Rašome „Palangos tiltui“: Palangos senojoje gimnazijoje – jaunųjų poetų šventė, laureate tapo gimnazistė Mūza Svetickaitė

Palangos tiltas, 2021-11-04
Peržiūrėta
1720
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Finalinė šventės akimirka
Finalinė šventės akimirka

Spalio 22 dieną jau 23-ąjį rudenį Palangos senojoje gimnazijoje vyko Žemaitijos regiono jaunųjų poetų šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, šiemet skirta poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms.

Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas pasveikino šventės dalyvius, einančius kūrybinių išbandymų keliu, ir palinkėjo gražios konkurencijos. Vilma Varpiotienė, Palangos Švietimo skyriaus specialistė, pasidalijo savo įspūdžiais. Gavusi kvietimą  suprato, kad ir kas benutiktų, rudens Palangoje be poezijos tikrai nebus, ir džiaugėsi, kad tradicinis poezijos renginys vyksta ir netradiciniu būdu, bei pasveikino jaunuosius kūrėjus ir jų mokytojus. 

23-oje moksleivių poezijos šventėje svečiavosi poetas, dramaturgas, eseistas, prozininkas, dainų autorius ir atlikėjas bei Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas. Poetas skaitė  eilėraščių iš paskutinės savo poezijos knygos ,,Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“ ,  vedė seminarą ,,Poetinės metaforos teatre“ bei vertino pradedančių poetų kūrybą.  Svarbiausias renginio akcentas – jaunųjų poetų kūrybos skaitymai. 

Šiemet sulaukta dalyvių iš Plungės, Kretingos, Gargždų ir Klaipėdos gimnazijų. Šventinę renginio nuotaiką padėjo sukurti Senosios gimnazijos II klasės mokinės Nikolės Birštonaitės atlikta daina pagal V.Mačernio žodžius (mokinę ruošė muzikos mokytoja Regina Mockutė) ir filmuotas gimnazisčių Melitos Sinušaitės ir Kamilės Malinauskaitės mados kolekcijos pristatymas. 

Praėjus kelioms dienoms paskelbti ir konkurso laureatai. 23-oje šventėje „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ I vieta džiaugėsi ne pirmą kartą joje dalyvaujanti ir laureate tapusi Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinė Mūza Svetickaitė. II vieta įvertinta taip pat mūsų gimnazistės Melitos Sinušaitės  (IVB) poezija. III vieta buvo skirta  trims jauniesiems poetams: tai Julijai Naraškevičiūtei iš Kretingos Všį Pranciškonų gimnazijos, Megei Bandzevičiūtei, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinei, bei Palangos gimnazistei Ugnei Bertašiūtei (IIIB).  Vieno eilėraščio konkurse iš visų išsiskyrė ir laureatu tapo Dominykas Miežetis, II vieta atiteko Viltei Paulauskaitei  - abu mokiniai iš Kretingos Všį Pranciškonų gimnazijos.  III vieta džiaugėsi mūsų gimnazijos I klasių mokiniai: Gabija Valužytė, Mila Skuodaitė ir Tomas Jakubauskas.  Specialų prizą knygą  įsteigė ir šventės rėmėjai – Palangos senosios gimnazijos biblioteka. Bibliotekininkės Aurelija Jazbutienė ir Jūratė Vaišvilė jį skyrė  Mūzai Svetickaitei už V.Mačerniui artimą poeziją.  Visi laureatai apdovanoti Padėkos raštais, knygomis bei tradiciniais šventės simboliais – rudeninių lapų vainikais. Palangos gimnazistų šventės laureatų Mūzos, Melitos, Ugnės, Gabijos ir Tomo mokytoja Jūratė Galinauskienė, kuri yra ir šios šventės idėjos sumanytoja, džiaugėsi, kad gimnazijoje tęsiama jaunųjų kūrėjų ugdymo tradicija.  

Mokinių kūrybą vertinęs G. Grajauskas aptardamas ją akcentavo, kad matyti, jog kai kurie jau dabar yra aiškiai susiję su literatūra, džiaugėsi, kad yra ir naujų vardų, ir vylėsi, kad visi ir toliau rašys. Poetas pažadėjo, kad jei  laureatai  neprieštaraus, jų  kūrybą publikuos Klaipėdos literatūriniame žurnale ,,Durys“. Tai iš tiesų rimtas paskatinimas jauniesiems poetams.

  Renginio šeimininkai ir svečiai atsisveikino iki kitų metų V.Mačernio poezijos eilute:,,Mes nežinome kam, bet gyventi, kurt ir juoktis pasauly – puiku...“

  Paulina Stalioraitytė, Palangos senosios gimnazijos  IIIB klasė

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 27-29 dienomis Palangos senosios gimnazijos gimnazistė Mūza Svetickaitė dalyvavo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų” filmavimuose LRT.  Palangiškė nurungė visus varžovus ir trečiąkart iš eilės tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke”. 


Spalio 22 dieną jau 23-ąjį rudenį Palangos senojoje gimnazijoje vyko Žemaitijos regiono jaunųjų poetų šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, šiemet skirta poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms, „Palangos tiltui“ rašo Paulina Stalioraitytė, Palangos senosios gimnazijos  IIIB klasė.


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas