Palangos viešojoje bibliotekoje – Viktoro Šato tapybos darbų paroda

Palangos tiltas, 2022-06-08
Peržiūrėta
1666
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos viešojoje bibliotekoje – Viktoro Šato tapybos darbų paroda

Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.

Nenutolęs nuo savo šaknų – „vis dėlto esu kaimo vaikis“, – sako tapytojas, gimęs Pasvalio rajone. Baigė Architektūros studijas Vilniuje. Gyvenimą skyrė tapybai. Lietuvoje ir užsienyje parodose dalyvauja nuo 1982 m. Iš bendrų parodų minėtinos: respublikinė architektų dailės darbų paroda Lietuvos Dailės muziejuje, paroda Maskvoje, Lietuvos tūkstantmečio paroda Radvilų rūmuose, taip pat Argentinoje. Jo darbų yra įsigijęs Lietuvos Dailės muziejus, bei privatūs kolekcininkai.

Pasak menotyrininkės  G. Gurnevičiūtės, „dailininkas remiasi J. Vienožinskio kūryba, arsininkais, postimpresionistine tradicija, kur atspirties taškas – realus gyvenimas, o meninė idėja išreiškiama spalva ir tvirta kompozicija“. Ypač svarbi dailininko išraiškos priemonė yra spalva. Anot tapytojo A. Beinaravičiaus, „ Viktoro tapyba turi jautrią spalvinę klausą. Saikingu, pustoniais grįstu koloritu tikslingai kuria kiek nostalgiškas, pilnas šviesos ir optimizmo paveikslų nuotaikas ir stengiasi atskleisti kaimo sodybų, upių užutekių, pamiškių ir giraičių ramybę, grožį, visa tai įvilkdamas į tą spalvų gamą, kurią pajaučia savo vidumi“.

Paroda Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama visą birželio mėnesį. Kviečiame apsilankyti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 2 d. (ketvirtadienį) 15 val. Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje atidaroma Giedriaus Stankevičiaus tapybos darbų paroda „Nuo Vėlinių iki Velykų“. 


2024 m. kovo 7 d. – balandžio 6 d., Antano Mončio meno muziejuje pristatoma personalinė Gabrielės Aleksės tapybos paroda – „Vanduo ir akmuo“.


Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje rugpjūčio mėnesi eksponuojama palangiškio menininko Gintaro Puškoriaus tapybos darbų paroda. 


Palangos kurorto muziejuje rugpjūčio 5-28 d. eksponuojama klaipėdiečio menininko Ernesto Žvaigždino tapybos paroda, skirta Klaipėdos 770-ajam gimtadieniui. 


Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.


Viešosios bibliotekos skaityklos salėje vasario mėnesį eksponuojama Palangos TAU dalyvės Angelės Skurdauskienės tapybos darbų paroda ,,Artyn savęs“.  


Viktoro Šato drobės yra pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas yra surengęs ne vieną parodą Lietuvoje, Argentinoje.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 11 | Rubrika: Kultūra

Palangos kurorto muziejuje 2019 m. spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.


„Ramybėje“ – tapybos paroda „Kintanti Tapati“

„Palangos tilto“, „Ramybės“ inf., 2013 06 10 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį jaukioje „Ramybės“ galerijoje ne mažiaus jaukiai ir šiltai atidaryta personalinė dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius