Gimnazijos bendruomenė minėjo Kovo 11 - ąją

Palangos tiltas, 2022-03-15
Peržiūrėta
1623
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazijos bendruomenė minėjo Kovo 11 - ąją

Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės dienos minėjimo gimnazijoje vedėjai gimnazistai Raminta Kairytė ir Dominykas Stonkus kreipėsi į gimnazijos bendruomenę Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo žodžiais, primindami, kad kiekvienas iš mūsų priklausome bendruomenei, sudarytai iš buvusių ir būsimų kartų, kad kiekvienas kasdien turime kurti savo gyvenimo prasmę įsišaknydami Tėvynėje, tik taip atrasime ,,savo namus istorijoje”. Ši mintis ir ukrainiečių, ginančių savo laisvę, palaikymas tapo pagrindiniais Kovo 11 – ajai skirtų renginių, akcijų ir kūrybinių darbų motyvais. 

Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas kreipdamas į bendruomenę paragino branginti savo šalies laisvę, nes jos išsaugojimo kaina gali būti labai didelė – tai rodo dabartiniai įvykiai kaimyninėse šalyse. Su linkėjimais jaunatviškai paminėti savo šalies šventę į gimnazistus ir mokytojus kreipėsi gimnazijos mokinių parlamento nariai. Savimi tikėti kvietė talentingi ir kūrybingi gimnazistai: lietuvių liaudies šokių kolektyvas, griausmingoji grupė ,,Kabinetas 303“ ir solistė Adrija Burbaitė ir naujai susikūrusi grupė ,,Ataraxia“, dainas atlikusios Eglė Bracaitė, Nikolė Birštonaitė ir joms akomponavęs Lukas Pocius bei karpiniais ,,Geltona-žalia-raudona“ motyvais gimnazijos erdves papuošę dailės studijos nariai. Antrosios užsienio kalbos besimokantys gimnazistai skaitykloje surengė  laiškų Tėvynei parodą (rusų, prancūzų, vokiečių kalbomis), bibliotekos vedėja pavietė į virtualią ir stendinę parodą ,,Rašytojai signatarai, 1990 m. kovo 11 -ąją nepabūgę raudonojo režimo“. Gausus gimnazistų būrys ir jaunųjų šaulių atstovai dalyvavo tradiciniame sparčiajame žygyje „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas“, kur kartu su Lietuvos vėliavomis plevėsavo ir Ukrainos vėliava. Smagu, kad žygio dalyvius palaikė visa gimnazijos bendruomenė – palydintys mokytojai, arbatą paruošusios virėjos, muzikinu fonu pasirūpinęs inžinierius, vėliavas paruošęs meistras. Mokiniai prisijungė ir prie Lietuvos ir užsienio mokykloms skirtos Ukrainos palaikymo akcijos „Kurk kartu laisvės apyrankę" ir nupintomis apyrankėmis pasitiko sugrįžtančius žygeivius. Palangos senosios gimnazijos mokiniai dalyvavo ir miesto renginiuose - skaitovai Raminta Kairytė ir Aistis Miežetis skaitė eiles Palangos bažnyčioje vykusiame Palangos kamerinio choro koncerte, skirtame Nepriklausomybės dienos minėjimui. Švęsdama Kovo 11 –ąją visa gimnazijos bendruomenė ir Lietuvai, ir visam Pasauliui linki TAIKOS, VILTIES ir GERUMO. 

Gimnazijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 21 d. ir kovo 28 d. laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad kovo 13 d. ir kovo 14 d. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui vartotojų.


UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad v asario 28 d.  nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas


Sporto šventė „Palangos pajūris – Palangos vaikams“ sugrįžo į Palangos senosios gimnazijos bendruomenę.


„Vaikų globa - tai prasmingiausia dovana, kurią žmogus gali padovanoti kitam, mažesniam už save.  Jūs galite padovanoti savo šeimą vaikui, kuris jos neturi“ - renginių vedėjas Rokas Pilibaitis kreipėsi į gausiai susirinkusią miesto bendruomenę kviesdamas įsitraukti į šeimos šventės sūkurį. 


Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės dienos minėjimo gimnazijoje vedėjai gimnazistai Raminta Kairytė ir Dominykas Stonkus kreipėsi į gimnazijos bendruomenę Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo žodžiais, primindami, kad kiekvienas iš mūsų priklausome bendruomenei, sudarytai iš buvusių ir būsimų kartų, kad kiekvienas kasdien turime kurti savo gyvenimo prasmę įsišaknydami Tėvynėje, tik taip...


Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija pirmadienį, kovo 23 d., priėmė sprendimą, kad nemokamas mokinių maitinimas (mokiniams, kurių tėvai gauna mažas pajamas) turi būti organizuojamas nuo kovo 23 d. iki karantino pabaigos.


Praėjusią savaitę lietuviai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21-ąsias metines. Vieni aktyviau, kiti pasyviau, tačiau ši diena, žinoma, nepalieka abejingo nei vieno piliečio. Šią dieną minėjo ir palangiškiai, ypatingai šią dieną pagerbė jaunieji miestelėnai, dovanoję gražiausias dainas ir šokius Lietuvai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius