Valstybinė kultūros paveldo komisija dairėsi po Palangą

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-03-21
Peržiūrėta
2252
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybinė kultūros paveldo komisija dairėsi po Palangą

Vakar, pirmadienį, kurorte vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu buvo apžiūrėti Palangos kultūros paveldo objektai. Išvažiuojamojo posėdžio metu kurorte lankėsi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narė Marija Aušrinė Pavilionienė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė.
Pirmiausia buvo apžiūrėtas vis dar niekam nereikalingas Nemirsetos kurhauzas. Sutapo visų svečių iš Vilniaus nuomonės, kad pastato rekonstrukcija reikalautų pernelyg daug lėšų, o kurhauzas avarinės būklės ir ilgai šitoks stovėti nebegali. Juo labiau šalia europinius standartus atitinkančio naujojo kempingo. Taip pat buvo aplankytos senosios Palangos vilos Birutės alėjoje: „Jūros akis“, „Džiuljeta“, „Mahorta“, „Romeo“. Aplankytas ir vilos pastatas, vadinamas Anapiliu, kur Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Kristina Litvinienė pristatė rekonstrukcijos darbus. Vilų apžiūros metu dėl daugelio jų buvo apgailestaujama, kad jos išliko ne kaip kultūros traukos objektai. Daugelį jų „okupavo“ pramogų, restoranų verslas.
Vėliau Palangos Kurhauzo salėje vyko posėdis, kurio metu delegacijai miesto mero patarėja Jurgita Vanagė bei vicemeras Rimantas Mikalkėnas pristatė miesto plėtrą, naujai pastatytus objektus ir esminiai pasikeitimu: pagerinta susisiekimo, poilsio, sporto infrastruktūra. Pristatyti ateities planai: jūros vandens trasa, kad poilsiautojai ir miestiečiai galėtų naudotis jūros vandeniu ne tik paplūdimyje, Šventosios centrinės aikštės rekonstrukcija, buvusios autobusų stoties rekonstrukcija, Tiškevičių alėjos atnaujinimas, meno mokyklos ir kultūros centro pastatas šalia Koncertų salės ir kt. Kultūros skyriaus vyr. specialistė K. Litvinienė pristatė savivaldos ir vietos bendruomenių vaidmenį Palangoje, apie Palangos miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos zonas, ribų planus ir tvarkymus diskutavo Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyr. specialistas Gintaras Džiovėnas.
Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė E. Karalevičienė pripažino, kad dairantis po miestą buvo pastebėta ne tik atsinaujinusių ir miestą puošiančių objektų, bet ir neatitinkančių tam tikrų standartų kultūros paveldo standartų.

 

Jūsų komentaras:

architekto be 2016-03-26 15:34 (, / IP: 78.57.226.210)
50 procentu kurhauzo...didesnio marazmo nesugalvosi

joooo 2016-03-25 06:49 (IP: 78.57.226.210)
a KOMISIJA buvo nuviasta prie tialiakomo pokkalbiu punkto???

tam joooo 2016-03-24 14:00 (, / IP: 78.57.226.210)
bus tos garbes....., ja sotus nebusi,negi griausi?? nors jeigu po tiesiai, tai ,,vyruciai ,vyruciai".... per galva per maza

mere 2016-03-24 13:53 (/ / IP: 78.57.226.210)
TELEKOMO pastatas po 10 meu maivymosi, kad niekas nemato...... pajudejo, / gal venvaldyste padejo?/

mere 2016-03-23 09:17 (IP: 78.57.226.210)
a, a PALANGA turi ,, PAWELDA'' ? nebent tas telefono punkta ,,DU VIENAME" is vieno aksto du padare.... a tu MERE, nors KAA NOORS?? supranti?

Taip pat skaitykite


Prezidentūroje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje pagerbti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos.


Rugsėjo 29 d. Prezidentūroje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje pagerbti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos. 


Kaip įprasta, artėjant pavasariui – džiugų metą mūsų sukauptų žinių, iš kartos į kartą perduodamų įgūdžių ir tradicijų puoselėtojų bendruomenėms – skelbiami naujai į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašyti reiškiniai. Jų šį kartą, jau penktąjį, net devyni – praneša Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Tarp nematerialaus kultūros paveldo vertybių – ir Palangos Jurginės.


Vakar, pirmadienį, kurorte vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu buvo apžiūrėti Palangos kultūros paveldo objektai. Išvažiuojamojo posėdžio metu kurorte lankėsi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narė Marija Aušrinė...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Jūroje prie Palangos – Povandeninio kultūros paveldo muziejus?

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Prie Palangos krantų Baltijos jūroje Lietuva ketina įkurti Povandeninio kultūros paveldo muziejų.


Naujausi kurorto kultūros paveldo istorijos tyrimai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje įvyko antroji konferencija, skirta kurorto kultūros paveldo klausimams aptarti. Gausiai susirinkusius forumo dalyvius pasveikinęs miesto vadovas Vytautas Stalmokas teigė, kad žinant Palangos kultūros paveldo priešistorę ir jos naujausių tyrinėjimų duomenis, stiprėja tikėjimas, jog pajūrio kurortas bus išsaugotas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius