Karjeros planavimo galimybės Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos tiltas, 2018-02-11
Peržiūrėta
2336
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vieną iš aktualiausių paskaitų baigiamųjų klasių gimnazistams skaitė LAMA BPO konsultantė Odeta Kardauskė.
Vieną iš aktualiausių paskaitų baigiamųjų klasių gimnazistams skaitė LAMA BPO konsultantė Odeta Kardauskė.

Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.

Sėkmės istorijos ir praktiniai patarimai
Dauguma pranešėjų, atvykusių pasidalinti savo sėkmės istorijomis ir praktiniais patarimais, – Gimnazijos alumnai. Tai – Darius Kniūkšta –inovatyvaus pramogų, naujųjų medijų ir bendruomenių tinklo„Trys Kubai“ įkūrėjas, Youtube ir Twitch.tv turinio kūrėjas, Dominykas Karpovič–Sype (inovatyvios grįžtamojo ryšio platformos) vadovas, HomoEminens strategijos ir inovacijų patarėjų komandos partneris, HouseOfFaige mados namų bendrakūrėjas, Juozas Rimgaila – tarptautinės įmonės MonifyLoans Lietuvos padalinio vadovas Rygoje, Tautvydas Lubys – Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių organizatorius, Giedrė Grigūnaitė, Viktorija Šauklytė – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos studentės, Dalia Zokienė – Palangos miesto apylinkės teismo Teisėjo padėjėja.
Atsižvelgus į mokinių poreikius, buvo pakviesti ne tik šią mokyklą baigę savo sričių profesionalai. Apie dizainerio darbo specifiką su mokiniais kalbėjo Vakaris Bernotas, Lietuvos dailės akademijos profesorius, dizaineris. Būsimiems medikams į klausimus atsakė Palangos asmens sveikatos priežiūros centro direktorė, šeimos gydytoja Jūratė Mikutienė. Verslo konsultantas Manager.LT vadovasAras Mileška drąsino imtis verslo iniciatyvų.

Svarbu planuoti
Vieną iš aktualiausių paskaitų baigiamųjų klasių gimnazistams skaitė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) konsultantė Odeta Kardauskė. Ji ne tik informavo apie pagrindinius žingsnius pildant stojimo į aukštąją mokyklą prašymą, bet ir supažindino su praėjusių metų abiturientų pasirinkimų statistika,aptarė 2018 metų stojimo sąlygas ir jų naujoves 2019 metais, pristatė aktualiausių specialybių sąrašą, aptarė konkursinio balo skaičiuoklę ir papildomų balų surinkimo galimybes bei atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus.

Į profesiją pažvelgta plačiau
Po paskaitos buvęs gimnazistas D.Karpovič paklaustas, ką patartų moksleiviams, besirenkantiems profesiją, teigė, kad karjera dažnai suprantama kaip linijinis procesas – sugalvotas planas su visomis detalėmis, kuris vyks taip, kaip numatyta. Deja, kaip teigė pašnekovas,gyvenimas yra didelio neapibrėžtumo teritorija ir nutinka visko. Todėl apie profesiją po mokyklos geriausia galvoti kaip apie terpę, kur norima tobulėti: aplinka, žmonės, vertybiniai aspektai ir panašiai. Kai pasirenkama ne konkreti ir niekada nekeisiama specialybė, o kultūra – galvojama gyvenimo masteliu, ne darbo ribose. Tai suteikia daugiau laisvės. Laisvės jungti, pavyzdžiui, literatūros žinias ir programavimo gebėjimus, filosofijos principus ir inovacijų valdymą, išsilavinimą teisės srityje ir polinkį į kūrybą. Taip gimsta tikri problemų sprendimai, išskirtiniai profesionalai bei sėkmingi startuoliai.
Ši Karjeros ir verslumo ugdymo diena – tai ne pirmus metus Palangos senojoje gimnazijoje vykstančių karjeros planavimui skirtų renginių ciklo dalis. Pranešimų, pokalbio ar konsultacijų forma vykę susitikimai paskatino mokinius planuoti ateitį ir motyvavo siekti asmeninių tikslų.

Veronika JUCEVIČIŪTĖ ir Astė BIKNEVIČIŪTĖ
Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius