Kokių plytelių reikia, kad virtuvės sienos atrodytų gražiai?

Palangos tiltas, 2022-05-30
Peržiūrėta
1914
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokių plytelių reikia, kad virtuvės sienos atrodytų gražiai?

Virtuvę tikriausiai galima laikyti pačia lankomiausia vieta namuose, todėl niekas nenuginčys, jog ši patalpa privalo išlikti ne tik praktiniais sumetimais patogi, bet ir atrodyti gražiai. Todėl maisto ruošimo darbų zonos puošybai yra būtinos dekoratyvinės plytelės virtuvei, jomis išpuoštoje patalpoje, be  abejonės, visada vyrauja gera nuotaika.

Iš ko gaminamos dekoratyvinės plytelės?

Dekoratyvines plyteles virtuvei dažniausiai gamina iš natūralių akmenų – marmuro, granito arba kvarco. Ši gamybinė žaliava yra laikoma pačia patvariausia ir ilgaamžiškiausia. Šio tipo plytelės dar būna gaminamos ir iš porceliano. Virtuvėje jomis įprastai papuošiamas stalviršis, tada jis bendrame interjere atrodo labai įspūdingai ir subtiliai elegantiškai. Tačiau dekoratyvinės plytelės puikiai tinka ir virtuvės sienoms papuošti.

Kokių formų būna dekoratyvinės plytelės?

Pačios populiariausios dekoratyvinės plytelės virtuvėje būna penkiakampės, nes iš jų puikiai galima sudėlioti korio formos dekorą. Paklausumu nenusileidžia ir kombinuoti ornamentų raštai, kuriuos galima sudėlioti, panaudojus trapecijos arba rombo formos plyteles. Tam tinka ir mozaikinės plytelės, ant kurių jau būna išdėlioti įvairiausių mozaikų fragmentai. Tad jas klijuojant virtuvėje belieka pasirūpinti, kad jų raštas įtiktų jūsų estetiniam skoniui. Į bendrą dekoratyvinių plytelių asortimentą dar šauniai įsilieja ir bangelės formos plytelės. Dar būna metalo spalvos dekoratyvinės plytelės, jos labiausiai tiks tose virtuvėse, kurios yra daug chromuotų metalinių paviršių.

Ką reikėtų žinoti apie tinkamą plytelių pritaikymą virtuvėje?

Kuo margesnis plytelių raštas, tuo lengviau virtuvėje bus užmaskuoti įvairias nuosėdas. Kuo didesnės plytelės, tuo mažiau turėsi vargo valydami tarpelius tarp jų. Kad plytelės kuo puikiau susilietų su jas supančia aplinka, pagalvokite apie jų derinimą su kitais virtuvės objektais, bendru šios patalpos dizainu. Prieš įsigydami plyteles, tiksliai išmatuokite tuos plotus, kur ketinate jas klijuoti, kad žinotumėte, kiek tiksliai plytelių jums prireiks. Nebijokite rinktis blizgių plytelių, nes jos ne tik lengvai valomos, bet ir gerai atspindi šviesą, kurios virtuvėje tikrai reikia daugiau negu kitose namų patalpose. Virtuvės sienoms rinkitės vienodos formos plyteles, o vietai virš viryklės kitokios, nes šią vietą tenka valyti dažniau.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. 


2022-11-30 prie Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos, kelyje Klaipėda–Liepoja, vyko bendra Klaipėdos apskrities VPK ir Latvijos policijos pareigūnų priemonė, kurioje dalyvavo po vieną Palangos m. PK ir Latvijos Respublikos Kuržemės regiono policijos valdybos pareigūnų ekipažą.


Virtuvę tikriausiai galima laikyti pačia lankomiausia vieta namuose, todėl niekas nenuginčys, jog ši patalpa privalo išlikti ne tik praktiniais sumetimais patogi, bet ir atrodyti gražiai.


Pernai kovą siautusi stipri audra „Laura“ nuo kopagūbrio į paplūdimį nuvertė 1921-aisiais pastatytą apie 3 metrų aukščio mūrinį obeliską, ženklinusį prieš šimtą metų nustatytą Lietuvos valstybės sieną su Latvija. Rengiantis minėti Palangos grąžinimo Lietuvai 100 metų jubiliejų, kovo 1-ąją „Pasieniečių klubo“ entuziastai, gavę paveldosaugininkų...


Kas nupieš ant „Alangos“ sienos?

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Miestas

Viešbutis „Alanga“ kviečia jungtis prie organizuojamos gražios iniciatyvos – masyviu, ilgą išliekamąją vertę turinčiu piešiniu ant „Alangos“ pastato fasado sienos (vietoje šiuo metu esančio reklaminio stendo) nutapytu piešiniu papuošti Palangos miestą.  


Palangoje maudynių jūroje mėgėjai jausis dar saugesni ¬– trečiadienį Savivaldybėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadas Renatas Požėla ir Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas Jonas Pirožnikas pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo plėtoti dviejų šalių bendradarbiavimą, siekiant...


2009-ųjų vasario 12 dieną į Lietuvos kultūros vertybių registrą įrašyta Melno sutartimi nustatytos LDK valstybinės sienos atkarpa, kurios ženklus galima pamatyti pietiniame Palangos pakraštyje. Šiam objektui, kuris užima 4 tūkst. 878 kv. m suteiktas regioninės kultūros vertybės statusas bei nurodoma, jog jo vertingųjų savybių pobūdis – i nžinerinis (lemiantis...


Ko reikia statinio statybai užbaigti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 06 | Rubrika: Miestas

„Palangos tilto“ redakcija nebe pirmą kartą sulaukia skambučių iš tų skaitytojų, kuriems aktualios statinio statybos užbaigimo procedūros. Kaip formuluoja patys skaitytojai: „Ko reikia, norint „priduoti“ namą? Kokius dokumentus reikia pateikti ir kokius veiksmus atlikti, kad statyba būtų užbaigta?“


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Rugpjūčio pabaiga - geriausias metas plaukioti jūroje su jėgos aitvarais, žmonėms daugiau žinomais „kaito“ pavadinimu. Kadangi plaukioti su jais reikia tinkamo vėjo, reikia turėti kantrybės sulaukti tinkamų oro sąlygų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius