Visą mėnesį kartu su svetimais, nerakinamame name

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-28
Peržiūrėta
842
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą mėnesį kartu su svetimais, nerakinamame name

Po mėnesio, praleisto su iš viso pasaulio suvažiavusiais žmonėmis, būsimai abiturientei, Palangos senosios gimnazijos moksleivei, Gretai Kaklytei, dalyvavusiai tarptautiniame projekte „Erkeno laboratorijos tyrimų mokykla“ Švedijoje,  norėjosi vos ne ašaroti – laikas bendraminčių bendruomenėje pralėkė kaip viena diena.  Projekto dalyviai gyveno name be spynų, rašė mokslinius darbus  ir diskutavo, kaip tai tinkamiau padaryti. G. Kaklytė grįžusi sutiko pasidalinti stovyklos įspūdžiais su „Palangos tiltu“.

 

Kaip pakliuvai į šią stovyklą? Kokių slaptų ginklų turėjai, kad iš visos Lietuvos atrinko tik tave ir dar vieną merginą?

 Biologija pradėjau domėtis dar 6 klasėje. Besimokydama „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje dalyvavau tarptautinių projektų „GLOBE“, „Comenius“ veikloje. Pradėjusi mokytis Palangos senojoje gimnazijoje tęsiau veiklą. Dalyvavau „Idėjų mugėje“, taip pat Jaunųjų mokslininkų konkurse. Biologijos mokytojos Daivos Urbštienės paskatinta, pamėginau sudalyvauti „Erkeno laboratorijos“ organizuojamos tyrimų mokyklos atrankoje. Motyvaciniame laiške aprašiau savo veiklą ir pasiekimus. Galbūt jais atkreipiau organizatorių dėmesį.

 

Kokio amžiaus moksleiviai dalyvavo?

Moksleiviai buvo 16-19 metų.

 

Kaip sekėsi dirbti su įvairių tautybių atstovais?

Tyrimų mokykloje buvo moksleivių ir studentų iš aštuonių Europos valstybių. Bendraujant atsiskleidė įvairių tautų bruožai. Buvo labai smagu, nes susirinko bendraujantys, aktyvūs ir įdomūs vaikinai bei merginos.

 

Koks nutikimas tau labiausiai  įsiminė per mėnesį?

Vienas linksmiausių ir įsimintiniausių nutikimų įvyko likus kelioms dienoms iki išvykimo. Kadangi buvome baigę rašyti savo mokslinius darbus ir turėjome daug laisvo laiko, su mergina iš Šiaulių ir vaikinu iš Švedijos išvykome į Nortalje groti gitara ir dainuoti gatvėje. Švedai maloniai bendravo su mumis, domėjosi mūsų veikla ir dosniai aukojo lauktuvėms namo. Labai smagiai praleidome laiką ir užsidirbome.

 

Apie ką teko domėtis rašant mokslinį darbą?

Tyrimų mokyklos metu sužinojome daug naudingų dalykų apie limnologiją (mokslas, tiriantis ežerus). Naujas žinias mokėmės pritaikyti rašydami mokslinį darbą. Tai buvo puiki praktika ateičiai.

 

Ar jau esi dalyvavusi panašiose stovyklose anksčiau?

Mokslinėje stovykloje iki šiol nebuvau dalyvavusi. Esu dalyvavusi tarptautinėse stovyklose. Jos buvo skirtos kitų kultūrų pažinimui. „Erkeno laboratorijos tyrimų mokykloje“ galima  dalyvauti, deja, tik vieną kartą. Mielai praleisčiau ten dar vieną mėnesį.

 

Kas buvo sunkiausia net keturias savaites matant tuos pačius veidus?  

Sunkiausia buvo išsiskirti paskutinę dieną. Per mėnesį vieni prie kitų labai pripratome. Gyvenome kaip šeima.

 

Projekto pavadinimas – „Erkeno laboratorijos tyrimų mokykla“ - skamba intriguojančiai. Kas tave ten nuvykus labiausiai nustebino?

Mane nustebino tai, kad visą mėnesį gyvenome neužrakinamame name. Durys buvo be spynų. Švedai labai pasitiki vieni kitais. Man taip pat kėlė nuostabą tai, kaip jie rūpinasi aplinka. Jie kruopščiai rūšiuoja atliekas. Kiekviena šeima namuose turi atskiras šiukšlių dėžes stiklui, plastikui, popieriui ir maisto atliekoms. Manau, jog tai yra labai pagirtina.

 

Ar per keturias savaites pasitaikė ginčų?

Nesutarimų pasitaikydavo rašant mokslinę ataskaitą, dirbant poromis. Darbas buvo sudėtingas ir būdavo daug diskusijų, tačiau, pasitarę su vadovais, prieidavome prie bendros išvados.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Vasario 11 dieną, ketvirtadienį, Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Mūza Svetickaitė dalyvavo LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų finale Vilniuje ir vėl sulaukė sėkmės. Mūza užtikrintai įveikė visus šauniausius, atranką pusfinaliuose įveikusius šalies vienuoliktokus, laimėjo I vietą ir tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke...


Palangoje besilankantys „Erasmus +“ tarptautinio projekto „DARE“ („Demokratiniai veiksmai valdo Europą“) dalyviai iš Palermo (Italija), Paredes de Coura (Portugalija), Sofijos (Bulgarija) ir Palangos senosios gimnazijos trečiadienį Kurorto muziejuje susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi bei mero patarėju Pranu Žeimiu.  


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Po mėnesio, praleisto su iš viso pasaulio suvažiavusiais žmonėmis, būsimai abiturientei, Palangos senosios gimnazijos moksleivei, Gretai Kaklytei, dalyvavusiai tarptautiniame projekte „Erkeno laboratorijos tyrimų mokykla“ Švedijoje,    norėjosi vos ne ašaroti – laikas bendraminčių bendruomenėje pralėkė kaip viena diena.   Projekto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius