"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020-02-14
Peržiūrėta
2451
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG). Jos tikslas – apsaugoti bendraamžius nuo alkoholio bei kitų svaigalų, skatinti bendrauti, suprasti save ir kitus. Stovykloje dalyvavo 14-18 metų moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų, tarp jų ir vienas devyniolikmetis latvis, kuris palaiko ryšį su keliais SG vadovais. Šiais metais projektas kiekvienam komandos nariui – ypatingas. Vyresnioji koordinatorė mokytoja Toma Mackevičienė teigia, jog oficialiai tai pati pirmoji „Sniego gniūžtė“, kurią jie, kaip Palangos skyrius, organizavo. Nors ir anksčiau gimnazistai buvo surengę vieną stovyklą, ši nebuvo akredituota, nes ji buvo organizuota kartu su vydmantiškiais, kurie suteikė didžiulę paramą pradedantiesiems.
Šių metų renginio tema „Skrydis“ – tai įvairiausios pasaulio šalys, jų kultūra. Pagrindinis temos akcentas bei viena svarbiausių vadovų užduočių – klasės papuošimas pagal burtų keliu ištrauktą valstybę. Atvykusieji dalyviai buvo suskirstyti į nedideles grupeles, kurių gidais tapo paskirti vadovai – Palangos gimnazistai. Penktadienio vakarą dalyviai privalėjo susipažinti su „Sniego gniūžtės“ taisyklėmis. Vėliau jaunimas pažino vienas kitą artimiau bei sukūrė trumpą gautos šalies pristatymą. Šeštadienis – pati aktyviausia diena. Jos metu vyko įvairūs bendri užsiėmimai: fizinės rungtys, filmų peržiūros, įvairios olimpiados, kuriose dalyvių grupelės rungėsi viena prieš kitą dėl prizų, o už papildomus taškus teko net paįvairinti užduočių srautą. Reginio metu gimnazijoje svečiavosi daugeliui žinomas renginių vedėjas, buvęs gimnazistas Tautvydas Lubys, kuris dalijosi patirtimi: pasakojo apie savo gyvenimą, savanorystės patirtį ir tokios veiklos naudą jaunam žmogui.
Ne tik linksmintis susirinko jauni žmonės, svarbiausia stovyklos dalis – prevencinė programa. Stovyklautojai dalyvavo vadovų paruoštuose seminaruose, kuriuose gvildeno savižudybių problemą bei priklausomybės nuo alkoholio, kofeino ir psichotropinių medžiagų bei jų žalos organizmui temas. Tai rado atgarsį – dalindamiesi įspūdžiais stovyklos dalyviai džiaugiasi suvokę, kad tie, kurie turi panašių problemų, pasijautė esantys ne vieni, susirado naujų draugų. Paskutinį vakarą, pramintą žvakių vakaru, susibūrė visi dalyvavusieji bei žvakių šviesoje aptarė patirtus stovykloje įspūdžius, diskutavo bendraamžiams aktualiais klausimais ir jaukiai praleido laiką. Todėl sekmadienį atsisveikinti nebuvo lengva. Stovykla uždaryta atsisveikinimo pasirodymais. Kaip teigia stovyklos dalyviai ir vadovai, tokia veikla neabejotinai ragina kiekvieną iš mūsų priimti teisingus sprendimus, bendradarbiauti, labiau pasitikėti savo jėgomis, o svarbiausia, sugebėti linksmintis be svaigalų. Verta paminėti, jog po tokių renginių atsiranda vis daugiau naujų žmonių, norinčių prisijungti prie „Sniego gniūžtės“ komandos. Tapti SG branduolio nariu tampa prestižo reikalu. Kaip pasakoja gimnazijos ,,Sniego gniūžtės“ vadovė Toma Mackevičienė, dar prieš šį renginį 22 gimnazistai buvo išreiškę norą tapti naujais stovyklos savanoriais – po anketų, pokalbių ir bandomosios veiklos atrinkta 11 naujų narių, kuriuos ,,senieji“ palaipsniui įtraukia į veiklą. Tai pateisina ,,Sniego gniūžtės“ principą: nuo vieno, dviejų, trijų bendraminčių iki viso būrio panašų gyvenimo būdą propaguojančių jaunų žmonių. Toma Mackevičienė didžiuojasi savo komandos nariais, kurie, anot jos, per tuos metus užaugo kaip asmenybės, nebijo prisiimti atsakomybės ir geba ant savo pečių laikyti respublikinio renginio, į kurį šį kartą susirinko apie 110 dalyvių, naštą. Tai rodo, jog juodas vadovų bei SG kolektyvo darbas ir įdedamos pastangos nenueina veltui, o tik dar labiau skatina jaunus žmones neužstrigti komforto zonoje, komunikuoti, labiau save pažinti bei veikti realistiškoje aplinkoje.


Judita Baranauskaitė, Senosios gimnzijos IIIB klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


„Sniego gniūžtės“ veikla brandina asmenybę

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 07 | Rubrika: Kultūra

Žiemišku pavadinimu „pasipuošęs“ moksleivių būrelis Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje nežada sustoti ir pavasariui įsibėgėjus. Vos telpantis nedideliame kambarėlyje jaunimas teigia, jog yra laimingas būdamas kartu ir padėdamas kitiems.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius