Palangos moksleiviams visuomeninė veikla nesvetima

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-02-24
Peržiūrėta
994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos moksleiviams visuomeninė veikla nesvetima

„Tereikia šiek tiek noro ir visuomeninė veikla gali tapti pati geriausia jūsų gyvenimo mokykla“, – teigia gimnazistė Ona Labžentytė. O kad visuomeninė veikla kurorto moksleiviams nėra svetima, ji puikiai įrodo savo rašytame straipsnyje „Geriausia gyvenimo mokykla – visuomeninė veikla“, kuris buvo parengtas Palangos jaunimo leidžiamam laikraščiui „Aš esu kultūra“ ir kurį pateikiame mūsų skaitytojams.

Visuomeninė veikla, tai ne kas kita, kaip tikriausia, realiausia ir geriausia gyvenimo mokykla. Visuomeninė veikla – tai gebėjimas, ugdymasis, nauda, pažintys ir savanorystė. Tai kažkas tokio, ką sunku apibūdinti, ypač, kai visuomeninė veikla yra gyvenimo varikliukas. Visuomeninė veikla – tai tokia terpė, kurios pagalba galima pasiekti savo troškimų ir svajonių išsipildymą. Visuomeniškas – tai toks žmogus, kuris geba organizuoti, vadovauti, atstovauti, viešai kalbėti, šviesti save ir kitus aktualiomis temomis, mokytis iš kitų klaidų, tikslingai ir iš visos širdies siekti savo tikslų. Kiekvienas tikslingai ir aktyviai ugdydamasis tokią veiklą, gali pasiekti gyvenimo tikslą. Tokiame nedideliame miestelyje kaip Palanga, kartais sunku save išreikšti, tačiau visiškai nesvarbu miesto, kuriame gyveni, dydis ar geografinė padėtis, svarbiausia, vykdant visuomeninę veiklą, paties žmogaus noras ir užsidegimas.

Visuomeninę veiklą mes galime pradėti vykdyti ir mokykloje, atstovaudami savo klasei mokinių savivaldoje, organizuojant mokyklos renginius bei įvairias mokyklos veiklas. Visuomeninę veiklą vykdyti galima ir įvairiose organizacijose. Palangoje yra daugiau nei dešimt jaunimo organizacijų, kurios vykdo visiškai skirtingas veiklas. Viena iš aktyviausių Palangos jaunimo organizacijų yra Palangos mokinių savivaldų informavimo centras. Ši organizacija stengiasi suvienyti, atstovauti bei įgalinti Palangos mokyklų mokinių savivaldas. Šiuo metu šiai organizacijai vadovauja Vidmantas Mitkus, kuris sutiko atsakyti į keletą klausimų apie visuomeninę veiklą.

– Kas tau yra visuomeninė veikla?

– Tai – visas mano gyvenimas, tai, dėl ko aš atsisakiau sporto. Savo gyvenimo neįsivaizduoju be visuomeninės ir savanoriškos veiklos. Visuomeninė veikla – tai kažkas, kas man yra labai brangu ir svarbu, kartais svarbiau už mokyklą ar pamokas. Tikiu, kad visuomeninė veikla atvers man duris į platųjį pasaulį.

– Nuo ko prasidėjo tavo visuomeninė veikla?

– Mano visuomeninė veikla prasidėjo dar mokykloje, kai pradėjau aktyviai reikštis mokinių savivaldoje. Netikėtai ir atsitiktinai atsiradau Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriuje ir pradėjau realizuoti save jame. Šiuo metu esu Palangos skyriaus pirmininkas ir visuomeninės veiklos idėja bandau užkrėsti kitus Palangos moksleivius.

– Ar turi autoritetą, žmogų, į kurį norėtum būti panašus?

– Aš manau, kad žmogus, daug pasiekęs visuomeninėje veikloje, yra dabartinis Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Antanas Mikalauskas. Jis ne tik puikus visuomenininkas, bet ir palangiškis. Jis yra tas žmogus, kurio pavyzdžiu norėčiau sekti. Manau, tai puikiais metodais organizaciją valdantis asmuo, kuris turbūt ir buvo priežastis, dėl kurios aš atsiradau visuomeninėje veikloje.

Taip pat Palangoje visuomeninę veiklą galite sieti ir su teatrine veikla, kadangi Palangoje yra jaunimo organizacija – dramos sambūris „M 3-oji karta“, kuri vykdo visuomeninę veiklą, organizuodama teatro festivalius, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Tai organizacija, net kelis kartus atstovavusi Palangai Jaunimo vasaros akademijoje. Taip pat organizacija visuomeninę veiklą vykdė net Švedijoje, Rusijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir Anglijoje. Organizacijai vadovauja teatro mokytoja Alma Pronckūnienė. Organizacija yra viena iš seniausių vis dar veikiančių jaunimo organizacijų Palangoje.

Palangoje taip pat savo visuomeninę veiklą galite sieti ir su šokiais. Kadangi visuomeninė organizacija – „Palangos Vėtrungė“ yra šokių kolektyvas, dalyvaujantis Palangos visuomeniniame gyvenime. Šis šokių kolektyvas Palangai jau ne vienerius metus dovanoja šokių konkursą „Ant bangos“, taip pat organizuoja šventę, skirtą Mamų dienai. Be renginių organizavimo, šis kolektyvas taip pat aktyviai dalyvauja kituose renginiuose, televizijos projektuose ir garsina Palangos vardą. Tai – puiki visuomeninė veikla, kuri derinama ir su pomėgiu. Kolektyvo vadovė – šokių mokytoja Birutė Gikarienė.

Kurorto verslo skyriaus mokinių ir skyriaus vedėjo iniciatyva, 2002 m. gegužės mėn. 17 d. įsteigtas ir Palangos miesto savivaldybėje užregistruotas Ateities specialistų klubas „ASK“ – visuomeninė organizacija, jungianti iniciatyvius, kūrybingus asmenis. Asociacija „Ateities specialistų klubas“ teikia ir vykdo projektus, aktyviai dalyvauja kitų nevyriausybinių organizacijų bei mokyklų rengiamuose renginiuose ir konferencijose, seminaruose. Turi patirties organizuojant iniciatyvines grupes, siekiant skatinti jaunimo užimtumą. Organizuoja laisvalaikį ir poilsį, rengia maršrutus bei projektus pagal individualius užsakymus.

Palangoje jau senokai veikia organizacija, kuri kartu su visuomenine veikla vykdo ir prevencinę veiklą. Tai – Palangos jaunimo organizacija „Sniego gniūžtė“. Ši organizacija vykdo prevencinę veiklą, šviesdama Palangos moksleivius apie kenksmingas medžiagas, stovyklų, skirtų skirtingo amžiaus žmonėms, metu. Organizacija dalyvauja Palangos visuomeniniame gyvenime, rašo Palangos jaunimo iniciatyvų skatinimo projektus veiklų finansavimui gauti, organizuoja labdaros vakarus, dalyvauja įvairiose konferencijose, aktyviai reiškia savo nuomonę Palangos mieste. Šiai organizacijai vadovauja Palangos senosios gimnazijos abiturientė Ernesta Jonušaitė, taip pat jai vadovauti padeda Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Lina Kunickienė, kurią savo organizacijoje jaunuoliai vadina tiesiog „Teta Lina“.

Visai neseniai Palangoje įsikūrė naujas kultūrinis jaunimo judėjimas „Aš esu kultūra“. Tai jaunimo organizacija, kuri bandys daryti įtaką Palangos kultūriniam jaunimo gyvenimui. Šioje organizacijoje dirba du komitetai, kurie veikia visiškai skirtingomis, tačiau Palangos moksleiviams aktualiomis temomis. Pirmasis komitetas dirba su ryšiais su visuomene, komunikacijomis, įvairia sklaida, būtent šio komiteto iniciatyva yra leidžiamas šis laikraštis, šiam komitetui vadovauja nemažai patirties visuomeninėje veikloje bei komunikacijų srityje turintis Palangos Senosios gimnazijos dešimtokas Žygimantas Mitkus. Antrasis komitetas dirba su kultūriniu Palangos jaunimo užimtumu, organizuoja įvairiausias veiklas, renginius, paskaitas, vykdo sumąstytus projektus, organizuoja konkursus, paskaitas įvairiomis, moksleiviams aktualiomis temomis. Šiam komitetui vadovauja taip pat jau ne vienerius metus Palangos visuomeniniame gyvenime dalyvaujanti Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dešimtokė Ona Labžentytė.

Palangoje yra dar kelios jaunimo organizacijos, kurios vykdo visuomeninę veikla, daugiau apie jas galite sužinoti kreipęsi į Palangos Jaunimo reikalų koordinatorę Laurą Grendienę.

Palangoje visuomeninę veiklą vykdo ne tik organizacijos, bet ir atskiri asmenys. Visuomeninę veiklą vykdo visų mokyklų mokinių savivaldų pirmininkai, kurie atstovauja mokyklos mokiniams Lietuvos moksleivių sąjungoje bei kitose jaunimo politikos srityse. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkė yra Dovilė Stončiūtė, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Aušrinė Norvilaitė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Donata Šiaudvitytė bei Palangos senosios gimnazijos parlamento prezidentė Brigita Miseliūnaitė.  

Taip pat visuomeninę veiklą Palangoje vykdo Justina Macijauskaitė, kuri savanoriauja Lietuvos moksleivių sąjungos biure ir atstovauja Palangos mokinių savivaldų informavimo centrui Jaunimo reikalų taryboje. Palangoje veikia ir šaunus jaunuolis Žygimantas Mitkus, kuris vadovauja visiškai naujam kultūriniam judėjimui „Aš esu kultūra“. Žygimantas save yra išbandęs daugelyje sričių: jis rašė straipsnius į Palangos miesto laikraščius, buvo laikinai pareigas einantis Palangos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas, dalyvavo daugumoje Palangoje organizuotų mokymų ir seminarų.

Štai, kiek daug visuomeninės veiklos pavyzdžių turime Palangoje, taigi, nėra ko miegoti, kiekvienas galime veikti ir siekti savo svajonių. Tereikia šiek tiek noro ir visuomeninė veikla gali tapti pati geriausia jūsų gyvenimo mokykla.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Šią savaitę įvyko konkursas dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. 84 vietoms užimti buvo pateikta 200 prašymų. Tiesa, ne visos vietos sulaukė susidomėjimo, dėl jų bus skelbiama papildoma atranka. Populiariausia veikla šiemet, kaip teigė viena iš komisijos narių...


Palangos moksleiviams visuomeninė veikla nesvetima

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 02 24 | Rubrika: O man ne dzin

„ Tereikia šiek tiek noro ir visuomeninė veikla gali tapti pati geriausia jūsų gyvenimo mokykla“, – teigia gimnazistė Ona Labžentytė . O kad visuomeninė veikla kurorto moksleiviams nėra svetima, ji puikiai įrodo savo rašytame straipsnyje „Geriausia gyvenimo mokykla – visuomeninė veikla“, kuris buvo parengtas Palangos jaunimo leidžiamam...


Praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje lankėsi Palangos miesto politikų, tarnautojų ir Darbo biržos atstovų delegacija. Moksleiviai susitikimo metu diskutavo apie jaunimo užimtumo problemas su Palangos miesto vicemeru Sauliumi Sime, Jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos jaunimo darbo centro atstove Lina...


Įvertinta „Nykštuko“ veikla

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 04 | Rubrika: Miestas

Kasmet spalio 4-ąją minimą Pasaulinę gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną džiugi žinia pasiekė Palangos vaikų lopšelį-darželį „Nykštukas“. Jo kolektyvas - vienas iš dviejų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, apdovanotų padėkos raštu.


Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?


„Kalnai“ gėlių, šypsenos, trumpos abiturienčių suknelės bei tvarkingi abiturientų kostiumai  praėjusį penktadienį krito į akis Palangos vasaros estradoje. Vienas po kito į ją lipo abiturientai ir abiturientės -  vyko Palangos  Senosios gimnazijos  71-osios laidos „rimtoji“ išleistuvių dalis – mokyklos baigimo atestatų įteikimas. Šiemet jie buvo įteikti 205 moksleiviams.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo infrastruktūros plėtra“ Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre,  kurio tikslas yra sudaryti visavertes sąlygas mokytojų ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimui.


2007-2013 metų ES struktūrinių fondų projektu „Klaipėdos turizmo mokyklos viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinio praktinio mokymo centras“ bus siekiama pritraukti ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš aplinkinių rajonų, taip pat Palangos, moksleivius, kuriems bus suteiktos šiuolaikiško lygio praktinis mokymas turizmo mokykloje.


Trečiadienį S.Vainiūno muzikos mokykloje už pasiekimus moksle, mene, muzikoje, sporte keturiolikai kurorto mokinių įteiktos nominacijos, kurias įsteigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius