Du paskutiniai COVID-19 nešiotojai palangiškiai šią savaitę pagaliau išgirdo, kad virusą įveikė

"Palangos tilto" redakcija, 2020-06-12
Peržiūrėta
832
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad  pasveiko du paskutiniai palangiškiai, COVID-19 ligoniai.
Antradienį, gegužės 9 d., „Palangos tiltui“ Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro direktorė, sakė: „Abu asmenys Palangoje tikrai ilgokai sirgo. Galiu pasakyti, kad buvo psichologiškai pavargę. Jie nekart darė pakartotinus tyrimus, tačiau tik šią savaitę atlikti tyrimai parodė, kad jie jau nėra šio viruso nešiotojai.“
Gydytoja nedetalizavo, kada abiem palangiškiams buvo diagnozuotas COVID-19.
Anot J. Mikutienės, mobilioji brigada, imanti tepinėlius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti – ji yra įsikūrusi prie miesto baseino, ir toliau veiks.
„Gavome nurodymą atlikti tokius profilaktinius COVID-19 tyrimus medicinos įstaigų darbuotojams, socialines paslaugas teikiantiems darbuotojams. Žodžiu, atrodo, kad ir atšaukus ekstremalią situaciją šalyje, jis ir toliau veiks,“ – sakė J. Mikutienė.
Toks punktas Palangoje pradėjo veikti balandžio 7 dieną.
Tepinėliai tyrimams imami kasdien (įskaitant ir savaitgalius) po keturias valandas. Mobiliosios brigados veikla organizuojama pagal poreikį, kurį nurodo Karštosios koronaviruso linijos 1808 darbuotojai. Vienam asmeniui aptarnauti specialistai užtrunka iki 10 minučių.
Organizuojant jame darbą, buvo pasitelkti ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų specialistai – miesto poliklinikos medikams talkins S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro, LSMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Klinikos Palangoje, klinikos „Ave Medica“, reabilitacijos centro „Palangos linas“, taip pat – Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro bei Palangos miesto socialinių paslaugų centro specialistai.
Tepinėliai COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti imami tų asmenų, kurie galimai turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu, grįžę iš užsienio valstybių per tarptautinį sienos kirtimo punktą, taip pat kai kuriais kitais atvejais.
Norint atlikti tepinėlio tyrimą, pirmiausia reikia skambinti nemokama ir visą parą veikiančia Karštąja koronaviruso linija tel. 1808. Tuomet asmuo bus užregistruotas tyrimui, ir jam bus nurodytas laikas, kada konkrečiai jis turi atvykti tyrimui.
Kaip „Palangos tiltą“ informavo Brigita Kairienė, Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, birželio 8 d. duomenimis buvo užregistruoti COVID-19 ligos atvejai: Klaipėdos mieste – 285, Klaipėdos rajone – 54, Kretingos rajone – 62, Palangos mieste – 14.
„Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintais teisės aktais, COVID-19 ligos protrūkių (2 ir daugiau tarpusavyje susiję atvejai) susirgimų atvejai registruojami pagal užsikrėtimo vietą, nepriklausomai nuo to, kurioje administracinėje teritorijoje susirgęs asmuo gyvena,“ – sakė ji.
Birželio 8 d. duomenimis, Klaipėdos mieste pasveiko – 229 asmenys, gydomi – 38; Klaipėdos rajone pasveiko– 47 asmenys, gydomi -4; Kretingos rajone pasveiko– 46 asmenys, gydomi – 14; Palangos mieste pasveiko- 11 asmenų, gydomi -2.
Tačiau, kaip minėjome, abu Palangos ligoniai šią savaitę išgirdo ilgai lauktą naujieną – jie yra sveiki.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje prieglobstį ir saugumą pagaliau radusi ukrainietė Alina į Palangą atvyko iš karo nuniokoto Palangos miesto-partnerio Bučos. Jo kelionės nebuvo lengva.


Pritrūko vos penkiolikos minučių, kad pajūryje, Palangoje, naują gyvenimą pradėti bandantis kaunietis būtų artimųjų palaidotas gimtajame mieste. Nors tuo metu vyras po operacijos sveiko uostamiesčio ligoninėje, Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai jį oficialiai paskelbė mirusiu – pavertė žiauraus nužudymo auka. Prie urnos su tėvu paskutinį kartą atsisveikinti priėjusi dukra gavo šoką, kai...


Į Baltijos jūros bangas šeštadienį, stebint daugybei susirinkusių žiūrovų, niurktelėjo per 300 ledinio vandens entuziastų. Sveikuolius šį kartą pasitiko skaisti saulė ir ledinės jūros bangos. Kaip ir kasmet, nugalėti baimes, išbandyti savo galimybių ribas, pasisemti puikios nuotaikos ir pasikrauti energijos bei sveikatos, į Palangą suvažiavo sveikuoliai ne tik iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos...


Daugiau nei metus laiko iš Vilniaus skridusi „Aukso paukštė“ pagaliau pasiekė Palangą.. . 2019 metų chorų nominacijos „Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas” laureatu pripažintas Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis mišrus choras ir jo vadovas Edmundas Jucevičius.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad šią savaitę pasveiko du paskutiniai palangiškiai, COVID-19 ligoniai.  


Šeši drąsūs palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Kartu su Dainiumi Drungilu, Jūrate Mitkevičiūte ir Ilona Emanuelsson įveikęs 46 kilometrus, Palangos meras...


Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei...


Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo...


Vakar buvo minima Pasaulinė hepatito diena, būtent šią dieną būna kreipiamas didžiausias dėmesys į šią užkrečiamąją ligą ir jos keliamus pavojus. Nustatyta, jog kas 12 pasaulio gyventojas serga lėtiniu hepatitu C arba B, tačiau, kaip paminėjo ir Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirbanti šeimos gydytoja Nelia Macienė, dažnai hepatito viruso nešiotojai būna išaiškinami...


Atestatus gavo paskutiniai abiturientai

Romualdas RIMA, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje vyko iškilminga šventė, kurioje abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiuos svarbius vidurinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gavo 51 paskutinės, 32 – osios laidos, auklėtinis. Nuo šių metų rugsėjo mokykla taps pagrindine, kurioje vaikai mokysis iki 10 klasės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius