Vis labiau ryškėja Šventosios uosto pokyčiai

"Palangos tilto" redakcija, 2022-07-19
Peržiūrėta
1651
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vis labiau ryškėja Šventosios uosto pokyčiai

Šventosios uoste įsibėgėjo šiuo metu įgyvendinamo darbų etapo – žvejybos infrastruktūros sukūrimo – darbai. 

Kyla pastatas, skirtas  žvejų valtims, žvejybos įrangai bei pagautam laimikiui laikyti, intensyviai tvarkoma ir į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, įrengta bei gyvybės jau įgavo priekrantės žvejams labai reikalinga aikštelė, kurioje žvejai galės laikyti savo transporto priemones, o dalyje aikštelės numatyta pastatyti prekybai žuvimi skirtus paviljonus. 

Projekto įgyvendinimo metu taip pat numatyta sutvarkyti ir pailginti krantinę, įrengti slipą, padedantį žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, bei gervę, skirtą iškrauti sugautą laimikį, žvejybos įrangą, valtis.

„Įgyvendinus šį Šventosios jūrų uosto statybos etapą, bus ne tik įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, bet ir sutvarkyta bei apželdinta uosto teritorija,“ – sako Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Metoje (Facebook).

Kitas privalomas  statybos etapas molai jūroje, tačiau tam kol kas nėra skirta reikiamas finansavimas.

PT info

Jūsų komentaras:

nerukyk 2022-07-20 07:48 (IP: 172.70.246.57)
uostas skirtas netik zuvi gaudyti. ar toleu nebepatemia smegeniukas?

Emigrantas 2022-07-20 05:20 (londoncyti@eu / IP: 162.158.222.233)
Koks dar per uostas, ar neturit kur pinigų dėti, dar pora metų ir žuvies jūroje nei su žiburiu nerasit

Taip pat skaitykite

Naująją aktyvaus laisvalaikio praleidimo erdvę ekstremalaus sporto mėgėjai galės išbandyti jau netrukus, kadangi rangovai ją įrengti turi iki vasaros. 


Palangos savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Šventosios jūrų uosto pietinio ir šiaurinio bangolaužių naujos statybos techninio projekto parengimo. Projektą su statybą leidžiančiu dokumentu tikimasi turėti po 14 mėnesių nuo sutarties su rangovu pasirašymo.


Ketvirtadienį (rugpjūčio 31 d.) Palangos miesto savivaldybėje svečiams iš Briuselio buvo pristatyta Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos ir įveiklinimo raida.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį. „Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė  –...


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Vis labiau ryškėja Šventosios uosto pokyčiai

"Palangos tilto" redakcija, 2022 07 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios uoste įsibėgėjo šiuo metu įgyvendinamo darbų etapo – žvejybos infrastruktūros sukūrimo – darbai. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius