Virtuvės įrengimas ir plytelių pasirinkimas

Palangos tiltas, 2022-08-11
Peržiūrėta
1653
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virtuvės įrengimas ir plytelių pasirinkimas

Virtuvės įrengimui, kaip ir kitoms namų erdvėms, šiandien keliami ne tik funkcionalumo reikalavimai. Čia, ruošdami ir gamindami maistą ar gerdami kavą, mes jau norime ne tik patogaus ir gražaus baldų išdėstymo, bet ir galimybės kuo ilgiau išlaikyti švarą. 

Abiejų šių norų suderinamume itin didelį vaidmenį žaidžia ne kas kitas, o tinkamai parinktos virtuvės plytelės. Visgi, išsirinkti geriausias plyteles virtuvės grindims ir sienoms nėra lengva, kadangi rinkoje siūlomas itin didelis medžiagų ir spalvų asortimentas. 

Plytelės virtuvės grindims

Virtuvės grindų plytelės skirstomos į tris pagrindines kategorijas: keramikos, porceliano ir akmens masės.

Keramikines plyteles galite rinktis iš daugybės spalvų, o bene geriausia jų savybė - lengva priežiūra. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį, jog laikui bėgant, ant šių plytelių gali atsirasti dėmių ar įbrėžimų. Dėl šios priežasties rekomenduojame rinktis glazūruotas keramines plyteles, kurios yra ženkliai kietesnės ir atsparesnės susidėvėjimui. Taip pat, reikėtų nepamiršti, jog esant šlapiam jų paviršiui, jos tampa slidžios.

Akmens masės grindų plytelės yra keraminės plytelės, kurioms specialiais priedais padidintas patvarumas ir sumažintas vandens įsigeriamumas. Tai plačiausiai naudojamos plytelės, tinkančios virtuvei, voniai ar prieškambariui.

Porcelianinės plytelės yra gaminamos aukštesnėje temperatūroje, todėl jos tampa kietesnės ir mažiau porėtos. Dėl šios priežasties jos labiau atsparios dėmėms, lengvai valomos ir prižiūrimos.

Grindų plytelės iš granito, kalkakmenio ar marmuro atrodo įspūdingai, tačiau reikalauja daugiau dėmesio bei priežiūros ir yra brangesnės.

Skirtingos plytelės – skirtingos savybės

Didelę įtaką plytelių funkcionalumui turi jų kietumas. Skirtingų tipų plytelės (keramikinės, porceliano ir akmens masės plytelės) skiriasi kietumu, porėtumu. Svarbu atkreipti dėmesį, jog kuo virtuvės plytelės kietesnės, tuo jos atsparesnės įbrėžimams ir įlenkimams. Kita vertus, kuo plytelės kietesnės, tuo didesnė tikimybė, kad nukritę indai ir taurės suduš. Be to, ant kietų plytelių stovint ilgą laiką, gali paskausti kojas, tad jeigu planuojatę virtuvėj praleisti daug laiko – reikėtų šio aspekto nepraleisti pro akis.

Kai kurias plyteles reikia reguliariai prižiūrėti, pavyzdžiui, akmens plyteles montuojant reikia sandarinti, o maždaug po 10 metų tai reikia atlikti ir vėl.

Visgi, pastebima tendencija, jog dauguma žmonių, įsirenginėdami virtuvę, renkasi būtent keramikines plyteles. Keraminės plytelės išlieka populiariausiu pasirinkimu dėl kainos ir kokybės santykio. 

Nereikėtų pamiršti, jog neužtenka išsirinkti vien tik plytelių tipo – didelę įtaką bendram virtuvės vaizdui daro plytelių spalva ir dydis. Skirtingos grindų plytelių spalvų ir dydžių pasirinkimas priklauso nuo bendros virtuvės dizaino idėjos. 

Plytelės virtuvės sienoms

Virtuvės sienų plytelės taip pat labai svarbios. Jos ne tik gali pakeisti visos erdvės išvaizdą, bet atlieka itin svarbų praktinį vaidmenį - apsaugo sienas. Ir visai nesvarbu, ar svajojate apie tradicinę sodybos virtuvę, ar apie itin elegantišką šiuolaikinės virtuvės dizainą, platus plytelių pasirinkimas tikrai nustebins. 

Kadangi virtuvėje gaminamas maistas bei plaunami indai, sienos neišvengiamai aptaškomos, todėl labai svarbu, kad plytelės nesugertų drėgmės ir nešvarumų, lengvai ir paprastai nusivalytų.

Plytelės tarp virtuvės sienų yra ne tik funkcionalios, apsaugančios jūsų sienas nuo nešvarumų, bet ir madingos. Tai gali būti metalo, mozaikinės ar net stiklo plytelės, kurios atskleis jūsų savitą stilių ir skonį.

Jog nesuklystumėte rinkdamiesi – rekomenduojame planuojantis virtuvės dizainą pasikonsultuoti su profesionalais, kurie užtikrins, jog virtuvės interjeras atitiktų visus jūsų poreikius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kačiukai yra labai aktyvūs ir sparčiai augantys gyvūnėliai, todėl svarbu tinkamai subalansuoti jų maitinimą, kad jie augtų sveiki ir stiprūs.


Jei esate namų šefas, tikriausiai žinote, kad svarbu tinkamai įrengti virtuvę. Jums reikia tinkamos įrangos, kad galėtumėte kuo geriau ir lengviau atlikti savo darbą. 


Virtuvės įrengimui, kaip ir kitoms namų erdvėms, šiandien keliami ne tik funkcionalumo reikalavimai.


Virtuvę tikriausiai galima laikyti pačia lankomiausia vieta namuose, todėl niekas nenuginčys, jog ši patalpa privalo išlikti ne tik praktiniais sumetimais patogi, bet ir atrodyti gražiai.


Sunku suskaičiuoti, kiek kartu per metus bičiulius ir artimuosius turime pasveikinti su įvairiausiomis progomis. Tuomet neretai atsižvelgiame į jų pomėgius ir gyvenimo būdą. Jei būsimieji dovanos gavėjai stengiasi maitintis sveikai ar seniai svajoja pradėti tai daryti, jiems galima išrinkti virtuvės techniką, kuri paskatins ir padės suformuoti sveikesnius įpročius. Pristatome keletą tokių...


 Jeigu daug laiko praleidžiate virtuvėje, ruošdamas įvarius patiekalus, tuomet  gerai sukomplektuota virtuvė gali sutaupyti daug laiko. Pavyzdžiui, stoviniai ir rankiniai maišytuvai gali automatizuoti varginantį maišymo procesą, o virtuvės kombainas vienu mygtuko paspaudimu gali pjaustyti, smulkinti ar sumalti ingredientus.


Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas praėjusį savaitgalį sukvietė svečius į naujo restorano „Roko virtuvė“ atidarymą. Vakaro šeimininkas džiūgavo, kad pagaliau jo patiekalus galės įvertinti Palangos gyventojai ir poilsiautojai. 


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


Viename prabangiausių Palangos viešbučių „Vanagupė“ restorane praėjusią savaitę svečiams prisistatė naujasis virtuvės šefas Saulius Šikšnys. Naujasis šefas atvyko iš Kauno. „Viskas įvyko labai netikėtai – atsidūriau Palangoje. Bet labai tuo džiaugiuosi, tik dar reikia prie visko priprasti“, – sakė jis.


Laukia margas pasirinkimas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 02 06 | Rubrika: Miestas

Tokio plataus kandidatų į miesto tarybą pasirinkimo Palanga dar nematė - 21 tarybos narį rinksime iš 267 palangiškių.  Konkursas kaip į prestižinę profesiją universitete - beveik 13 kandidatų į vieną vietą. Per 2007 metų savivaldybių rinkimus partijos surinko 73 kandidatais mažiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius