigaitis.

 

Laukia Kelių direkcijos sprendimo

Miesto valdininkai taip pat įsitikinę, kad grožio ar prestižo gyvenamųjų patalpų nuomotojai miestui neprideda, todėl valdininkai, artėjant sezonui, kurpia įvarius problemos sprendimo būdus. Kadangi šią vasarą planuojama pradėti įvažiavimo į kurortą, vadinamųjų Palangos vartų, rekonstrukciją, miesto valdžia nori, kad drauge būtų įrengta patogi vieta, skirta tiems, kurie siūlo laikiną gyvenamąjį plotą poilsiautojams. Valdininkai lyg susitarę įsikandę tuos pačius žodžius: „Tai galėtų būti lyg savotiškas turgus“.

Pasak miesto mero, po rekonstrukcijos kelio atkarpa nuo viaduko iki įvažiavimo į Palangą priklausys miestui. „Jei mums nori perduoti šį kelią, norime, kad viskas būtų tvarkingai ir civilizuotai. Jei nebus įrengtas minėtas turgus, o mes neleisime nuomotojams stovėti tiesiog gatvėje, tokias paslaugas teikiantys palangiškiai tuomet persikels į magistralinį kelią, o tai kels dar didesnių keblumų“, - teigė V. Stalmokas, pridūręs: „Dabar Lietuvos automobilių kelių direkcija turėtų surengti išvažiuojamąjį posėdį ir nuspręsti, kaip realiai būtų galima įgyvendinti šią idėją“. Paklausus, kiek galėtų kainuoti Palangos miesto savivaldybei įrengti specialias aikšteles, kur galėtų stovėti nuomotojai, meras atsakė: „Kadangi šis ruožas priklauso ne Palangos savivaldybei, tai gal net pavyktų šias „kišenes“ padaryti už Lietuvos automobilių direkcijos lėšas. Tačiau jei reiktų daryti už Palangos savivaldybės lėšas,  negaliu pasakyti, ar pinigų tokiam tikslui atsirastų ir kiek tai kainuotų. Tai jau turės nuspręsti nauja valdžia“.

 

Pritaria ir meras „be penkių minučių“

Tarybos narys Šarūnas Vaitkus mano, kad toks turgus nakvynei -  labai puiki idėja, kurią reiktų įgyvendinti. „Palangos miesto administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus man sakė, kad pagal projektą minėtuose ruožuose neįmanoma padaryti specialių „kišenių“, nes šalia yra privačių žmonių žemės, tuomet reikėtų jas privatizuoti. Todėl projektuotojai atsisakė šitos minties. Naujoji Tarybos koalicija ketina siūlyti daryti aikšteles kitose vietose, pavyzdžiui, netoli „Statoil“ degalinės, nes ten yra tuščias sklypas  žemės“,- dėstė Š. Vaitkus.

Politikas sakė nežinantis, kiek tai galėtų kainuoti savivaldybės biudžetui, tačiau teigė, kad tokią idėją būtinai sieks įgyvendinti. „Manau, tai kainuotų tikrai ne itin brangiai, ir pinigų tam tikslui atsirastų. Juk tai - mūsų miesto problema, kurią tikrai reikia išspręsti“,- kalbėjo Š. Vaitkus.

Kadenciją baigiantis meras sakė, kad yra pasiūlymų tokiame būsimame turguje įrengti elektroninius tablo, kuriuose poilsiautojai rastų visą informaciją apie patalpų nuomą Palangoje.

„Tokia idėja yra labai sveikintina, nes žmonėms, ieškantiems informacijos apie nuomojamas patalpas, nereiktų „klajoti“ po miestą ir ieškoti informacijos centro. Juolab, kad prie jo net nėra kur automobilio pasistatyti, o planuojamose aikštelėse žmonės galėtų civilizuotai sustoti ir gauti informacijos“,- sakė A. Grigaitis.

Š. Vaitkus minėjo, kad įrengti tokius elektroninius tablo būtų galima ir Europos Sąjungos lėšų pagalba.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Verslo konsultantas, prekių ženklo „Ž Jewellery“ įkūrėjas Žilvinas Grigaitis karališkosios linijos segių kolekciją papildė naujomis segėmis.


 Kretingoje, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos. O ar Palangoje artimiausiu metu atsiras nakvynės namai? Vienaaukščiame tokių namų pastate įrengti 4 kambariai po 2 vietas laikinam apgyvendinimui (iki 6 mėnesių), 2 kambariai po 2 vietas laikinam apnakvindinimui (iki 3 naktų), virtuvė, skalbykla, tualetai...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


„Palangos tiltas“ jau rašė, kad Palangos meras Šarūnas Vaitkus šimtmetį sulaukusią Adelę Čižauskienę praėjusią savaitę pasveikino labai originaliai – pro jubiliatės langą antrajame daugiabučio namo aukšte. Tačiau kiek ir kam toks pasikėlimas kainavo? Meras Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui" pirmadienio vakarą, kad sumokėjo 21 eurą...


Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė šiandien, balandžio 29 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected].


Kaimynystėje įsikūrusios Kretingos naujasis meras Antanas Kalnius jau sulaukė visos šalies žiniasklaidos dėmesio. Išrinktas meru, visuomeninio komiteto „Kretingos kraštas“ atstovas verslą ir automobilį perdavė sūnui, o pats į darbą keliauja elektra varomu paspirtuku. „Žmonės gal ir pasižvalgo, tačiau pašaipų nesulaukiau. Dar du savivaldybės...


Nežinia, ar miesto meras Vytautas Stalmokas pats sugromuliavo, ar kur nors nusižiūrėjo idėją visus iki šiol miesto prieigose gyvenamųjų patalpų nuomą siūlančius palangiškius surinkti į vieną vietą – savotišką gyvenamo ploto turgų, - kur kurorto svečiai, ieškantys laikinos nakvynės, galėtų derėtis su tokią paslaugą teikiančiais gyventojais.


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


Daugeliui karas asocijuojasi su mirtimi, baime, badu ar kitais blogais dalykais, tačiau Kęstučiui Damalakui – atvirkščiai: „Man karas – tai savotiška žmonijos pažanga. Juk viskas pirmiausia išbandoma karinėje technikoje, o tik vėliau paplinta tarp žmonių. Vadinasi, karas yra tam tikra prasme naudingas žmonėms“. Taip kalba karo daiktus bei karinės amunicijos modelius kolekcionuojantis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius