Pareigūnai ir medikai: pagaliau išmokome švęsti Naujuosius metus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-01-05
Peržiūrėta
1483
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pareigūnai ir medikai: pagaliau išmokome švęsti Naujuosius metus

Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei pareigūnai: jų žodžiais, pagaliau mes išmokome švęsti šią šventę taip, kad jau kelinti metai apsieinama be rimtesnių incidentų, nors darbo tarnybos turėjo.

Tikras Kalėdų šviesos miestas
Nueinantys 2014-ieji ir ateinantys 2015 metai Palangai ir jos svečiams buvo maloningi: tokios šiltos, be mažiausio vėjelio nakties iš gruodžio 31-osios į sausio 1-ąją išties seniai nebuvo. Gal todėl dar gerokai prieš vidurnaktį J. Basanavičiaus gatve link jūros tilto pradėjo tekėti žmonių upė: norintys pasigrožėti fejerverkais palangiškiai ir miesto svečiai skubėjo „užsiimti“ geriausias vietas tiek ant paties tilto, tiek kopose.
Žmonių minioje girdėjosi kalbant visomis lietuvių kalbos tarmėmis ir užsienio kalbomis. Šventiškai papuoštą ir apšviestą Palangą – ir Vytauto gatvę kartu su originaliąja Kalėdų eglute, J. Basanavičiaus gatvę ir išskirtinę jos eglučių alėją („Palanga nuo Druskininkų nusižiūrėjo“, – girdėjosi „giedant“ su dzūkišku „akcentu“. „Netiesa, Palanga pirma sugalvojo, tai Druskininkai nusibeždžioniavo“, – čia pat su žemaitiškos tarmės prieskoniu atkirsta) kurorto svečiai gyrė visomis kalbomis: „Ne veltui Palanga skelbiasi esanti Kalėdų šviesos miestas“.

Fejerverkai ir šampano purslai
Ir J. Basanavičiaus gatvėje, ir Jūratės ir Kastyčio skvere, ir ant tilto susirinkę sutikti ateinančių 2015-ųjų metų žmonės – ir jaunimo grupės, ir šeimos su vaikais, ir itin garbaus amžiaus žmonės – buvo nusiteikę išties šventiškai ir geranoriškai. Vidurnaktį prasidėjus didžiajam fejerverkų šou – o mažesni pradėjo pokšėti ir spalvingomis ugnies puokštėmis puošti dangų gerokai iki dvyliktos valandos nakties – supokšėjo atidaromų šampano butelių kamščiai, švenčiantieji glėbesčiavo šalia esančius ir vaišino vieni kitus.
„Su Naujaisiais! Ir su euro įvedimu!” – girdėjosi sveikinimai.
Labai prisišventusių ar „nusišventusių“ beveik neteko matyti. Vienoj vietoj siūruojantis vyrukas, atsargiai gyvenimo draugės už liemens prilaikomas, sunkiai maigė aiškiai naujametinį sveikinimą mobiliuoju telefonu: „Blin, kur ta „N“ raidė?..“. Kitoj vietoj pašventęs jaunimas šaukė: „Tegyvuoja Nauji metai! Laisvę Ukrainai! Putinas – ch...lo!“. „Rado vietą ir laiką politikuoti“, – tyliai rusų kalba murmėjo prošal einanti svečių grupelė.
Ir „laukinių“ fejerverkų Jūratės ir Kastyčio skvere lyg ir mažiau būta nei kitais metais. Bent jau pro ausis šnypšdamos petardos neskraidė. Tačiau dūmų buvo apsčiai – ir akis, ir gerklę graužė. Bet būta ir rūko, kiek pridengusio fejerverkų spindesį.

„Išmokome švęsti“
„Bijau prisišnekėti, kaip sakoma, kad „neprisišnekėčiau“, tačiau jau kelinti metai stiprėja įspūdis, kad pagaliau būsime išmokę švęsti, – paklaustas, ar labai sunki buvo Naujųjų metų naktis, sakė Palangos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius. – Nors į Palangą kasmet palydėti senųjų metų ir švęsti Naujųjų sutikimą suplūsta tūkstančiai žmonių, bendras įspūdis toks, kad kasmet šventės vis ramesnės. Žinoma, darbo pareigūnams buvo, buvo ir besisvaiginančių alkoholiu viešose vietose, ir patriukšmaujančių, tačiau rimtesnių incidentų išvengta“.
Teko pareigūnams įspėti fejerverkų ir petardų sprogdintojus.
„Protokolų nerašėme – šventė juk, tačiau pareigūnai, matydami, kad rengiamasi leisti fejerverkus pavojingai arti žmonių ar kad norintieji juos leisti nelabai blaivūs, perspėdavo tokius žmones“, –
sakė G. Pocevičius, pridūręs, jog ir su fejerverkais elgtis žmonių pilnose vietose jau irgi po truputį išmokstama.
„Nuo gruodžio 31-osios devintos valandos ryto iki sausio pirmosios devintos ryto Palangos miesto policijos komisariate gauti 52 pranešimai apie įvykius, – statistiką pateikė Viešosios policijos skyriaus Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė. – Dažniausiai kreiptasi dėl triukšmo, viešosios tvarkos pažeidimų, taip pat pranešta apie techninius eismo įvykius, kelių eismo taisyklių pažeidimus. Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai“.
Pareigūnė paminėjo, jog šeši asmenys buvo pristatyti į policijos komisariatą, dar šešiems surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai už viešosios tvarkos pažeidimus.

Keturi iškvietimai
Kad pagaliau išmokstame švęsti, policijos pareigūnams antrino ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas Remigijus Alvydas Kirstukas. Į medikus nuo gruodžio 31-osios vakaro iki sausio pirmosios šeštos valandos ryto kreipėsi tik penki ar šeši pagalbos reikalingi žmonės, tačiau ne dėl rimtų traumų ir ne dėl „šventinio“ apsinuodijimo alkoholiu.
Greitosios medicinos pagalbos ekipažai į Palangą skubėjo keturis kartus.
„Pirmasis iškvietimas GMP stotį pasiekė keturios minutės po vidurnakčio, – pradėjo vardinti Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė. – Ekipažas skubėjo į Jūratės ir Kastyčio skverą, čia 37 metų moteris patyrė akies traumą. Po pusvalandžio medikai važiavo į Vanagupės gatvę – ten moteris patyrė galvos traumą, panašu, kad tai įvyko buitinio konflikto metu“.
Dar du iškvietimai buvo susiję su apsinuodijimais: vyresnio amžiaus vyriškis buvo apsinuodijęs alkoholiu, o keturiolikmetis paauglys neaiškia medžiaga – panašu, jog antifrizu.

Dukart mažiau šiukšlių
Darbo Naujųjų metų naktį beveik neturėjo ir ugniagesiai gelbėtojai. Tiesa, penkios minutės po vidurnakčio buvo gautas pranešimas, jog prie Vytauto g. 64 namo dega automobilio salonas. Tačiau, kaip sakė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Sandra Vasiliauskaitė, ekipažui atvykus į įvykio vietą, ugnis jau buvo numalšinta. Didelės žalos, kaip spėjama, užsidegęs ventiliatorius, nespėjo pridaryti: apdegė ir apsilydė automobilio priekinio panelio apdaila.
O miesto švara ir tvarka besirūpinančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus pasidžiaugė, jog šiemet į Palangą švęsti Naujųjų metų atvažiavo labai solidi ir padori publika – šiukšlių po švenčių surinkta dvigubai mažiau nei praėjusiais metais.
„Matyt, slidūs keliai atbaidė „bimbalais“ iš rajonų prie jūros pasiausti atlekiančius „pacanus“, – pajuokavo K. Skierus.
O jau visiškai rimtai pastebėta, jog šiemet tarp šiukšlių beveik nebuvo stiklo duženų.
„Radome tuščių šampano butelių, bet ne sudaužytų, o tvarkingai pakraščiuose sustatytų, ir vienkartinės stiklinaitės ar taurelės šalia gražiai sustatytos. Ir fejerverkų pakuočių, paprastai prišnerkšdavusių Jūratės ir Kastyčio skverą bei jo prieigas ir kopas, šiemet buvo gerokai mažiau“, – dalijosi pastebėjimais K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Pagaliau, 2015-01-07 13:30 (. / IP: 86.100.63.40)
- gal ir p.Skierus galėjo šiek tiek pailsėti !..

Taip pat skaitykite

Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Palangoje prieglobstį ir saugumą pagaliau radusi ukrainietė Alina į Palangą atvyko iš karo nuniokoto Palangos miesto-partnerio Bučos. Jo kelionės nebuvo lengva.


Daugiau nei metus laiko iš Vilniaus skridusi „Aukso paukštė“ pagaliau pasiekė Palangą.. . 2019 metų chorų nominacijos „Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas” laureatu pripažintas Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis mišrus choras ir jo vadovas Edmundas Jucevičius.


Daugiausia Lietuvos medikų emigruoja į Šiaurės šalis: Norvegiją, Daniją, Švediją. Kodėl būtent šia kryptimi Lietuvos specialistai dažniausiai kelia sparnus?


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei...


Gegužės pirmąją švęsime Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą devintąsias metines. Mūsų valstybės istorijoje tai tik akimirka, bet žmonių likimuose – dalis gyvenimo. Kas pasikeitė per tuos metus lietuvių tautinėje sąmonėje ir ką mes sugebėjome parodyti Europai?


Prieš beveik metus mitinguotojai Palangoje vijo iš miesto prancūzų kapitalo įmonę „Litesko“, o po nepilnų metų, šiandien popiet, įvykusiame mitinge gujo iš kurorto olandų įmonės UAB „Leander“ valdomus atrakcionus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius