Dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Vaikų teisių, policijos atstovai apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-09
Peržiūrėta
18219
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.

Apie nederamą tėvo elgesį vaiko atveju informavo  mokyklos mokytoja

„Apie tai policijai pranešė mokyklos administracija, o policija apie įvykį pranešė Vaikų teisių apsaugos tarnybai. Veiksmai atlikti, kaip nustatyta teisės aktuose. Palangos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d. dėl smurto artimoje aplinkoje,“ – antradienio vakarą „Palangos tiltą“ informavo A. Budginas.
Apie nederamą tėvo elgesį vaiko atveju Palangos pradinės mokyklos mokytoja („Palangos tiltui“ yra žinoma mokytojos vardas ir pavardė – L.J.) nedelsdama informavo laikinai mokyklos direktorės pareigas einančią Nijolę Sabaliauskienę, kuri yra mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Sulaukusi „Palangos tilto“ skambučio, mokytoja, pranešusi apie smurtą prieš savo mokinį mokyklos direktoriaus pavaduotojai, sakė: „Skubu į susitikimą, atleiskite.“
Vėliau ji neatsakė į redakcijos skambučius.
„Palangos tilto“ žiniomis, mokytoją pribloškė vaiko tėvo elgesys – jis, teigiama, stebint mokytojai, šaukė ant vaiko ir jam net sukirto, kai vaikas jau buvo pasijungęs nuotolinei pamokai.
Mokytoja nedelsdama apie tai informavo N. Sabaliauskienę.

Ar mokykla nėra labiau susirūpinusi savo munduro garbe ir ramybe?

Apeliuodama į Vaiko teisių apsaugos pagrindų ir Asmens duomenų apsaugos įstatymą, N. Sabaliauskienė atsisakė „Palangos tiltui“ suteikti bet kokią informaciją apie nemalonų inicidentą, net bendrą, leidžiamą įstatymų informaciją.
Ar mokykla nėra labiau susirūpinusi savo munduro garbe ir ramybe, o ne vaiko teisėmis ar asmens duomenų apsauga?
„Nenorėčiau, kad būtų skelbiama net mokytojos pavardė,“ – pageidavo N. Sabaliauskienė.
Anot jos, mokyklos administracija ir švietimo pagalbos specialistai nuotolinio mokymosi metu rekomenduoja mokytojams atkreipti dėmesį ir informuoti, jei yra pastebimi mokinio elgesio, emocijų pokyčiai.
Ji teigė, kad nuotolinio mokymosi metu kitų vaiko teisių pažeidimų atvejų mokykloje nebuvo užfiksuota.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas patvirtino „Palangos tiltui“, kad policijai apie nederamą elgesį su vaiku pranešė mokyklos administracija, o policija apie jį pranešė Vaikų teisių apsaugos tarnybai.
„Palangos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d. dėl smurto artimoje aplinkoje. Šiuo metu yra apklausta mokyklos direktorė ir mokytoja. Vaikas ir jo tėvai dar nėra apklausti,“ – antradienį popiet pranešė A. Budginas.
Anot jo, šiuo atveju mokykla veikė „nepriekaištingai“.
„Tai sektinas pavyzdys, kai nedelsiama...Manome, kad mokytojai žino, kaip atpažinti smurtą prieš vaikus ir reaguoti pagal nustatytus veiksmų algoritmus. Smūgių sudavimas vaikui vienareikšmiškai vertinamas kaip smurtas ir tai yra nusikalstama veika,“ – sakė A. Budginas.

Ilona Lingytė: „Pranešime buvo nurodyta, kad tėvas panaudojo smurtą prieš vaiką“

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Palangos mieste Ilona Lingytė sakė „Palangos tiltui“, kad apie įvykį raštu buvo informuotas Palangos miesto policijos komisariatas.
„Tą pačią dieną gautas atsakymas iš policijos apie pradėtą ikiteisminį tyrimą. Apie galimai panaudotą smurtą vaiko atžvilgiu pirmiausiai buvo informuota policija bendruoju skubios pagalbos telefonu ir vėliau Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos koordinatorius,“ – sakė I. Lingytė. „Pranešime buvo nurodyta, kad tėvas panaudojo smurtą prieš vaiką,“ – ji pridūrė.

Vaikių teisių tarnybos atstovas ir policijos pareigūnai apklausė vaiką, tėvą ir motiną

„Su minėtu vaiku, jo tėvu ir motina buvo bendrauta šeimos gyvenamoje aplinkoje dalyvaujant policijos pareigūnams, išklausant jų paaiškinimus, susijusius su įvykio aplinkybėmis,“ – I. Lingytė sakė „Palangos tiltui.“
Ji pabrėžia, jog ugdymo įstaiga privalo pranešti apie bet kokios formos galimai panaudotą smurtą vaiko atžvilgiu.
Anot I. Lingytės, nuotolinio ugdymo metu daugiau tokių pranešimų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebuvo gauta.

Moteris siekė atstovauti Palangai įstatymų leidybos institucijoje

„Palangos tilto“ paprašyta, pakomentuoti veikiausiai neleistiną savo gyvenimo draugo (redakcijai jo vardas ir pavardė yra žinomi – L.J.) elgesį jųdvejų vaiko atžvilgiu, Palangos miesto savivaldybėje karjeros valstybės tarnautoja dirbanti moteris atsisakė ką nors komenuoti.
„Viešindamas informaciją susijusią su šiuo įvykiu, jūs atskleisite mano ****** (mama e-laiške redakcijai įvardijo savo vaiko lytį, „Palangos tiltas“, saugodamas jo interesus, neskelbia vaiko lyties – L.J.) tapatybę bei kitų vaikų tapatybes, kas pažeis jų interesus,“ – sakė motina.

Šeima yra daugiavaikė.

Minima karjeros valstybės tarnautoja nėra vietinė, tačiau atvykusi gyventi į Palangą, laimėjo konkursą reikšmingoms pareigoms valstybės tarnyboje užimti, aktyviai dalyvauja vienos politinės partijos Palangos skyriaus veikloje, praeityje nesėkmingai varžėsi dėl teisės dalyvauti rinkimuose į įstatymų leidybos instituciją. Kalbama, kad į jos gyvenimo draugo interesų Palangoje ratą įeina ir įvairūs žemės nuosavybės klausimai Palangos miesto savivaldybėje. 


 

Jūsų komentaras:

Kas 2021-03-10 16:38 (IP: 172.69.55.135)
Kas ta tarnautoja

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1-osios į Klaipėdą ir į Palangą važiuosime brangiau. Iš Žemaitės alėjos bilietas į Klaipėdą kainuos 2 eurus, iš Rotušės aikštės – 1,9 euro, iš autobusų stoties – 1,8 euro. 


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė, jog trečiadienį vykusiame posėdyje priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės.


Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė. „Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos...


Aiškėja daugiau detalių apie galimai prieš vaiką per jo nuotolinę pamoką Palangos pradinėje mokykloje pavartotą smurtą. „Palangos tiltas“ rašė, kad vienos Palangos miesto savivaldybės valstybės karjeros tarnautojos gyvenimo draugas veikiausiai nederamai elgėsi su vaiku mokytojai stebint kitame video kameros gale. Apie tai „Palangos tiltas“ detaliau...


Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.


Ketvirtadienį (gegužės 21 d.) vakare Palangoje automobilis partrenkė 2011 metais gimusį vaiką.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


Kai Alina per atostogas, vedina dviems mažamečiais sūneliais, pėdina Palangos Vytauto gatve, ją nužvelgia ne vienas praeivis. Retas ją atpažįsta esant viena iš Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovų (Alina Velykienė – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, – aut.) ar viena uostamiesčio Liberalų Sąjūdžio lyderių. Akis...


Birželio pradžioje įvykęs oficialus uosto atidarymas skelbė, jog Šventoji nuo šiol gali drąsiai vadintis ne tik kurortu, bet ir uostu. Tačiau netrukus džiaugsmą naujuoju miestelio traukos objektu nustelbė kita žinia: smėliu užneštas įplaukos kanalas ir laivyba jachtomis bei pramoginiais kateriais Šventosios uoste yra sustabdyta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius