Vyriausybė iš esmės pritarė kurortų ir jų teritorijų plėtrai

Palangos tiltas, 2022-08-03
Peržiūrėta
885
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė kurortų, jų teritorijų plėtrai ir finansavimui, tačiau projektą siūlo tobulinti. Tokią išvadą Vyriausybė teiks Seimui.

Kai kurie parlamentai siūlo Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatyme užtikrinti teritorijų ilgalaikę plėtrą, finansavimo šaltinius, unikalios rekreacinės aplinkos naudojimą ir išsaugojimą, sveikatinimo paslaugų, atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtros.

Grupės parlamentarų teigimu, Vyriausybė turėtų formuoti ir tvirtinti nacionalinės kurortų ir kurortinių teritorijų politikos gaires, jų plėtros planus, finansavimą, taip pat nustatyti reikalavimus teritorijoms, kurioms siekiama kurorto ar kurortinės teritorijos statuso, ir jo suteikimo tvarką.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo atsisakyti pavedimų parengti naujus strateginio planavimo dokumentus. Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad nuo praėjusių metų yra numatyti rodikliai, pagal kuriuos kurorto ir kurortinės teritorijos statusą turinčioms savivaldybėms yra padidinamas finansavimas. Prognozuojama, kad šiemet dėl to kurortinės savivaldybės papildomai gaus 3,3 mln. eurų.

Be to, ministerija siūlo nurodyti, kokie reikalavimai keliami kurorto statuso siekiančiai gyvenamajai vietovei. 

Anot Seimo narių, taip pat reikėtų organizuoti kurortologinius tyrimus ir įsteigti Nacionalinį kurortologijos centrą. Tuo metu ministerija teigia, kad šiems tyrimams atlikti nėra būtina steigti naujos įstaigos.

Be to, ministerija atkreipia dėmesį, kad siūlomas reguliavimas įtvirtinti, kad sanatorinio sveikatinimo paslauga gali būti teikiama tik kurortuose ir kurortinėse teritorijose naudojant išplėtotą specialią jų infrastruktūrą yra diskriminacinis kitų įstaigų, kurios teikia tokias pat paslaugas ne kurortinėje zonoje, atžvilgiu.

Ministerija taip pat nurodo, kad turi būti atliekamas numatomo reguliavimo poveikio vertinimas ekonomikai, konkurencijai, valstybės finansams, socialinei aplinkai, viešajam administravimui, teisinei sistemai ir kitoms sritims.

Grupės parlamentarų teigimu, projektą paskatino parengti fragmentuotas, nepakankamas ir neatliepiantis kurortų svarbos Lietuvai dabartinis šios srities reguliavimas. Teigiama, kad šioms teritorijoms skiriamas finansavimas yra per menkas.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė kurortų, jų teritorijų plėtrai ir finansavimui, tačiau projektą siūlo tobulinti. Tokią išvadą Vyriausybė teiks Seimui.


„Jau šį ketvirtadienį (birželio 30 d.) Seime spręsis, ar kurortų sanatorijoms ir reabilitacijos centrams skambės laidotuvių maršas, ar pagrindinė visų kurortų pragyvenimo šaka bus nukirsta, ar vis dėlto sveikas protas paims viršų ir kurortai nebus žlugdomi,“ – savo Facebook įraše antradienį skelbia Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Anot jo, sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma...


Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Antradienį, birželio 15  dieną, Seime beveik vienbalsiai buvo pritarta  Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto pateikimui.


Trečiadienį, balandžio 14 d., skirtingų Seimo frakcijų 36 parlamentarus vienijančios laikinosios – Lietuvos pajūrio bičiulių ir Dzūkijos bičiulių – grupės, Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų savivaldybių atstovai susijungė kartu spręsti reikšmingus Lietuvos kurortams ir visai valstybei klausimus. Susitikime buvo pristatytas Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių...


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Penktadienį, balandžio 22-ąją, Palangoje, Gintaro muziejuje, įvyko didelis visų teisėsaugos institucijų ir kurortų atstovų pasitarimas dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros užtikrinimo 2016 m. kurortinio sezono metu. Tai jau 11-asis prieš vasarą organizuotas pasitarimas, kuriame planuojamas institucijų darbas ne tik Palangoje, Pajūrio krašte, bet ir...


Ruošiantis atnaujinti Šventosios uostą, siūloma plėsti jo teritoriją – Susisiekimo ministerijos parengtą nutarimo projektą, kuriuo siūloma Nacionalinei žemės tarnybai uostui perleisti du žemės sklypus, Vyriausybė svarstė šią savaitę.


Artėjant vasarai kurortų policijos pareigūnai susitelks ties prevencija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 26 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam vasaros sezonui, teisėsaugos bei kurortų Savivaldybių atstovai pripažino – siekiant užtikrinti viešąją tvarką kurortuose, itin didelis dėmesys turi būti skiriamas prevencijai. Šis ir kiti klausimai šiandien aptarti Palangoje Policijos departamento surengtame pasitarime dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros...


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas