„Svarbiausia – ne pelnas, o darbo kokybė“

Viktorija ŠIMKUTĖ, 2012-11-19
Peržiūrėta
821
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Topara“ vadovai Tomas Grikšas ir Paulius Aleksandravičius sakė savo darbą galintys pavadinti malonumu, o didžiausias jų siekis – kokybė.
UAB „Topara“ vadovai Tomas Grikšas ir Paulius Aleksandravičius sakė savo darbą galintys pavadinti malonumu, o didžiausias jų siekis – kokybė.

UAB „Topara“ įmonės vadovai Tomas Grikšas ir Paulius Aleksandravičius kompiuterių srityje dirba jau penkerius metus. „Mes orientuojamės ne į pelno siekimą, bet į kokybę“, – tikino pašnekovai.

 

Darbas – pomėgis

„Kompiuteriai visada buvo ir išliko mūsų pomėgiu bei užsidegimu“, – kalbėjo T. Grikšas. Vaikinai pasakoja, jog seniai mąstė apie įmonės įkūrimą – dar tik pradėjus tobulėti informacinėms technologijoms. „Iš draugų išaugome į verslo partnerius“, – prisipažino P.Aleksandravičius. Kretingoje gyvenantys vaikinai pasakojo, jog pirmąją bendrovę įkūrė savo mieste, tačiau konkurencija išaugo greitai ir panašių kompiuterių įmonių atsirado labai daug. Bendrovės „Topara“ vadovai sakė, jog Palangoje tuo metu nebuvo nė vienos panašios įmonės, todėl atsirado puiki galimybė įkurti kompiuterių bendrovę šiame mieste. „Pamatėme, jog sparčiai išaugo poreikis, tačiau nebuvo kur taisyti kompiuterių, o susitvarkyti patiems, nieko neišmanantiems žmonėms, nėra labai lengva. Taip ir kilo idėja pradėti verslą Palangoje“, – sakė P.Aleksandravičius.

 

Pradžia buvo sunki

Pašnekovai tikino, jog orientuojasi į kokybę, nes tik taip galima išsaugoti bei pritraukti kuo daugiau naujų klientų. Tomas sakė, jog jie užsakovo namuose kompiuterių netvarko – tai gali turėti neigiamos įtakos kokybei. Daugelis kitų įmonių atstovų važiuoja pas klientus į namus, tačiau UAB „Topara“ to nedaro. „Namuose atlikti gerą paslaugą – suremontuoti kompiuterį – yra labai sudėtinga“, – kalbėjo Tomas. Jis pasakoja, jog su kiekvienais metais vis labiau tobulėja, plečiasi – kuria vis didesnę bazę.

„Buvo laikas, kai mieste buvo tik viena ar dvi kompiuterių įmonės, bet sąlygos darbui buvo gana sudėtingos – prie informacijos prieiti buvo sunku, o ir sunku buvo ją tvarkyti“, – sakė pašnekovas. T.Grikšas kalbėjo, jog tuo metu informacinio tinklalapio „Google.com“ nebuvo, todėl reikėjo skaityti rusiškas knygas. Normalaus interneto taip pat nebuvo – tik prijungiami ryšio modemai. P.Aleksandravičius teigė: „Šiandien darbas vyksta labai sparčiai – informacijos visur pilna, tačiau konkurencija yra didžiulė. Juk yra pilna specialistų, kurie taip pat sukuria savo įmonę ir po truputi plečiasi“.

 

Geresnis verslas paslaugų sferoje

Šiandien vaikinai dirba su visa kompiuterine įranga – aptarnauja klientus, atlieka visą kompiuterių servisą. P.Aleksandravičius kalbėjo, jog atsiliepimai apie įmonę tik geri. „Kitokios ir nenorime girdėti“, – juokiasi pašnekovas. T.Grikšas pritaria: „Stengiamės daryti viską kuo geriau, o nuomonių juk visada yra daug ir įvairių“.

Pašnekovai savo kompiuterių verslą plečia visame vakarų regione. „Dirbame kaip aptarnaujama įmonė – patys važiuojame į Telšius, Skuodą, Šilutę bei Plungę“, – sakė jie. Pasakojo, jog parduotuvės atidaryti nepavyko – ją būtų sunku išlaikyti. Vaikinams verslas sėkmingai einasi ir paslaugų sferoje.

 

Turi stambių klientų

P.Aleksandravičius sako: „Stengiamės išlikti – dedame įvairiausius skelbimus ir reklamas į laikraščius, patys daromės ir platiname skrajutes. Siekiame kuo labiau sudominti žmogų, tokiu būdu pritraukti naujų klientų“.

Pašnekovai prisipažino, jog turi nemažai stambių klientų. Vaikinai jaučia didelę konkurenciją, bet supranta, jog ji yra reikalinga. UAB „Topara“ patalpose ant sienos matyti ne viena padėka, nes ši bendrovė palaiko įvairiausias sporto komandas: Kretingos futbolo komandas, Palangoje – krepšinio komandą „Naglis“ bei futbolo komandą „Palanga“ ir Salantų kultūros centro rengiamas įvairiausias šventes. „Į viską žiūrime labai rimtai – paremiame tiek, kiek galime“, – kalbėjo Paulius.

 

Laisvalaikiui laiko nėra

Vaikinams šis darbas labai patinka – tai hobis. Bendrovės vadovams viskas labai įdomu, kas nauja, siekia tobulumo ir kokybės – darbui atiduoda visą save. „Darbo turime nemažai, bet nėra taip, jog dieną ir naktį dirbtumėme prie kompiuterių“, – tikino Tomas.

Vaikinai laisvalaikiui laiko neturi – ne tik visą dieną leidžia darbe prie kompiuterio, bet ir namuose. „Aišku, kai atrandame laisvo laiko, norime tik poilsio. Žinoma, nekeliaujame, kaip kitos didelės įmonės vadovai – mes dar negalime saves vadinti labai didele įmone“, – tikino Paulius.
   

Jūsų komentaras:

klientas 2013-12-13 19:17 (IP: 37.0.225.169)
ju kokybe tai paskutinioj vietoj. bendravimas izulus

Pirkįjas 2013-12-10 09:25 (IP: 88.119.11.65)
Šaunuoliai TOPARA ... reikia truputį palangiškius pamaudtyi... per gerai gyvena :)

D.B. 2012-12-31 11:33 (IP: 188.69.225.127)
Jus dziaukites, kad isvis imasi remontuoti Jusu lauzus (kompus). Jei baigesi garantinis kompui ir jis sugedo, reikia susitaikyti, kad atejo laikas keisti kompa, o ne ji remontuoti. Siandien net ir Mersedesas ne betokia masina kaip anksciau. As jau nekalbu apie Ipod'us kurie tarnauja tol kol veikia labai ribota baterija, kuri po to nekeiciama. Siais laikais taip skatinama ekonomika ir vartojimas :) SUSITAIKYKIT.

tnn 2012-12-15 14:28 (IP: 84.46.254.206)
jo pamenu ir man su ju ta vadinama "kokybe" turejau dideli galvos skausma kai man islaike kompa 2 menesius ir po dvieju menesiu jie sugebejo tik cipa pakaitinti kuris tarnavo 2 sav, poto perlitavo tapati,kuris tai pat laike tik men. tai nusprendziau niekada ten nei kojo nekelti...

mnt 2012-12-10 21:52 (IP: 78.61.54.102)
Nuvežėm pataisyti komiuterį, sumokėjom nemažus pinigus, jį atsiėmant nedavė nei kvitų, nei garantinio talono, o komiuteris po savaitės vėl sugedo, išsikvietėm kitą meistrą, kuris pasakė, kad idėta nors ir nauja, bet brokuota detalė. Šitam meistrui vėl mokėjom už kompiuterio sutaisymą, dabar veikia kaip naujas ir garantiją metams davė.

Vnz. 2012-11-30 01:19 ([email protected] / IP: 78.61.122.6)
Vnz. teko teirautis kazko sioj parduotuvej, tai ispudis nekoks: bendravimas labai nemalonus, pasijauti lyg ismaldos prasydamas, niekda daugiau ten neisiu.

juras 2012-11-26 20:50 (IP: 86.100.75.88)
vyrukai normaliai dirba, nesikabinekite.

:) 2012-11-25 20:55 (IP: 90.131.53.75)
Apie kokybe tai patylesiu...

..... 2012-11-25 20:17 (IP: 89.117.34.250)
Svarbiausia pelnas O ne kokybe :) nu pas juos tai jau tikrai :)

Taip pat skaitykite

Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, šešių knygų autorius, jau kurį laiką vaikšto vienas be žmonos Zitos."Pasitvirtino blogiausios prognozės - jai Alzheimerio liga, jos atmintis sparčiai silpsta, bet aš kiekvieną savaitę važinėju į slaugos ligoninę Palangoje...


Švelninant karantino sąlygas atnaujinamos bibliotekų darbo sąlygos – leidžiama naudotis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis.


Buvęs emigrantas, asosiacijos Ex-emigrantai įkūrėjas ir prezidentas Dovydas Petrošius zuja tarp Vilniaus bei Palangos. Energingas jaunas vyras aktyviai patarinėjo Gitanui Nausėdai Prezidento rinkimų kampanijos metu, o ypač didelis Dovydo rūpestis – ekologija. „Palangoje trūksta proveržio žaliosios energetikos srityje,“ – sakė jis „Palangos tiltui.“


Absoliuti Palangos – o gal ir pajūrio krašto? – darbo veteranė Gražina Kuleševičienė, miesto įmonėje UAB „Palangos komunalinis ūkis“ miesto apželdinimo vyriausiąja vadybininke išdirbusi beveik 48 metus, pagaliau treptelėjo koja: „Atėjo laikas man pagaliau sustoti ir pagyventi be darbo rūpesčių.“ Legendinė miesto puošėja nuo liepos...


Prieš porą metų bendrovės „Kantar TNS“ atliktas darbuotojų įsitraukimo tyrimas parodė, kad tik 13 proc. lietuvių save apibūdina kaip lojalius įmonei, kurioje dirba. Tačiau, panašu, kad kitaip jaučiasi „Tele2“ darbuotojai. Kai kurie jų čia dirba nuo pat įmonės veiklos pradžios, o savo miestuose jau yra tapę „Tele2” ambasadoriais.


Efektyviame savivaldybės įmonių valdyme šiuolaikiški, turintys viziją ir iniciatyvūs įmonių vadovai – svarbiausia, įsitikinęs miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.


Vyksta miesto „vaiduoklio“, buvusių purvo gydyklų (Vytauto g. 170) pastatų griovimo darbai. Darbus atlieka UAB „Minera“, AB „Šiaulių bankas“ dukterinė bendrovė.


Nors Palanga galbūt labiausiai apdovanojimo tikėjosi kultūros srityje, bet Lietuvos savivaldybių asociacijos kasmet organizuojamos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šiemet laimėta „Auksinė krivūlė“ švietimo srityje buvo malonus, bet garbingas netikėtumas. Jo Palanga sulaukė praėjusį penktadienį, minint Lietuvos vietos savivaldos 80-metį –...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


    UAB „Topara“ įmonės vadovai Tomas Grikšas ir Paulius Aleksandravičius kompiuterių srityje dirba jau penkerius metus. „Mes orientuojamės ne į pelno siekimą, bet į kokybę“, – tikino pašnekovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius