Nakvynė kurorto svečiams nuo šiol bus siūloma ne pakelėje, o tam skirtoje aikštelėje

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015-07-02
Peržiūrėta
1879
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Nakvynė kurorto svečiams nuo šiol bus siūloma ne pakelėje, o tam skirtoje aikštelėje

Prie įvažiavimų į Palangą sumažėjo stovinčių asmenų, siūlančių apgyvendinimo paslaugas, taip pat ir automobilių su informacija apie jas – vis daugiau tokių verslininkų tam tikslui naudojasi automobilių stovėjimo aikštele prie „Lukoil“ degalinės. Joje kalbinti palangiškiai neabejoja, kad situacija dar labiau pagerės, kai ties posūkiu į vadinamąjį nakvynės paslaugų turgelį bus įrengti nukreipiamieji ženklai.

Įrengs nuorodas
„Labai laukiame informacinių stendų – nukreipiamųjų ženklų apie šią aikštelę. Dabar didžiausia problema, kad didžioji dauguma į Palangą atvažiuojančiųjų dar nėra girdėję apie tokią specialią aikštelę. Mus patikino, kad tokie stendai bus pagaminti ir įrengti šios savaitės pabaigoje. Tai – labai gerai“, – sakė Adelina Sabaliauskaitė, Palangos miesto asociacijos „Palangos rūpestėlis“, kuri vienija daugiau kaip pusšimtį smulkiųjų apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkų, valdybos pirmininkė.
Moteris, kaip ir kiti apgyvendinimo paslaugų smulkieji verslininkai, viliasi, kad aikštelėje netrukus bus įrengtas ir apšvietimas.
„Nors dienos ir ilgos, bet vakarėjant, prieblandoje, vairuotojai sunkiau pastebi tokią aikštelę ir kas joje vyksta. Jeigu bus įrengtas apšvietimas, aikštelė taptų dar patrauklesnė“, – sakė moteris.

Drausmins vairuotojus
Smulkiojo apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkams nerimą kiek kelia įžūlūs vairuotojai, kurie, užuot važiavę link Kretingos gatvės bei Klaipėdos plento sankryžos, vengdami laukti, kol jiems užsižiebs žalias šviesoforo signalas, kerta kampą – neretai dideliu greičiu įvažiuoja iš Kretingos gatvės į apgyvendinimo paslaugų aikštelę-„turgelį“ ir, pravažiavę degalinę „Lukoil“, atsiduria Klaipėdos plente.
„Tai tikrai nėra saugu, juolab, kad aikštelėje yra ir pagyvenusių žmonių, iš kurorto svečių automobilių išlipa ne tik mama ar tėtis pasiderėti dėl buto ar kambario nuomos kainos, bet ir vaikai. Mažuosius juk ne visada ir sukontroliuosi, kai mintys – apie atostogas ir laikino būsto joms išsinuomojimą“, – pastebėjo pašnekovai.
Gintautas Pocevičius, Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas, pripažino, kad problemą reikia spręsti. „Viena iš galimybių – įrengti papildomą kelio ženklą, galima pasinaudoti ir kitomis priemonėmis. Kai kalbama apie palangiškių ir miesto svečių saugumą, visos reikiamos priemonės turi būti pasitelkiamos“, – kalbėjo G. Pocevičius.

Domisi vis labiau
Kalbinti kurorto verslininkai, siūlantys būsto nuomą, džiaugėsi, kad vis daugiau automobilių įsuka į aikštelę. „Turint omeny, kad šioje vietoje nakvynės paslaugas siūlome vos savaitę, užsukančiųjų į ją automobilininkų skaičius džiugina. Viliamės, kad kai apie aikštelę išgirs daugiau į kurortą susiruošusių atostogauti Palangos svečių, visi, ieškantys nakvynės privačiame sektoriuje, čia plūstels“, – sakė asociacijos pirmininkė.

Rūpinasi saugumu
Tiesa, kai kurie miestiečiai vis dar stoviniuoja prie Kretingos gatvėje sustatytų automobilių, į kuriuos buvo atremti plakatai su informacija apie apgyvendinimo paslaugas. Tai kelia pavojų tiek pėstiesiems, tiek ir vairuotojams.
Siekdami užtikrinti eismo dalyvių saugumą, policijos ekipažai vis dažniau pravažiuoja Kretingos gatve arba net sustoja pastebėti, ar vairuotojai nepažeidžia kelių eismo taisyklių, paiso sustoti draudžiančių kelio ženklų. „Saugumui skiriame didelį dėmesį – tai yra mūsų bendro darbo su Savivaldybe ir jos institucijomis dalis. Juk visiems norisi, kad apgyvendinimo paslaugos būtų teikiamos civilizuotai ir saugiai, kad patys miestiečiai būtų bendruomeniški bei atsakingi“, – sakė G. Pocevičius.

Gerina įvaizdį
Miesto mero pavaduotojas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rimantas Antanas Mikalkėnas taip pat pabrėžė, kad visiems, taigi – ir privataus apgyvendinimo sektoriaus verslininkams – privalu laikytis eismo saugumą užtikrinančių taisyklių. Anot jo, pakelėse prie plakatus laikančių būsto nuomotojų sustodavę automobiliai keldavo grėsmę, didindavo avarijų tikimybę.
Vicemeras teigė, jog Palangai modernėjant ir gražėjant, nesmagu girdėti, kad kurortas vis dar pavadinamas „močiučių Palanga“. „Technologijų laikais jau dauguma kurortų sėkmingai išsprendė tokią pakelių problemą. Pagaliau tai turi padaryti ir Palanga. Esu atviras visiems siūlymams – kalbėjomės su privatininkais, atsižvelgsime į jų pasiūlymus, kiek galėsime, bet tvarka turi būti. Manau, visi tai suprantame“, – kalbėjo vicemeras.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 2 d., 13.00 val., Palangoje, Vytauto g. ir Basanavičiaus g. sankirtoje, prasidės Alytaus šunų mylėtojų klubo „CANIS” eisena į Jūratės ir Kastyčio skverą-fontaną. 


Pasak Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkės Editos Kontenytės, vasaromis viešajai tvarkai ir poilsiautojų saugumui užtikrinti Palangoje nuolat skiriamas itin didelis dėmesys.


Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia Lietuvos gyventojus dalyvauti projekte „Trečioji nakvynė“ ir užsisakius dvi ar daugiau nakvynių apgyvendinimo įstaigose iš eilės – trečią gauti nemokamai. Prie šio projekto prisijungė ir kai kurie Palangos viešbučiai bei nakvynės paslaugas siūlantys palangiškiai.


Artimiausios dienos Palangai nepašykštės vienas už kitą nuostabesnių ir įsimintinesnių renginių. Visą savaitgalį vyks jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“. Šventojoje akį trauks baikerių motociklai. O pirmadienį, rugpjūčio 23 dieną,  Palanga ir Šventoji, kaip ir visa Lietuva, kviečia visus miestelėnus ir svečius paminėti istorinę datą...


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šiandien Palangoje VMI skelbia atvirų konsultacijų dieną: jų sulauks ir gyvenamuosius būstus nuomojantys gyventojai, ir šeimos, verslus planuojantys kurti ar juos plėtojantys palangiškiai. Tai puiki proga išsiaiškinti gyventojų rūpimus klausimus su mokesčių specialistais, kurie juos lankys.


Prie įvažiavimų į Palangą sumažėjo stovinčių asmenų, siūlančių apgyvendinimo paslaugas, taip pat ir automobilių su informacija apie jas – vis daugiau tokių verslininkų tam tikslui naudojasi automobilių stovėjimo aikštele prie „Lukoil“ degalinės. Joje kalbinti palangiškiai neabejoja, kad situacija dar labiau pagerės, kai ties posūkiu į vadinamąjį nakvynės...


Jau visai netrukus bus užverstas dar vienas Palangos krepšinio istorijos puslapis. Jau šį šeštadienį (vasario 11 d.) Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje, rungtynėse su Latvijos krepšinio klubu „Valmiera“, palangiškiai į aikštelę išbėgs vilkėdami naujus marškinėlius su „Palangos“ pavadinimu....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius