Vieninga turizmo informacijos sistema – pagalba turistams Lietuvoje, Rusijoje ir Lenkijoje

Palangos tiltas, 2015-06-11
Peržiūrėta
1933
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vieninga turizmo informacijos sistema – pagalba turistams Lietuvoje, Rusijoje ir Lenkijoje

Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.
Šios programos projektais skatinama Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos pasienio regiono teritorinė sanglauda, siekiama užtikrinti ekonominę ir socialinę gerovę bei aukšto lygio aplinkos apsaugą, didinti mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumą bei skatinti darbo rinkos ir turizmo plėtrą.
Projekte dalyvavo trys šalys: Rusija (Kaliningrado sritis) – Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras, Kaliningrado ekonomikos ministerija, Svetlogorsko turizmo informacijos centras; Lenkija (Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijos) – Pamario regioninė turizmo organizacija, Varmijos Mozūrų regioninė turizmo organizacija; Vakarų Lietuva – Palangos turizmo informacijos centras, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras. Projekto veiklas Lietuvoje koordinavo Palangos turizmo informacijos centras.
Projekto tikslas – apjungti trijų regionų turizmo informaciją į vieną bendrą sistemą. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurtas vieningas internetinis portalas, baigiami pastatyti infoterminalai, sukurti regioną populiarinantys leidiniai: žemėlapiai, renginių kalendoriai, regionų gidai. Infoterminalai bus pastatyti Palangoje, Klaipėdoje, Gargžduose, gausiai turistų lankomose vietose: turizmo informacijos centruose, autobusų stotyse, oro uoste, Gintaro muziejuje. Taip pat sukurta technologija turistų srautui TIC’uose suskaičiuoti, sukurti 3 videofilmai apie regiono turistinius išteklius. Surengti pažintiniai turai žiniasklaidai bei vietos verslininkams.
Projekto pradžia – 2013 metų vasario mėnuo. 2013 m. gegužės mėnesį buvo surengti du informaciniai turai Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos žiniasklaidai. Turų metu žurnalistai buvo supažindinti su įdomiausiais Vakarų Lietuvos, Kaliningrado srities bei Pamario vaivadijos turistiniais objektais. Renginio rezultatas – spaudoje bei internete pasirodę straipsniai bei video reportažai televizijoje.
Nuo pat projekto pradžios pradėti siųsti naujienlaiškiai su įdomiausiomis regionų naujienomis. Naujienlaiškiai projekto metu buvo siunčiami kiekvieną mėnesį anglų kalba. Projekto dalyvių sukaupta duomenų bazė leido pasiekti daugiau nei tūkstantį skaitytojų.
Kaliningrado regioninis turizmo informacijos centras užsiėmė projekto metu numatyta leidyba. Išleistas spalvingas bei informatyvus viso regiono renginių kalendorius 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, lenkų. Taip pat paruoštas regiono žemėlapis su turistiniais objektais.
Turizmo informacijos centrai, dalyvaujantys projekte, taip pat išbandė naujovę – mobilius turizmo informacijos centrus. Tai spalvingi, lengvi, greitai surenkami bei pastatomi stendai, prie kurių TIC‘ų darbuotojai gali teikti informaciją bet kurioje reikiamoje vietoje. Tokie stendai naudojami šventėse, atvykus kruiziniams laivams, visur, kur informaciją reikia pateikti greitai bei mobiliai. O mobiliuose TIC‘uose informaciją teikia savanoriai, kuriems apmokymus pravedė bei rekomendacijas kitiems TIC‘ams apie savanorių mokymą parengė Svetlogorsko turizmo informacijos centras. Nuo 2013 m., prasidėjus vasaros sezonui, Kaliningrado, Svetlogorsko ir Zelenogorsko gatvėse pasirodo mobilūs centrai, kuriuose informaciją apie regioną, poilsio galimybes, renginius teikia savanoriai.
Šventės „Palangos stalas“ metu Palangos, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono TIC‘ai šiais mobiliais stendais pritraukė didelį lankytojų dėmesį.
Projekte dalyvaujančiuose turizmo informacijos centruose įdiegta lankytojų srautų skaičiavimo sistema, kuri dabar leidžia automatizuotai paskaičiuoti kiek turistų apsilanko TIC‘uose.
Projekto ES dalinis finansavimas yra 317 326, 95 eurų. Projekto trukmė – 28 mėnesiai.

Šis tekstas parengtas panaudojant Europos Sąjungos paramą pagal 2007–2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Už jo turinį, kuris jokiomis aplinkybėmis neatspindi Europos Sąjungos pozicijos, atsako Palangos turizmo informacijos centras. Tel. 8 460 48822.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius