Valdžiai - Palangos savigynos pamokėlė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-06-12
Peržiūrėta
266
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išvažiuojamąjį turizmą siūlančių kelionių agentūrų viešai įžeidinėjama Palanga pagaliau sulaukė savojo gynėjo.

Tarybos narys Šarūnas Vaitkus šią savaitę kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydamas nustatyti, ar savo paslaugų reklamoje Palangos kurortą menkindama užsienio kelionių agentūra “Novaturas” nepažeidė Konkurencijos ir Reklamos įstatymus.

 

Prisidengiant tėvams vaiko rašomo laiško forma, “Novaturas” teigia, kad pernai vasarą Palangoje visą savaitę lijo, todėl šiemet šiltuose kraštuose užsienyje vasarą ilsėtis bus nepalyginamai maloniau. Užklausęs Lietuvos meteorologinę tarnybą Š.Vaitkus išsiaiškino, kad praėjusią vasarą Palangoje septynias dienas iš eilės lietaus nebuvo. Vadinasi, “Novaturas” lyginamąja reklamą naudojo pasitelkęs melagingą ir Palangos kurortą menkinantį teiginį.

Dabar lieka laukti Konkurencijos tarybos išvados ir tikėtis Palangos reabilitacijos.  Ji palangiškiams bus saldi dar ir todėl, kad Š.Vaitkus “Novaturui” sugalvojo pamokančią bausmę -- už savo lėšas tokiu pačiu tiražu visoje Lietuvoje išplatinti Palangos kurortą giriančius lankstinukus.

Simboliška, kad Palangos garbę ginti puolęs politikas ištaisė prieš septynerius metus konservatorių valdžios klaidą.

2003 metais pavasarį per televiziją visą mėnesį nuolat buvo sukamas “Novaturo” reklaminis siužetas, kuriame prie stalo susėdę trys vyrai pasakoja, kaip praleidę atostogas.  Vienas giriasi pamatęs kalnus, jūrą, palmes.  Kitas džiaugiasi pamatęs garsius Europos miestus.  Trečias gailiai atsidūsta ir gėdydamąsis prisipažįsta, kad ir vėl, kaip visuomet, atostogavo Palangoje.  Po tokių draugo žodžių reklaminio siužeto herojai į jį sužiūro su neslepiama užuojauta, o jam net rankoje laikomas pieštukas nulinksta.

Šią reklamą tuomet matė ir Palangos vadovai, ir kurorto verslininkai, kurie dėl Lietuvos kurorto menkinimo skundėsi tais metais į Palangą atvykusiam šalies Prezidentui.  Nors apie Palangai viešai metamą įžeidimą miesto visuomenę informavo vietos laikraštis, tuomečio mero Prano Žeimio vadovaujama susigūžusi Palangos valdžia tylėjo, kaip koks nuvėpęs kaimo atlėpausis, gavęs niuksą nuo stipresnio.  Tuo metu vykusiame paskutiniame pavasario tarybos posėdyje apie viešai Palangai mestą pirštinę niekas net nebandė prasižioti.

Tačiau tada Palangos garbė nerūpėjo ne tik miesto valdžiai, bet ir tuomet opozicijoje buvusiems liberalams. Šiandien, pasidžiaugus nuolat politikavimu kaltinamos dabartinės opozicijos atstovo vyriška reakcija į viešą Palangos žeminimą, galvoje lieka kirbėti neatsakytas klausimas: kodėl kurorto garbės negynė miesto vadovai?  “Novaturo” reklaminiai lankstinukai Lietuvoje buvo platinami visą balandžio mėnesį.  Arba Palangos valdžia į juos nekreipė dėmesio, arba mūsų kurorto savivaldybėje neatliekamas viešoje erdvėje pasirodančios informacijos apie Palangą monitoringas.

Greičiausiai kurorto savivaldybėje yra ir viena, ir kita.  Rūpintis Palangos įvaizdžiu, spaudos bei internetinėje žiniasklaidoje stebėti apie Palangą teikiamą informaciją savivaldybėje nėra kam.  Miestui gana brangiai -- apie 100 tūkstančių litų kainavo prieš trejus metus tuomečio mero Remigijaus Kirstuko užpirktos viešųjų ryšių kompanijos “Misiukevičius ir partneriai” paslaugos.

Miesto vadovai šitaip įsivaizdavo apie Palangą paskleisti gerų žinių. Tačiau valdžia taip ir liko nesupratusi, kad prieš tai geros žinios turi atsirasti, jas kažkas turi pastebėti.  Išleidusi nemažą sumą biudžeto pinigų, prieš trejis metus miesto valdžia sužinojo, kad savivaldybėje yra būtinas spaudos atstovas.  Tas, kuris iš savivaldybės administracijos skyrių rinktų naujienas, jas platintų žurnalistams ir rūpintųsi geru miesto įvaizdžiu. Tačiau tokio žmogaus savivaldybėje iki šiol nėra.

Prie visų valdžių visas turizmu besirūpinančių savivaldybės administracijos atstovų darbas nukreiptas į Latvijos ir Rusijos rinką, nekreipiant dėmesio, kad pačioje Lietuvoje jau susiformavo apkiautusio ir neprestižinio Palangos kurorto įvaizdis.  Dar tuomet, kai Seime buvo svarstoma Palangai nakvynę apmokestinti leidžianti Rinkliavų įstatymo pataisa, vienas Seimo narys lygindamas Nidą ir Palangą pastarąjį kurortą prilygino lūšnynams.  Nuo to laiko praėjo beveik 10 metų, bet Lietuvos visuomenėje mūsų kurorto, kaip lūšnynų įvaizdis nepakito.

Jau kuri miesto valdžia nemoka deramai pasigirti net tuo, ką turime.  Ką Palangos savivaldybė padarė Lietuvoje gindama savo vardą?  Kiek tam tikslui savivaldybės biudžete yra skirta pinigų?

Štai kodėl kasmet mums iš visų pakampių kartojama, kad Palangoje dažniau lyja, nei visame šalies pajūryje, aptarnavimas pats blogiausias, maistas neskanus, nakvynė brangi, jūros vanduo amžinai šaltas, sutemus gatves okupuoja girti ir kraujo ištroškę chuliganai.  Ir apskritai, Turkijos saulė ir vietinių šypsenos visiems mielesnės už poilsį tėvynėje prie gimtosios Baltijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, praėjusią savaitę Palangoje patikrinti 42 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 11 – atvykusiųjų iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Nustatyti 2 pažeidimai dėl saviizoliacijos laikymosi, surašytas 1 protokolas.


Pirmajame pasaulio kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Nojus „Palangos tiltui“ davė savo pirmąjį...


Naujosios kadencijos Seimas ir Mindaugas Skritulskas, jo narys iš Palangos, įveikė pirmąjį darbo mėnesį. Per jį M. Skritulskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, įgyvendino savo sumanymą – tapo Seimo „Lietuvos pajūrio bičiulių“ grupės pirmininku. O pirmadienį, gruodžio 21 dieną, yra numatytas šios grupės posėdis kartu Lietuvos pajūrio regiono...


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad šią savaitę pasveiko du paskutiniai palangiškiai, COVID-19 ligoniai.  


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Klaipėdos apygardos prokuratūrai nusprendus nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš buvusį Palangos kredito unijos (PKU) Valdybos pirmininką Vytenį Tomkų ir Lietuvos centrinės kreito unijos (LCKU) administracijos vadovą Fortunatą Dirginčių, buvęs PKU faktinis vadovas Evaldas Petrauskas, o dabar Kredito unijų narių gynimo asociacijos valdybos pirmininkas, nenuleido rankų: jis tikisi, kad...


Gina KUBILIŪTĖ, Linas JEGELEVIČIUS Klaipėdos taksistų atėjimas į Palangą, sukėlęs didelę vietinių taksistų nepasitenkinimo bangą, neslūgsta. Kita vertus, taksi paslaugos kurorte iki šiol buvo vienos brangiausių šalyje, o klaipėdiečiai žada jas sumažinti. Trečiadienio vakarą suprasti geriau vieniems kitus taksistai buvo sukviesti diskusijai prie bendro stalo su...


Valdžiai - Palangos savigynos pamokėlė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Išvažiuojamąjį turizmą siūlančių kelionių agentūrų viešai įžeidinėjama Palanga pagaliau sulaukė savojo gynėjo. Tarybos narys Šarūnas Vaitkus šią savaitę kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydamas nustatyti, ar savo paslaugų reklamoje Palangos kurortą menkindama užsienio kelionių agentūra “Novaturas” nepažeidė Konkurencijos ir Reklamos įstatymus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius