Verslininkai vėl traukė laimingus kamuoliukus, mini golfas – populiariausia veikla

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-20
Peržiūrėta
610
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į atranką susirinko gausus būrys dalyvių.
Į atranką susirinko gausus būrys dalyvių.

Šią savaitę įvyko konkursas dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. 84 vietoms užimti buvo pateikta 200 prašymų. Tiesa, ne visos vietos sulaukė susidomėjimo, dėl jų bus skelbiama papildoma atranka. Populiariausia veikla šiemet, kaip teigė viena iš komisijos narių, Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja, atrankos komisijos sekretorė Aušra Dangėlaitienė, buvo mini golfas.

Atrankos tvarka
Atrankos komisijai vadovavo Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas, joje taip pat buvo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Neringa Petrauskienė, Rinkliavų skyriaus vyr. specialistė Asta Mordvinukienė, Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja, komisijos sekretorė, Aušra
Dangėlaitienė, Juridinio ir personalo skyriaus vyr. specialistė Indrė Gudavičienė.
Kaip visada, susirinkusieji buvo supažindinti su atrankos tvarka, buvo paaiškinta, kaip vyks atranka, o ši, kaip jau žinoma, vyksta loterijos būdu – traukiant kamuoliukus.
Laimingasis asmuo buvo tas, kuris ištraukė oranžinės spalvos kamuoliuką, visi kiti kamuoliukai buvo balti. Ir traukiami kamuoliukai iš nepermatomos dėžės tol, kol galiausiai ištraukiamas tas laimingasis, nulemsiantis galimybę teikti paslaugą išsirinktoje vietoje. Traukti kamuoliuko nebūtina tik tuo atveju, jeigu pateiktas tik vienas prašymas į kurią nors vietą. O jeigu taip nutiko, jog visgi šioje loterijoje nepasisekė – ištrauktasis kamuoliukas buvo baltos spalvos, tuomet dalyvio mokestis (50 procentų vietinės rinkliavos už leidimo išdavimą dydis, nurodytas skelbime) grąžinamas. O tiems asmenims, kuriems pasiseks ir bus suteikta pirmumo teisė užsiimti tam tikra veikla tam tikroje vietoje, privalu skirtumą sumokėti per penkias darbo dienas ir pateikti tai patvirtinantį dokumentą Rinkliavų skyriui. Nesumokėjus laiku mokesčio, dalyvio mokestis negrąžinamas.

Buvusi tvarka netenkino
Jau keletą metų konkursas dėl prekybos vietų Palangoje vyksta traukiant laiminguosius kamuoliukus. Dėl tokios tvarkos diskusijų nebekyla, taip, kaip jų kilo dar prieš kurį laiką. Kai kam atrodė keista nusipelnyti prekybos vietos vien pasikliaujant fortūna, tačiau vėliau, kai Tarybos nustatyta tvarka nesikeitė ir išliko tokia pati, atrodo klausimų nebekilo ir dalyviams bei kitiems asmenims. Anksčiau gi laimėdavo tas asmuo, kuris pasiūlydavo aukščiausią sumą. Kaip paminėjo atrankos komisijos sekretorė A. Dangėlaitienė, tai būdavo lėšos Palangos miesto infrastruktūrai gerinti.
Priminsime, loterijos pradėtos rengti tada, kai keli Seimo nariai inicijavo ir teismas nusprendė, kad aukcionų dėl prekybos leidimų įsigijimo rengti negalima. Į parlamentarus kreipėsi buvusia Palangos valdžios nustatyta tvarka nepatenkinti kai kurie verslininkai, įtardami suinteresuotų verslo grupių protegavimą.
Neapsikentusi esą ekonomiškai nelogiškos, tačiau įstatymais pagrįstos tvarkos, didžiausio šalies kurorto valdžia ketino kreiptis į Seimą, Vyriausybę, kad būtų pakeistas tuo metu galiojantis Rinkliavų įstatymas ir vėl būtų leista rengti konkursus, aukcionus prekybos leidimams gauti.

Loterija rengiama jau daug metų
Iki 2012-ųjų Palangoje ir Šventojoje galimybę prekiauti (ledais, kava, spauda, maisto produktais, rūkytomis žuvimis ir kt.) ir teikti įvairias paslaugas (pavyzdžiui, už atlygį fotografuoti, piešti, teikti atrakcionų paslaugas ir kt.) viešosiose vietose gaudavo verslininkai, kurie pasiūlydavo didžiausią prekybos vietos kainą ir geriausią paslaugos teikimo programą. Tačiau 2011 metais grupė Seimo narių tokią tvarką apskundė teismui. Šis nustatė, kad rengti viešus prekybos vietų kainos aukcionus, skelbti konkursus draudžia Rinkliavų įstatymas. Rinkliava turi būti nustatyta savivaldybės tarybos ir fiksuota, todėl aukcionai nuo 2012-ųjų nebevykdomi.
Baimindamasi verslininkų apgulties ir nesusipratimų Palangos valdžia sugalvojo originalų būdą – rengti kamuoliukų loterijas.
Anksčiau vykdavo aukcionai, kai verslininkai surašydavo ir į vokus sudėdavo savo siūlymus, kiek jie pasirengę mokėti už prekybos vietą. Ta suma negalėdavo būti mažesnė už nustatytą pradinę, bazinę. Stebint aukciono dalyviams būdavo atplėšiami vokai su siūlymais konkrečiai prekybos vietai. Laimėdavo daugiausia galintis mokėti verslininkas. Dabar jie eina po vieną į kabinetą, kuriame traukiami kamuoliukai. Eina tol, kol ištraukiamas laimingasis. Tuomet tokia pat procedūra kartojama dėl kitos prekybos vietos.

„Prabangiausia“ vieta – Jūratės ir Kastyčio skveras
Šiemet pateikę prašymus dalyvauti atrankoje asmenys varžėsi dėl 5 vietų Jūratės ir Kastyčio skvere, kur suteikta galimybė prekiauti fasuotais ledais, dėl 22 vietų J. Basanavičiaus gatvėje – čia teikiamos įvairios paslaugos: piešimas (išskyrus piešimą ant kūno), mini golfas, prekyba gintaro ir odos dirbiniais, fasuotais ledais, viešojo maitinimo paslauga.
Vytauto gatvėje išskirtos 57 vietos, čia vasaros sezono metu suteikta galimybė prekiauti paveikslais, fasuotais ledais, spaudos leidiniais, dirbiniais iš gintaro ir odos, įvairiais maisto produktais, kava ir arbata.
84 vietoms užimti pateikta 200 prašymų, tiesa, ne visos vietos ir paslaugų ar prekybos teikimo galimybės suviliojo konkurso dalyvius. Kiek tiksliai liko vietų, kurios nesudomino nei vieno asmens, kol kas neaišku.
Kaip teigė A. Dangėlaitienė, populiariausia šiemet paslauga buvo mini golfas, šiai veiklai vykdyti pateikta 15 prašymų.
Daugiausiai atseikėti teko asmeniui, panorusiam teikti viešojo maitinimo paslaugą J. Basanavičiaus gatvėje – nustatytas rinkliavos dydis už leidimo išdavimą metams yra 11 190 eurų. Ne ką mažiau teks sumokėti ir norintiems ledais prekiauti Jūratės ir Kastyčio skvere – šioje vietoje rinkliavos dydis siekia 8270 eurų. Kava ir arbata šioje vietoje prekiauti suteikiama galimybė už kiek mažesnę rinkliavą – 4390 eurų.
Mažiausia rinkliavos metams suma nustatyta piešimo paslaugai – 230 eurų. O šiemet itin daug dėmesio sulaukusiam mini golfo teikimo pasiūlymui nustatytas rinkliavos dydis – 2500 eurų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis savaitgalis Palangoje išskirtinis – didžiausias šalies kurortas mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Įvairiose miesti kertelėse šurmuliuoja šventiniai renginiai, jo dalyvius nukeliantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos m. bei Klaipėdos raj. ir Rietavo raj. savivaldybių.


Meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas ketvirtadienį, balandžio 16-ąją, pasveikino 75-ąjį gimtadienį švenčiantį profesorių, miesto Tarybos narį, Palangos miesto garbės pilietį Vladą Žulkų.


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jau 14 metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos užsiėmimai kiekvieną dieną suteikia krūvą puikių emocijų ir vaikučiams, ir jų tėveliams, ir...


Šią savaitę įvyko konkursas dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. 84 vietoms užimti buvo pateikta 200 prašymų. Tiesa, ne visos vietos sulaukė susidomėjimo, dėl jų bus skelbiama papildoma atranka. Populiariausia veikla šiemet, kaip teigė viena iš komisijos narių...


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 18 | Rubrika: O man ne dzin

Šiandien visos Europos Sąjungos šalys mini Europos jaunimo informavimo dieną, tad „Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti, kuo ši diena yra svarbi Palangos jaunimui ir ką apie ją mano Palangos Jaunimo darbo centras. Palangos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Lina Šleiniūtė mielai sutiko atsakyti į užduodamus klausimus.


Palangos moksleiviams visuomeninė veikla nesvetima

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 02 24 | Rubrika: O man ne dzin

„ Tereikia šiek tiek noro ir visuomeninė veikla gali tapti pati geriausia jūsų gyvenimo mokykla“, – teigia gimnazistė Ona Labžentytė . O kad visuomeninė veikla kurorto moksleiviams nėra svetima, ji puikiai įrodo savo rašytame straipsnyje „Geriausia gyvenimo mokykla – visuomeninė veikla“, kuris buvo parengtas Palangos jaunimo leidžiamam...


Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, Alfredas PUMPULIS, 2011 11 28 | Rubrika: Miestas

    6 iškvietimai per naktį Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vidmantas Jarulis „Palangos tiltui“ sakė, jog žuvusių ar traumuotų žmonių dėl sustiprėjusio vėjo nėra. Nors sekmadienio naktį siaučiantis uraganinis vėjas didelės žalos miestui ir nepadarė, užmigti sugebėjo nedaugelis. Naktį vėjo gūsiams pasiekus 33 metrų...


Joninės – ant Alkos kalno, verslininkai pyksta

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 06 23 | Rubrika: Kultūra

Švęsdama Jonines Šventoji niekada nestokojo kūrybiškumo – šventės dažniausiai vykdavo skverelyje ties Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryža, uoste. Šventes paįvairindavo baikerių motociklų riaumojimai, galiūnų pūškavimai ir juos raginančių žiūrovų šūksniai. Šiemet, taupant lėšas, Šventojoje buvo nuspręsta Jonines švęsti kartu su Rasų šventėmis. Kai kurie verslininkai dėl tokio sprendimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius